Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 23.6.2005
Svátek má Zdeňka
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Od koho se učí sociální demokracie?
 >SPOLEČNOST: Stárnutí a co potom
 >PRÁVO: Případ uprchlého podnikatele se kdykoli může opakovat
 >MOBY DICK: Volný ring Českého Telecomu
 >POLEMIKA: Nemlaťte neznámé psavce
 >GLOSA: Proti logice
 >ZVĚROKRUH: Rak (dokončení)
 >CHTIP: Tři nebožtíci
 >POVÍDKA: Pozdní odpoledne bledého pána
 >CESTOVÁNÍ: Jižní Afrika
 >BOTANICKÁ ZAHRADA: 3x bleskově
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Reakce na deník Právo - ČT & BSP
 >EKONOMIKA: Fed bude zvyšovat sazby
 >PENÍZE.CZ: Česká pošta: když víte, že vám lžou
 >MÉDIA: Investigativní pimprlata v Hlubokém hrdle

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
23.6. BOTANICKÁ ZAHRADA: 3x bleskově
Marcela Uhlíková

expozice léčivek
I.

V sobotu 18. června v 11 hodin byly za účasti nejvyšších zástupců 12 arabských států zastoupených v ČR slavnostně otevřeny Dny arabské kultury, které se až do neděle 26. června odehrávají v Botanické zahradě hl. města Prahy. Kromě Orientálního bazaru pod tropickým skleníkem můžeme shlédnout hned tři výstavy: 1. Arabský svět očima dětí (dětské kresby a plastiky ve výstavním sále do 17.7.). 2. Netradičním místem pro instalaci Výstavy fotografií s arabskou tématikou se stala štola skleníku Fata Morgana. 3. Expozice Využití datlové palmy opět ve skleníku Fata Morgana.

Dny arabské kultury probíhají v Troji denně. Můžete si zde pochutnat na krajových specialitách, či nakoupit orientální zboží. Když přijdete v sobotu 25.6., čeká vás tanečnice s hady, v neděli se naučíte tetovat s henou. Nejmenší návštěvníci se pod vedením afrikanisty a egyptologa mohou v dílně Pojďte s námi do Afriky naučit třeba písmo kmene BASSA z Libérie, stanou se na chvíli egyptským písařem, zkusí probudit Aladinovu lampu nebo si vyrobí obětní nádobku používanou při obřadech v Egyptě. V neděli 26.6. je v dílně na pořadu výroba africké panenky, egyptského amuletu, masajského náhrdelníku, nebo se společně pokusíme poodhalit tajemství mumifikace.

II.

Venkovní expozice botanické zahrady v Troji se stanou v pátek 24. června od 17 do 22 hodin místem oslavy Svatojánské noci. Kromě výstavy magických rostlin, možností opékání buřtíků, nákupu léčivek nebo staročeského občerstvení zde bude k mání nabídka babky kořenářky a živá hudba v podání Staročeských Pepíků. O den dříve, ve čtvrtek 23. června od 16 hodin se můžeme s odborným průvodcem seznámit s léčivkami na venkovní expozici zahrady.

III.

Stále, a to až do 4. července se v chráněných územích přírodního areálu botanické zahrady můžete setkat se třicetihlavým stádem ovcí a koz, které spásá náletové keře a starou trávu, jež by se jinak musely ve strmém terénu jen velmi obtížně kosit. Majitelkou stáda je Viola Strnadová, která na své čtyřnohé miláčky dohlíží 24 hodin denně.

V trojské botanické zahradě si prostě tento týden určitě každý najde to svoje!

Marcela Uhlíková, tiskové oddělení
www.botanicka.cz

břišní tanečnice AD Viola se stádem výstava ve štoleDalší články tohoto autora:
Marcela Uhlíková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku