Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 23.6.2005
Svátek má Zdeňka
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Od koho se učí sociální demokracie?
 >SPOLEČNOST: Stárnutí a co potom
 >PRÁVO: Případ uprchlého podnikatele se kdykoli může opakovat
 >MOBY DICK: Volný ring Českého Telecomu
 >POLEMIKA: Nemlaťte neznámé psavce
 >GLOSA: Proti logice
 >ZVĚROKRUH: Rak (dokončení)
 >CHTIP: Tři nebožtíci
 >POVÍDKA: Pozdní odpoledne bledého pána
 >CESTOVÁNÍ: Jižní Afrika
 >BOTANICKÁ ZAHRADA: 3x bleskově
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Reakce na deník Právo - ČT & BSP
 >EKONOMIKA: Fed bude zvyšovat sazby
 >PENÍZE.CZ: Česká pošta: když víte, že vám lžou
 >MÉDIA: Investigativní pimprlata v Hlubokém hrdle

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
23.6. Poklad
(JAG)


Je to jako v pohádce, v pohádce modernějšího střihu, samozřejmě.
Po zuby ozbrojené zásahové komando vtrhne v sobotu ráno do velikého domu, najde padoucha, spoutá jej a předá skupině protikorupčních vyšetřovatelů. Ti prošmejdí barák od sklepa po půdu, až naleznou tajnou komnatu, v níž se skrývá poklad v ceně několika miliard.
Policisté jsou tak zaujati prohlížením pokladu (třídí pravé a falešné bankovky), že si nevšímají okolí a lotras, už bez pout, si volně chodí po domě, telefonuje a rozmlouvá s manželkou i se služebnictvem, až si najednou někdo všimne, že padouch už v domě není. Ten si totiž v klidu přivolal vůz, nasedl a ujel neznámo kam.
Vyšetřovatelé vezmou zabavenou hotovost (aby ji bezezbytku odevzdali, jak jinak), zmizení zločince nahlásí a rozejdou se domů jako by se nechumelilo. S rodinami si užijí zbytek krásného víkendu a až v pondělí odpoledne se beze spěchu (pamětlivi Komenského zásady, že "všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest") do vily vrátí pro dokumenty a další propriety, jež by mohly být nápomocny žalobci. Je jim přitom zcela lhostejné, jestli se mezitím z nikým nestřeženého objektu něco důležitého neztratilo...
I další pokračování je jako v pohádce. Možná zločincova stopa se sice objeví kdesi v zahraničí, ale naděje na jeho dopadení úměrně klesá s jeho vzdáleností od "místa činu". Pokud se ale lotras pohybuje směrem na východ, jak by naznačovaly některé indicie, klesá tato naděje možná dokonce se čtvercem této vzdálenosti.
Nám může být vcelku jedno, zda a jak budou policisté potrestáni. Však oni jistě včas požádají o uvolnění ze služebního poměru, a tedy i o tučné odchodné a doživotní rentu. Jejich šéf, který měl rezignovat už v den nástupu do funkce, z místa sice v polovině srpna odejde, jeho nadřízený však zůstává. A co je hlavní - nedotčený zůstává celý policejní sbor, protože, jak říká tento superšéf, nejprve je třeba provést "systémové změny".
Nelze se dopočítat, kolikrát jsme už tuto nejapnou výmluvu slyšeli. To už není pohádka, v té se pitomosti opakují maximálně třikrát.

P.S.- V rámci politické korektnosti, presumpce neviny a bůhvíčeho ještě nutno dodat, že výše nejmenovaný zlosyn není sprostej padouch, ale přinejmenším sprostej podezřelej, jak říká Cimrman. A navíc sprostej miliardář, jak dodá leckdo jiný.

JAG


Další články tohoto autora:
(JAG)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku