Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 27.6.2005
Svátek má Ladislav
  Výběr z vydání
 >MÉDIA: Svět podle FITES
 >MIMOCHODEM: Pod pokličkou
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Podger s Podgerovou na cestách
 >HÁDANKA: Vila
 >FOTOREPORTÁŽ: Praha v rytmu salsy
 >ÚVAHA: Vzhůru do velehor!
 >CHTIP: Palírna
 >CESTOVÁNÍ: Jižní Afrika
 >PENÍZE.CZ: Za hranice autem
 >MEJLEM: Reakce na veřejnou debatu Jakou (post)demokracii chceme?
 >EVROPA: Po bouři a před bouří
 >REAKCE: Stanovisko MF DNES k nepravdivému tvrzení pana Mareše
 >EVROPA: Krize EU a softwarové patenty
 >PRAHA: Nárazová zkouška aneb České hlavy podruhé
 >MOBY DICK: Právní stát

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Média  
 
27.6. MÉDIA: Svět podle FITES
Petr Štěpánek

Svět podle FITES je náramně jednoduchý. Tihle se nám líbí, to jsou osobnosti. Tihle ne, to osobnosti nejsou. Tyhle spolky uznáváme, ty právo hovořit do věcí veřejných mají. Tyhle neuznáváme, ať tedy mlčí. Domyslíme-li ovšem svět podle FITES do důsledku, za hlupáky a škůdce, neschopné vybrat ta jedině správná jména, zdaleka nejsou pouze poslanci.

Jako osoby nehodné členství v Radě České televize FITES jmenuje kupříkladu Milana Boušku a Richarda Medka. Shodou okolností právě Bouška v předminulém a Medek v posledním výběrovém řízení na generálního ředitele Českého rozhlasu postoupili až do nejužšího finále. Vyplývá z toho, že hlupáci budou s největší pravděpodobností i všichni členové Rady Českého rozhlasu, jak ti z roku 1999, tak 2005, kteří neosobnosti Boušku a Medka hodnotili tak dobře, že chybělo maličko a stali se generálními řediteli veřejnoprávního rozhlasu.

Největším vyvrhelem společnosti jsem ovšem podle FITES já. Jako "aktivní" člen RRTV jsem zavinil arbitráž se CME a škodu 10 miliard. Co na tom, že závěrečná zpráva vyšetřovací komise poslanecké sněmovny jakoukoli odpovědnost RRTV jednoznačně vyloučila ("žádný ze skutků, nebo absence skutků ze strany mediální Rady nezpůsobil investici pana Laudera přímé či nepřímé škody"). Co na tom, že Rada je kolektivní třináctičlenný orgán. Zavinil to Štěpánek, a basta! Černobílý svět FITES je jednoduchý a přehledný.

Favorité FITES se rekrutují jinde. Nic proti tomu. Proč by však všichni poslanci napříč politickým spektrem měli povinně jásat ausgerechnet nad bývalou senátorkou za ODA či bývalým ministrem obrany za Občanské hnutí, nebo proč by šestnáct let po sametové revoluci mělo být vstupenkou do kontrolního orgánu veřejnoprávní televize zrovna "zavírání minulým režimem", FITES blíže nespecifikuje.

Jeden by si myslel, že největší předností potenciálních členů kontrolního orgánu televize veřejné služby by měla být schopnost dohlédnout do spletitých oficiálních i neoficiálních struktur České televize. Což se kupříkladu u pánů Boušky, Medka či Baumruka, coby někdejších vysokých manažerů ČT, dá předpokládat. Ale chyba lávky. Je to přesně naopak. Vždyť mnozí členové FITES mají na Kavčích horách vyšlapané cestičky svých vlastních obchodní zájmů. Ještě by si na ně někdo, kdo tomu rozumí, posvítil.

Uniknout by nám neměly ani další zajímavé souvislosti.. FITES s naprostou neomylností jmenovitě atakuje pouze kandidáty, kteří mají blízko k ODS. Oproti tomu kupříkladu osoby blízké KSČM mu nijak nevadí. To je zajímavé dvojnásob, protože za jiných okolností můžeme některá jména z FITES vidět pod peticemi typu "s komunisty se nemluví".

Ve skutečnosti je to všechno jasné jako facka. Úhelným kamenem je nadále českotelevizní vzpoura z přelomu let 2000 - 2001. "Demokraté" z FITES přece nemohou připustit, aby do fungování "jejich" televize hovořili lidé, kteří stáli na opačné straně barikády. Svět podle FITES nadále českou společnost tragickým způsobem rozděluje.

Na naprosto neoddiskutovatelném faktu, že Česká televize nepatří Janu Krausovi o nic víc než mně, to ovšem nemění vůbec nic.

Petr Štěpánek, 23. 6. 2005, www.petrstepanek.cz
Další články tohoto autora:
Petr Štěpánek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku