Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 27.6.2005
Svátek má Ladislav
  Výběr z vydání
 >MÉDIA: Svět podle FITES
 >MIMOCHODEM: Pod pokličkou
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Podger s Podgerovou na cestách
 >HÁDANKA: Vila
 >FOTOREPORTÁŽ: Praha v rytmu salsy
 >ÚVAHA: Vzhůru do velehor!
 >CHTIP: Palírna
 >CESTOVÁNÍ: Jižní Afrika
 >PENÍZE.CZ: Za hranice autem
 >MEJLEM: Reakce na veřejnou debatu Jakou (post)demokracii chceme?
 >EVROPA: Po bouři a před bouří
 >REAKCE: Stanovisko MF DNES k nepravdivému tvrzení pana Mareše
 >EVROPA: Krize EU a softwarové patenty
 >PRAHA: Nárazová zkouška aneb České hlavy podruhé
 >MOBY DICK: Právní stát

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
27.6. Pekelná policie
(eff)

Punc své hlouposti potvrdila předminulý pátek česká policie, když nechala tím nejostudnějším způsobem utéct Radovana Krejčíře. Nesmazala by ho, ani kdyby se jí podařilo uprchlíka chytit. Ostatně, hlouposti se kolem Krejčířovy osoby nakupilo víc než dost i v minulých kauzách, kdy kvůli úřednímu bordelu Krejčíř na státu vysoudil 200 tisíc korun a v dalším případě stát nebyl schopen vypracovat obžalobu během celého jednoho roku, takže Krejčíře museli zase pustit z vazby. Tentokrát utekl poté, co - i to je možné - zamknul strážce zákona na záchodě.
Jak si napravit reputaci? Skvělou příležitost policie spatřila v motorkářském srazu Pekelných andělů na Džbáně v Praze. Příkaz, jak bylo zveřejněno, dokonce zněl "nepustit motorkáře přes hranice". Pokud to nebyla zkreslenina způsobená mediálním přenosem, bylo by dobré vyzkoumat, jak si to ta kaučuková hlava - původce tohoto příkazu - představovala: jak může stát deklarovaný coby standardní demokracie uzavřít hranice vůči lidem, jedoucím na motocyklu určité značky?
Ke komickým rekvizitám královských šašků patří plácačka, měchuřina a čepice s rolničkami. Naši orgánové mají obrněný transportér. Utržili si s ním ostudu, když jím hodlali uchránit Svobodnou Evropu před Usámou bin Ládinem. Tentokrát s ním šaškují na Džbáně. I to by bylo zajímavé zjistit, jak si gumová hlava představuje funkci obrněného transportéru proti lidem jedoucím na motocyklu. To chtějí naši Keystonští strážníci hrát s harleyáři na strkanou? Nebo na ně zahájit palbu z velkorážního kulometu? Nebo se projet po cestě a jelikož z našich obrňáků, jak víme ze zkušenosti kolem Svobodky, crčí olej z motorové vany, způsobit, aby si Pekelní andělé nabili hubu?
Zatím si hubu nabíjejí - pomyslně - policisté svým trapným a neopodstatněným napínáním neexistujících svalů a buzerací lidí, kteří se ničím neprovinili.
Bylo by naopak zajímavé sledovat, co by Keystonští strážníci udělali, kdyby opravdu ti Pekelní andělé ztropili pekelnou výtržnost. Dovolte mi, abych si tipnul: zatkli by hajzlbábu z motorestu na Džbáně a helikoptérou by ji odvezli k ostrému výslechu do Prostějova.
Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku