Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 2.7.2005
Svátek má Patricie
  Výběr z vydání
 >EVROPA: O Unii, kde zítra znamená již včera
 >USA: Happy Birthday, America! Ohňostroj nad prérií
 >MOBY DICK: Evropský VUML
 >ZÁBAVA: Noc dlouhých nožů
 >ÚVAHA: Svítící křídy a padesátikorunová účtenka
 >CESTOVÁNÍ: Jižní Afrika
 >BODYPAINTING: Oblečení
 >CHTIP: Z komentářů
 >BOTANICKÁ ZAHRADA: Ve skleníku vykvetlo afrodisiakum
 >ZOO PRAHA: Léto plné novinek
 >MEJLEM: Bojujme za Evropu!
 >DOKUMENT: Otevřený dopis ministerstva životního prostředí
 >POLITIKA: Tak už dost, paní ministryně!
 >EVROPA: "Sociální" euroústava vs. právo
 >SPOLEČNOST: Referendum - pro a proti

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Mejlem  
 
2.7. ÚVAHA: Svítící křídy a padesátikorunová účtenka
Luděk Konopáč

Dvě zdánlivě spolu nesouvisející věci. Bohužel, ale mají k sobě blíž, než by se mohlo zdát. To, co bude popsáno, jsem si nevycucal z prstu, ale vyjadřuje názor občanů a skutečnosti, které nastaly a nastanou.

Jedna firma v České republice se rozhodla začít distribuci svítících kříd. Předpokládanou cílovou skupinou byly děti. Jenže nastal nečekaný obrat. Nejvíce ji kupují manželky pro své muže, aby trefili z hospody domů. Prý, aby našli svoje vrátka.

Vtip, nadsázka, černý humor? Ne. Prostý fakt, že jsou rádi, že se člen rodiny vrací domů po svých pár pivech a protože stárne, tak už toho tolik nesnese. To se přeci omlouvá, i když z principu se to musí okomentovat.

Jenže ouha. Vládní koalici se v rámci zlepšení výběru daní podařilo vymyslet geniální tah. Každá útrata nad 50,- Kč musí být doložena účtenkou s názvem provozovny atd. Tady nastává na sobě několik navazujících problémů.

1. Obsluha pracně při odchodu hosta začne přesvědčovat, že musí mít účtenku. To sice těžko bude při zavírací hodině chápat, ale aby si neznepřátelil obsluhu, tak si ji vezme.

2. Host ví, že ji má po pár metrech vyhodit, aby ji neviděla partnerka, ale ……..

3. Vzorná partnerka uklízí prádlo, chystá nové na druhý den a co nevidí – účet. V tom lepším případě jí jen prozradí, že to nebyla jen deklarovaná konzumace, ale úplně jiné množství. V tom horším případě, že to nebyla deklarovaná hospůdka, ale jiný podnik, a to s kdoví kým.

V tu chvíli si může nechat jenom zdát, o rodinném klidu a o statistikách snižující se rozvodovosti.

Ať si to chceme přiznat nebo ne, většina žen nadává, že chodíme do hospody, ale na druhou stranu je ráda, že ví, v které jsme a že to je to pivo a ne ženská, co tvoří náplň našeho večera.

Jen tak dál, vládo, naše, obtěžkej svůj rozpočet sociálními dávkami z rozpadlých rodin. Odnauč většinu národa popíjet a v restauracích a při této konzumaci více holdovat tabáku a tím si škrtni příjmy z daně z alkoholu a cigaret. Vládo naše, připrav si více peněz na důchody, protože si dobrovolně nezničíme zdraví a nepůjdeme předčasně pod zem. Jen více a více takových genialit a sbohem, rozpočte země mé a všech ostatních podílníků na financování předpokládaných příjmů k rozkvětu země české.

Trh se svítícími křídami asi opadne.
Další články tohoto autora:
Luděk Konopáč

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku