Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 2.7.2005
Svátek má Patricie
  Výběr z vydání
 >EVROPA: O Unii, kde zítra znamená již včera
 >USA: Happy Birthday, America! Ohňostroj nad prérií
 >MOBY DICK: Evropský VUML
 >ZÁBAVA: Noc dlouhých nožů
 >ÚVAHA: Svítící křídy a padesátikorunová účtenka
 >CESTOVÁNÍ: Jižní Afrika
 >BODYPAINTING: Oblečení
 >CHTIP: Z komentářů
 >BOTANICKÁ ZAHRADA: Ve skleníku vykvetlo afrodisiakum
 >ZOO PRAHA: Léto plné novinek
 >MEJLEM: Bojujme za Evropu!
 >DOKUMENT: Otevřený dopis ministerstva životního prostředí
 >DOKUMENT: Vyjádření Econnectu
 >POLITIKA: Tak už dost, paní ministryně!
 >EVROPA: "Sociální" euroústava vs. právo

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Ekologie  
 
2.7. DOKUMENT: Vyjádření Econnectu
Václav Klinkera

V otevřeném dopise ministrovi životního prostředí ze dne 21.6.2005, který zaslalo sdružení Mallorn i na adresu Econnectu a který byl zveřejněn 24.6. na Neviditelném psu, obsahuje následující odstavec:

a) Na podzim roku 2003, kdy probíhalo výše uvedené řízení o výjimce pro těžbu v korytě Berounky, vyšel na serveru Econnect kritický článek jednoho z našich členů. Po intervenci Vaší kanceláře byl článek dočasně stažen. Je mimochodem charakteristické, že informační servery, které jsou kromě jiného dotovány Vaším ministerstvem, jsou velmi opatrné ve zveřejňování takovýchto kritických správ.

Vyjádření Econnectu:

Sdružení Mallorn vydalo ve dnech 11., 13. a 19.11. 2003 tři tiskové zprávy, které Econnect vystavil v tiskových zprávách NNO, ve zpravodajství Econnectu byl pak 20.11.2003 krátce zveřejněn výše jmenovaný článek, který obsahově na tyto tiskové zprávy navazuje. Autorem článku i tiskových zpráv byl redaktor Econnectu, který v té době zároveň působil i ve sdružení Mallorn jako tiskový mluvčí pro danou kauzu. Vzhledem k této skutečnosti byl z rozhodnutí redakce článek stažen a ponechány tiskové zprávy. Tiskové zprávy sdružení Mallorn, stejně jako zprávy mnoha dalších NNO byly a jsou zveřejňovány v tiskových zprávách NNO - sekci našeho zpravodajství. Zde je možné je nalézt i dnes.

Zpravodajství ze světa neziskových organizací a tiskové zprávy NNO z různých oblastí včetně kritických ohlasů jsou pak hlavní náplní našeho portálu a aktivně podporujeme jejich publikování.

Ke zmínce o dotování s politováním konstatujeme, že jsme grant od MŽP v posledních letech získali pouze v r. 2002 – na stránky Hra o Zemi, přesto, že jsme každoročně o finanční podporu žádali.

Naše publikační činnost je na MŽP nezávislá.

Václav Klinkera
Econnect

www.ecn.cz

V Praze dne 1.7.2005
Další články tohoto autora:
Václav Klinkera

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku