Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 4.7.2005
Svátek má Prokop
  Výběr z vydání
 >SVĚT: Falešné tóny Live 8
 >DLOUHÁ CESTA 3: Hříšné Macao
 >PRÁVO: Ta naše justice česká aneb Moudrost nejvyšších vezírů našich
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Že jim to není blbý
 >NÁZOR: Několik slov o zdravotnictví
 >MIMOCHODEM: Estetická záhada
 >FOTOREPORTÁŽ: Krejčíř je v Praze!
 >PSÍ PŘÍHODY: Obraz politické scény
 >CHTIP: Padající letadlo
 >PENÍZE.CZ:Budeme marodit za firemní peníze?
 >EVROPA: O Unii, kde zítra znamená již včera
 >USA: Happy Birthday, America! Ohňostroj nad prérií
 >MOBY DICK: Evropský VUML
 >ZÁBAVA: Noc dlouhých nožů
 >ÚVAHA: Svítící křídy a padesátikorunová účtenka

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
4.7. RODINA A PŘÁTELÉ: Že jim to není blbý
Ondřej Neff

Bavilo by vás dělat práci, která by byla totálně zbytečná a vy byste si museli připadat při vykonávání této práce jako naprostí idioti? Nebavilo. Ledaže byste byli policajt.
Nicméně upřesním. Naprostý idiot je ten, kdo vymyslel koncept "zklidňování města", což v praxi znamená, že systém jednosměrek a zákazů a příkazů způsobuje, že každé auto projede městem třikrát až pětkrát delší vzdálenost, než je nutno, v režimu nejhoršího spalování, na jedničku a na dvojku, kdy vytváří nejvíc spálených plynů, nejvíc smrdí a překáží a obtěžuje. Takových situací je nastaveno v Praze mnoho set. Ale trklo mě to do očí včera, v neděli odpoledne. Nádražní ulice, potřebuju jet domů na Mrázovku. Mohl bych odbočit, ale nesmím. Vím, že u autobusového nádraží číhají policajti jak loupežníci v lese. Všude klid, pusto, žádná auta. Vím, že se tam loupežníci skrývají, proto ujedu ten kilometr navíc. Při spotřebě 8 litrů na 100 je to malá štamprle, ale představte si, kolik automobilů zbůhdarma na této jedné pitomosti vypálí tu štamprli z neobnovitelných zdrojů.
Ti policajti tam i v neděli stojí proto, že jsou pořád ještě automobilisté, kteří nevědí, že by něco takového bylo možné a že by tam někdo byl ochoten stát i v neděli a zkusí to a je pokutován. Takže je tam pořád někdo pokutován.
A kousek odtud piráti silnic páchají jedno zvěrstvo za druhým beztrestně, protože je postihnout je těžké, kdežto ustanovit léčku na místě odporujícím zdravému rozumu je lehké.
V Iráku už zahynulo 1700 Američanů. To je o něco víc, než kolik lidí zahyne na našich silnicích - bez války a sebevražedných atentátníků - ročně. A naše policie se zabývá takovými kravinami, jako je léčka u autobusového nádraží v Praze na Smíchově.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku