Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 5.7.2005
Cyril a Metoděj
  Výběr z vydání
 >EVROPA: Referendum a "evropský lid"
 >PRÁVO: Dobré ráno politikům
 >POLITIKA: Je ODS pravicovou stranou?
 >FEJETON: Jak nakupovat zadarmo
 >POVÍDKA: Bublinky
 >CHTIP: Jó, to byly časy VI.
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Česká televize na 40. MFF Karlovy Vary
 >SVĚT: Falešné tóny Live 8
 >DLOUHÁ CESTA 3: Hříšné Macao
 >PRÁVO: Ta naše justice česká aneb Moudrost nejvyšších vezírů našich
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Že jim to není blbý
 >NÁZOR: Několik slov o zdravotnictví
 >MIMOCHODEM: Estetická záhada
 >FOTOREPORTÁŽ: Krejčíř je v Praze!
 >PSÍ PŘÍHODY: Obraz politické scény

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
5.7. TISKOVÁ ZPRÁVA: Česká televize na 40. MFF Karlovy Vary
Martin Krafl

Česká televize je hlavním mediálním partnerem letošního jubilejního 40. ročníku Mezinárodního filmového festivalu, který probíhá v těchto dnech ve světoznámém západočeském lázeňském městě (1. – 9. července). Pro návštěvníky festivalu připravila televize veřejné služby řadu zajímavých akcí:

Čaj o ČTvrté

Od 2. do 7. července nabízí Česká televize v Karlových Varech setkání s filmovými tvůrci při Čaji o ČTvrté. Od 16 hodin si mohou návštěvníci festivalu přijít odpočinout, napít se dobrého čaje a popovídat si s tvůrci koprodukčních filmů ČT. Moderátor Jakub Železný přivítá v improvizované čajovně u hlavního vchodu do hotelu Thermal např. režiséra Petra Nikolaeva a herce Pavla Zedníčka a Zuzanu Stivínou, kteří ve Varech prezentují film Kousek nebe nominovaný na Variety Critic´s Choice. Svoji účast přislíbili také tvůrci úspěšného snímku Snowboarďáci. Pozvání na Čaj o ČTvrté přijali také zástupci soutěžního snímku Sluneční stát, režisér Martin Šulík a herečka Anna Šišková.

Večerníčky na dobrou noc Stejně jako Večerníček i Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary slaví letos 40. narozeniny. Od 3. do 8. července si ČT pro návštěvníky festivalu připravila vždy od půlnoci v hotelu Thermal promítání toho nejlepšího, co dosud Večerníček přinesl nejen dětem. Vstup je zdarma až do naplnění kapacity sálu. Ke zhlédnutí budou např. pohádky s Křemílkem a Vochomůrkou, Jája a Pája nebo třeba Rákosníček a Maxipes Fík.

7. července - Den České televize

Ve čtvrtek 7. července budou na Kolonádě připraveny soutěžní filmové stánky koprodukčních snímků, které jsou letos prezentovány na festivalu. Každý návštěvník má možnost vyhrát zajímavou cenu a také poukázku na drink na večerní Tanec s Českou televizí v Poštovním dvoře, od 21.00 hod., kdy se opět uskuteční koncert se vstupem zdarma - tentokrát skupiny Děda Mládek Ilegal Band.

V rámci večera bude letos již podruhé udělena Nezávislá kamera - cena České televize pro nejlepší film v sekci Fórum nezávislých. Vítěze určí porota ve složení Michael Málek (vedoucí dramaturg Centra převzatých pořadů ČT), Peter Nágel (ředitel MFF Bratislava) a Miloš Stehlík (ředitel Facets multimedia Chicago).

Martin Krafl

Tiskový mluvčí ČT


Další články tohoto autora:
Martin Krafl

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku