Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 7.7.2005
Svátek má Bohuslava
  Výběr z vydání
 >EVROPA: Jak dál po krachu Ústavy
 >POLITIKA: Havlův polibek smrti Paroubkovi?
 >PRÁVO: Potlačená zpráva
 >DLOUHÁ CESTA 4: Zezadu do Klokánie
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Piknikový pytlík
 >ÚVAHA: Státní svátky a složitost věcí
 >FOTOREPORTÁŽ: Dračí lodě na Vltavě
 >POVÍDKA: Výchovný koncert
 >PSÍ PŘÍHODY: Proti gustu...
 >CHTIP: Dvakrát z mejlů
 >DOKUMENT: Dopis Jany Hybáškové prezidentu Klausovi
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Zuzana Roithová vítá zamítnutí směrnice o SW patentech
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Poslanci EP z nových členských zemí prohráli bitvu o peníze
 >PENÍZE.CZ: Nový registr ochrání věřitele i dlužníky
 >POLITIKA: Co by přinesla velká koalice?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
7.7. DOKUMENT: Dopis Jany Hybáškové prezidentu Klausovi
Jana Hybášková

Vážený pane prezidente,

dovolte mi reagovat na Vaši výzvu význačným českým politikům zúčastnit se diskuse o budoucím uspořádání Evropy a o naší roli v tomto uspořádání. Evropští demokraté, jako výrazně proevropská prointegrační politická síla českého pravého středu, Vás k takovému kroku opakovaně vyzývali. Proto Váš apel vnímáme také jako odpověď na naše výzvy.

Mojí povinností vůči mým voličům, Vám osobně i vládě naší země je přinést do této diskuse obohacující hodnotu. Navrhuji proto, aby se debata významných českých politiků k evropské budoucnosti týkala rovněž zapojení České republiky do společné bezpečnostní a zahraniční politiky EU a podpořila tak aktivní postavení Evropy v globálním světě. Jako předsedkyně Delegace Evropského parlamentu EU - Izrael musím jménem všech poslanců EP trvat na vyváženějším přístupu Evropské unie ke Státu Izrael a oblasti Blízkého východu obecně.

Protože se dlouhodobě zabývám otázkami bezpečnosti a terorismu, jeho financováním a podporou, jako nejvážnějšími problémy současné evropské bezpečnosti, požaduji, aby klíčová debata o evropské budoucnosti a našem postavení v ní řešila okamžitým a zásadním způsobem také stav vnitřní bezpečnosti v České republice. Situace v Policii ČR představuje vážné ohrožení bezpečnosti naší země. Bezprostředně snižuje celkovou schopnost Evropské unie otevřeně a tvrdě bojovat s terorismem a s ním spojenými doprovodnými jevy. Debata významných českých politiků musí zahrnovat i přistoupení České republiky ke všem konvencím týkajícím se boje s terorismem, praní špinavých peněz, ustavení standardů výměny zpravodajských informací, vytvoření evropského systému včasného varování a Evropského krizového centra.

Vážený pane prezidente, očekávám Vaše pozvání do diskuse, která posílí aktivní postavení České republiky v EU a bude pozitivním přínosem pro všech občany Evropské unie.

S úctou

Jana Hybášková
poslankyně EP za Evropské demokraty
Další články tohoto autora:
Jana Hybášková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku