Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 9.7.2005
Svátek má Drahoslava
  Výběr z vydání
 >PRÁVO: Krátká lekce praktické angličtiny
 >MOBY DICK: Jak zajistit spokojenost zaměstnanců
 >POVÍDKA: Jak psát milostný dopis
 >BODYPAINTNG: Světový festival (2.)
 >MEJLEM: Silné výroky, žádná práce
 >CHTIP: Ze života
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: TV Nova žádá omluvu od Marie Benešové
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Nezávislá kamera České televize 2005
 >SVĚT: Amerika a Evropa
 >SPOLEČNOST: Odložená neodložená kauza
 >EVROPA: EU integrace - proč to nejde
 >PRÁVO: O přepisování zákonů
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Spartakiáda
 >ČÍNA: 9 komentářů k Čínské komunistické straně (8)
 >MEJLEM: Inzulin

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
9.7. TISKOVÁ ZPRÁVA: TV Nova žádá omluvu od Marie Benešové
Veronika Šmítková

Praha 8. července 2005 - Naše televize odvysílala v úterý 5. července reportáž informující o chystaném personálním auditu státních zástupců ze strany Ministerstva spravedlnosti. Ministerstvo se k němu rozhodlo na základě obvinění státního zástupce Radka Ondruše, který v naší televizi napadl personální situaci ve státním zastupitelství. Když reportér TV Nova pan Dlabaja žádal o vyjádření k připravovanému personálnímu auditu nejvyšší státní zástupkyni Marii Benešovou, nařkla ho z toho, že reportáž zpracovává na objednávku a za úplatu. Obdobně se vyjadřovala i v dalších dnech v různých médiích.

Televize Nova rezolutně odmítá jakékoliv úvahy o tom, že by její reportér natočil reportáž na základě ovlivnění ze strany třetí osoby, pan Dlabaja pouze zprostředkoval názor odstupujícího státního zástupce Radka Ondruše. Stejně tak odmítáme tvrzení nejvyšší státní zástupkyně paní Benešové o tom, že reportáž byla zpracována neeticky. „Na základě těchto obvinění ze strany paní Benešové proti naší televizi žádáme o doložení důkazů jejích tvrzení. V případě, že tyto důkazy není schopná poskytnout, pak nám nezbývá nic jiného, než požadovat oficiální omluvu. Televize Nova postupovala při tvorbě reportáže standardním způsobem a s respektováním pravidel novinářské etiky,“ říká generální ředitel TV Nova pan Petr Dvořák.

„Paní Benešová se celou kauzu snaží omluvit tím, že nevěděla, že je rozhovor nahráván. Věděla ale, stejně jako mnohokrát před tím a ze znalosti komunikace s ostatními médii, že mluví s novinářem nejsledovanější televize, který ji žádal o její vyjádření k dané věci. Musela tím pádem počítat s tím, že vše, co řekne, může být zveřejněno“, dodává šéfredaktor zpravodajství TV Nova Martin Ondráček.

Veronika Šmítková

Tisková mluvčí televize Nova


Další články tohoto autora:
Veronika Šmítková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku