Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 12.7.2005
Svátek má Bořek
  Výběr z vydání
 >USA: Rozkvétání politicky korektní komunikace
 >POLEMIKA: K článku Slavný Zavahrí
 >PRÁVO: Fraška s Frašem
 >ÚVAHA: Adrenalinový sport pro mladé a staré
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Dvě návštěvy výstavy (2)
 >Z MÉHO PODKROVÍ: Amerika, bůh a svět
 >NÁZOR: Terror - v čem je problém
 >ARCHITEKTURA: Splněné přání - Einsteinturm
 >PSÍ PŘÍHODY: Ten pes je pěknej
 >HUMOR: Od nás z Evropy...
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Vyhráli jsme
 >ÚVAHA: Tajemná poselství o budoucnosti?
 >HUDBA: Reggae Ethnic Session 05
 >BOTANICKÁ ZAHRADA: Kytice k nakousnutí
 >PENÍZE.CZ: Penzijní reforma: srovnání návrhů ODS a KDU-ČSL

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět  
 
12.7. NÁZOR: Terror - v čem je problém
Karel Křivan

Problém je v tom, že islamistický terorismus není, jak se nám často tvrdí, zvrhlou odchylkou velké víry ani dílem rozčarované, zpátečnické periferie, ale neodmyslitelnou součástí islámu jako takového. Ten nevychází od doby svého vzniku z propasti své slepoty, neotvírá své brány civilizačním snahám a se svobodou, spravedlností, demokracií a pokrokem nechce mít nic společného. Vždy bude stát proti evropské kultuře bez ohledu na to, jak liberálně a "vstřícně" se bude tato kultura chovat, protože touto kulturou opovrhuje a zároveň ji nenávidí. Tato nenávist pramení z uvědomění vlastní méněcennosti.

Mezi islámem a islamismem není zásadní rozdíl, velká většina muslimů na celém světě se z útoků na WTC radovala. K této většině rozhodně patří převážná část muslimů žijících v západní Evropě. Přistupovat k nim shovívavě, tolerovat je, nebo do nich dokonce vkládat naději znamená páchat sebevraždu.

Nikdy nezapomenu na ten hnus na obrazovce, když v arabských městech poskakovaly radostně Arabky a vřeštěly štěstím. V Evropě se zatím na ulici přece jen neodvážily. Nebude to ale dlouho trvat a neodvážíme se na ulici my.

Šejk Omar Bakri, v londýnském arabském deníku Al-Hayat:
"Alláh chce, abychom Západ invazí zvenčí proměnili v království islámu. Povstane-li nějaký islámský stát a invazi podnikne, budeme jeho armádou, jeho vojáky uvnitř. Západ nám vnucuje lidské zákony a islámský režim mu vnutí zákony islámského náboženství." Máme se na co těšit.

Žádný islámský duchovní vůdce neodsoudil tyto masové vraždy, žádný islámský duchovní vůdce nevyslovil „fatwu“ nad masovými vrahy. Jedinná jejich reakce byly „obavy“ aby se „neukřivdilo“ muslimům v Evropě. NIC VÍC!!

Kde je muslimská obdoba německých Američanů, kteří v roce 1941 zaplavili náborová střediska armády, aby osvobozovali svět od svých krajanů? Etnická solidarita západních muslimů je ale bohužel nesmírně a nepochopitelně silná. Vezměme si z této solidarity příklad, potřebujeme solidaritu civilizace, solidaritu kultury.

Problém je také v nás, v naší společnosti, v existenci „páté kolony“ tvořené některými rádoby-intelektuály. Tolerance, jíž se tito pseudo-intelektualové vychloubají, je pouhá zbabělost, která se chce vydávat za princip. Tito pseudo-intelektualové, kteří formují veřejné mínění, ochrome­ní politickou korektností, jsou svým zvláštním zvráceným způsobem bigotnější než nějaký italský venkovský farář.

Když zůstaneme pasivní, když nebudeme bojovat, zvítězí džihád. Přitom zničí svět, jemuž se přece jen pomalu ale jistě daří něco budovat, měnit, dělat život trochu lepším. Náš svět. Nenechme ho zničit islámem a jeho zločinnou pátou kolonou!


Další články tohoto autora:
Karel Křivan

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku