Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 14.7.2005
Svátek má Karolína
  Výběr z vydání
 >EVROPA: Kam s evropskou ústavou?
 >DLOUHÁ CESTA 5: Darwin a seznamování s našinci
 >PRÁVO: Nepostradatelná
 >SPOLEČNOST: Berně
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Ostravak bloguje
 >PRÁVO: Causa Benešová
 >POVÍDKA: Světlo poznání
 >PSÍ PŘÍHODY: Není myš jako myš
 >CHTIP: Inzerát
 >PENÍZE.CZ: Bankovní sazebníky? Aby se v nich čert vyznal!
 >EKONOMIKA: Americký akciový trh čeká růst
 >SPOLEČNOST: Počátky povinných občanských průkazů u nás
 >MÉDIA: FITES a cenzura, morálka a anticharta
 >FOTOGALERIE: Průlet zvukovou bariérou
 >VZPOMÍNKA 2: Škoda sedan 1201 - hlídka VB

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
14.7. RODINA A PŘÁTELÉ: Ostravak bloguje
Ondřej Neff

Zkušenějším brouzdalům po internetu neuniklo, že se na netu objevil už před několika lety útvar, jemuž se říká blog. Je to něco jako internetový deník jedné konkrétní osoby. Konec konců, moje Hyena je taky takový blog, jenže vznikla dřív, než se tomu říkalo blog. Onehdy mi poslal svoji knížku Ostravak. Měl jsem z ní radost, protože vyprávění "o jednym cypovi z Ostravy" patří k tomu nejlepšímu, co na našem webu je.
Ono totiž nejde jen o to, že je to psáno tou úžasnou ostravskou - co je to? Čeština? Moravština? Ostravština je to! Ostravak dokáže vyprávět o těch nejobyčejnějších věcech... já vám to ukážu, co tam namátkou měl, když jsem psal tyto řádky. Cituji z povídání o tom, jak byl na chalupě a sekačkou tam sekal trávu:
Dal sem sy pauzu a šel sem se do chajdy uklidniť a najsť cosyk proti slunku, bo mě jaksyk začinal paliť řbet. Naša familija asy moc něvěřy minysterstvu zdravotnictvi, že slunko zabija, bo sem nic něnašel. Prolez sem aji šopu a v rohu sem našel kališek s napisem Nubian. Kura, to se už něvyrabi, no ni? Faktor dvě, tuž to je idealni na dněskaj. Akurat mě trošku zněklidnil rok spotřeby 1987. Chvilu sem rozvažoval, ale lepši než špilku do ucha, tuž sem se tym napatlal.
A tak dál, jen to bych chtěl vědět, jak může dělat opravy chip? Já na to mám udělátor opravátor, jenže ten chytá chibi jenom v koretňý češtině, kdežto z hantecu jakéhokoli druhu si zoufá (nezoufá, snaží se hantec likvidovat a zlobí se, když napíšu v prdely).

Uzavřu: Ostravski Ostravak píše výborně a jeho knížka Denik Ostravaka je v žebříčku prodávaných knih koncem června na třetím místě po Pratchettovi a Danovi Brownovi. Tak dobry, Ostravaku, dělaš fakt dobrou fachu, jen davej pozor na Nubiana rok vyroby 1985, aby tě neslezla koža, děti by se ťa bali.
Tady je informace, kde se knížky (už jsou dvě!) dají koupit.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku