Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 14.7.2005
Svátek má Karolína
  Výběr z vydání
 >EVROPA: Kam s evropskou ústavou?
 >DLOUHÁ CESTA 5: Darwin a seznamování s našinci
 >PRÁVO: Nepostradatelná
 >SPOLEČNOST: Berně
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Ostravak bloguje
 >PRÁVO: Causa Benešová
 >POVÍDKA: Světlo poznání
 >PSÍ PŘÍHODY: Není myš jako myš
 >CHTIP: Inzerát
 >PENÍZE.CZ: Bankovní sazebníky? Aby se v nich čert vyznal!
 >EKONOMIKA: Americký akciový trh čeká růst
 >SPOLEČNOST: Počátky povinných občanských průkazů u nás
 >MÉDIA: FITES a cenzura, morálka a anticharta
 >FOTOGALERIE: Průlet zvukovou bariérou
 >VZPOMÍNKA 2: Škoda sedan 1201 - hlídka VB

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Bartovy příhody  
 
14.7. PSÍ PŘÍHODY: Není myš jako myš
Ondřej Neff

Občas věnuji tuhle psí rubriku i jiným zvířatům, než jsou psi. Ještě nikdy to nebyly myši. Nu, toto je premiéra. Ne snad, že bych myši přehlížel, ale prostě proto, že s nimi nepřijdu do styku. U sousedů žije tolik koček, že se myši přestěhovaly jinam a nebydlí u nás, přestože se Bart a Iris poctivě snaží kočičí pokolení pronásledovat a pokud možno vyhubit.
Byli jsme na návštěvě. Dům za Prahou, les nedaleko, pole nedaleko. Do sklepa vede okénko zvané světlík, chráněné mříží. Občas mříží propadne myš a zůstane vězet v malé prostoře před sklepním oknem. Momentálně byly ve světlíku myši tři. V domě přebývají krom jiných bytostí i chlapečkové. Nabídl jsem se, že myši pomůžu vylovit, odchytit a vypustit do přírody. Chlapečkové byli nadšeni.
Vzal jsem si pracovní rukavici, což byl, jak se brzy mělo ukázat, šťastný nápad. Myši jsem hodlal přemístit do plastového kbelíku. A teď jsem, u jádra věci.
Myši byly tři, jak jsem už uvedl. Dvě se choulily v koutě světlíku a podařilo se mi je po jedné lapit dřív, než by řekl "několik ševců". Ale ta třetí, to byla nějaká statečná myš. Ta se rozhodla, že se chytit nedá a proměnila se v cosi, co se podobalo kuličce rulety těsně po roztočení stroje. Kmitala sem a tam a já se bál. že proskočí oknem a vletí dovnitř a to pak narazím na něco horšího, než je rozlícená myš, totiž na rozlícenou paní domu.
No, trvalo to "mnoho ševců", myš jsem nakonec taky lapnul a chlapečkové mohli odnést kbelík do pole, kde ho vyklopili a myši se vrátily na svobodu. Obávám se, že právo na hrdinské vyprávění doma má jenom jedna z nich.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku