Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 18.7.2005
Svátek má Drahomíra
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Jiří Paroubek nedělá chyby!
 >PRÁVO: O nutnosti zrušení trestního řádu
 >POLITIKA: Hvězda zvaná buldozer
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Totální selhání
 >POLITIKA: Paroubkův tragický omyl
 >ÚVAHA: O dětech
 >PRAHA: Žádná miss, jen orangutani a giboni
 >PSÍ PŘÍHODY: Bart ti nestojí za zadkem, Irdo!
 >MIMOCHODEM: Lekce z pískovišť
 >INTERNET: Skype - volání kolem světa zadarmo
 >CHTIP: Jó, to byly časy VII.
 >FOTO: Autotunning nebo futurismus?
 >ÚVAHA: Vosotros liberales
 >PENÍZE.CZ: Jak mít dovolenou v pohodě
 >EVROPA: Euronedůslednost pana Gabala

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
18.7. RODINA A PŘÁTELÉ: Totální selhání
Ondřej Neff

Vždycky jsem si myslel, že nejvíc zbytečná instituce u nás je senát. V poslední době si myslím, že je to hydrometeorologický ústav. Jeho sobotní výkon byl až groteskní.
Velmi jsem se zajímal o to, jaké bude v sobotu počasí. Měl jsem jet kamarádovi na svatbu do Prostějova. Autem nebo na motorce? Přece jenom je to 250 km! Nerad bych dojel na svatbu jak Česílko mokrý.
Předpovědi ukazovaly na variantu Česílko. Ráno bude pršet, pak se odpoledne vyjasní. trochu se zatáhne a později odpoledne a k večeru bude krásně. Tak nějak to hlásalo rádio.
Vyrazil jsem tedy brzy ráno autem. Poslouchal jsem celou dobu rozhlas. Nebe bylo bez mráčku. Počasí dnes: zataženo, déšť, opakovali hlasatelé to, co měli napsané od včerejška na papírku. V ranním bloku pak pozvali paní hydrometeoroglogickou předpověďovou a ta aspoň byla sto říct,že teď je hezky. Nejspíš se podívala z okna. Jenže pak hlasatel zase četl z papírku tu oficiální deštivou předpověď! A tak to bylo po celý den. Hezky, a nakonec - večer, kdy mělo být hezky, se rychle zatáhlo a strhla se bouřka a Iris se bála a strkala mi čumák mezi kolena a klepala se.

V rosničkářském ústavu by měli udělat reformu metodiky. Měli by se koukat z okna a hlásit to, co vidí - a pak by si měli házet desetníkem. Jeho šéf se onehdy chlubil šedesátiprocentní správností, to je jen o málo víc, než házení desetníkem. Kdyby ke koukání z okna ještě přidali několik hydrometeorologických indicií, jako faktor smrdění Smíchovského pivovaru (osvědčené - tři dny před pokažením počasí) a bolení mého pravého kolena (shoda se smrděním pivovaru), mohli by to dotáhnout snad i na pětašedesátiprocentní správnost. Já se ale budu řídit tím, co vidím z okna. To je stoprocentní.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku