Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 21.7.2005
Svátek má Vítězslav
  Výběr z vydání
 >SVĚT: O americké Koka-kolonizaci
 >SPOLEČNOST: Kolik svobody můžeme obětovat bezpečnosti?
 >POLITIKA: Děd Vševěd z Vysočiny a spravedlnost
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Magoři u pumpy
 >DLOUHÁ CESTA 7: Praobyvatelé Klokánie
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Vyšla nová Mudrová
 >POLITICKÝ CIRKUS: Bublan táhne proti teroristům
 >ESEJ: O kořenech
 >NÁZOR: Nervy v kýblu
 >PSÍ PŘÍHODY: Proč mě to psisko vlastně vítá?
 >KNIHA: Co víme i nevíme o Albertu Einsteinovi
 >KULTURA: Náměšť, Hansard a LFŠ
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: SOS varuje turisty směřující do Itálie
 >EKONOMIKA: Dobré zprávy z USA
 >PENÍZE.CZ: Jak žít na dluh

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kultura  >>  Hudba  
 
21.7. KULTURA: Náměšť, Hansard a LFŠ
Petr Vlasák

Už v sobotu 23.7. večer začíná v Náměšti jubilejní ročník festivalu Folkové prázdniny. Z programu zvlášť doporučuji to, co dobře znám a co má rádo nejen domácí, ale i evropské publikum: neděle 24.7. s loutkami a přáteli (Traband ad.) bratří Formanů, pondělí 25.7. a Dámský den s Tara Fuki, Markétou Irglovou, irská zpěvačka, bubenice a herečka (mj.Pulp Fiction) Bronagh Gallagher se svým triem a italská multiinstrumentalistka Claudia Bombardella rovněž v triu, úterý 26.7. den s Jiřím Pavlicou a jeho hosty mj. ze Sardinie či Bangladéše, středa 27.7. den s World music, čtvrtek 28.7. a 21dnů zbývá do vánoc aneb den s Jablkoní a jejich hosty a určitě pátek 29.7. a Irský den s elitními irskými hudebníky i písničkáři jako Paul Tiernan, Interference a samozřejmě Glen Hansard (lídr The Frames).

Ten momentálně koncertuje po střední Evropě v sólovém vystoupení s kytarou za doprovodu Markéty Irglové. V sobotu jim předskakoval v Budějovicích Jiří Smrž. Turné pokračuje dále takto:

28.7.- Uherské Hradiště, Letní filmová škola

29.7.- Náměšť nad Oslavou, Folkové léto, nádvoří zámku

31.7. - Brno, Místodržitelský palác , nádvoří - Moravská galerie, Moravské náměstí 1a, koncert

2.8. - Telč, Folkové prázdniny, nádvoří zámku, kde bývá obzvlášť dobrá atmosféra.

Letní Filmová Škola v Uherském Hradišti od 22. do 31.července bude mít říz. Doporučuji sekci irský film a zvláště The Commitments od režiséra Alana Parkera, který byl minulý týden v Irsku vyhlášen jako nejlepší irský film všech dob. Dále bude za vidění stát letošní Jean-Luc Goddard Notre musique, film Neila Younga Greendale nebo zfilmovaná opera U-Carmen e-Khayelitsha z Jihoafrické republiky a silným zážitkem bude nepochybně dokument z procesu s Miladou Horákovou, který zde bude mít premiéru. Možná dorazí i Miloš Forman, který zřejmě ještě neviděl své synky při Boudování v akci, ale je to 50 na 50, jak řikával Vlado Čech neb režisérův program je nabitý. Z doprovodného programu si dovolím upozornit na 27.7. kdy zde poprvé vystoupí irští muzikanti Interference+Paul Tiernan+Maria Doyle Kennedy aj. od 20,30 v letním kině na kolejním nádvoří, den poté duo Bronagh Gallagherové s Glenem a 29.7. Trešňák, Merta, Koubek a Burian na jednom pódiu a v jeden čas.

Pěkné léto a málo mraků!
Další články tohoto autora:
Petr Vlasák

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku