Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 21.7.2005
Svátek má Vítězslav
  Výběr z vydání
 >SVĚT: O americké Koka-kolonizaci
 >SPOLEČNOST: Kolik svobody můžeme obětovat bezpečnosti?
 >POLITIKA: Děd Vševěd z Vysočiny a spravedlnost
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Magoři u pumpy
 >DLOUHÁ CESTA 7: Praobyvatelé Klokánie
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Vyšla nová Mudrová
 >POLITICKÝ CIRKUS: Bublan táhne proti teroristům
 >ESEJ: O kořenech
 >NÁZOR: Nervy v kýblu
 >PSÍ PŘÍHODY: Proč mě to psisko vlastně vítá?
 >KNIHA: Co víme i nevíme o Albertu Einsteinovi
 >KULTURA: Náměšť, Hansard a LFŠ
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: SOS varuje turisty směřující do Itálie
 >EKONOMIKA: Dobré zprávy z USA
 >PENÍZE.CZ: Jak žít na dluh

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
21.7. RODINA A PŘÁTELÉ: Magoři u pumpy
Ondřej Neff

"Pumpa je odsud kousek," řekl mi znalec místních poměrů. "Zahnete u hřbitova, pak do kopečka a pak už jsou Ouholice a tam je puma."
Potřeboval jsem benzín, to je vše, co k tomu lze dodat, aniž bych se uchyloval k přehnaným líčením, jak moc jsem ho potřeboval. Ljuba mi půjčila auto se suchou nádrží, tak nějak by se dala popsat situace, a já si toho všiml až pozdě.
To by jeden nevěřil, jak je vzdálenost relativní a jak daleko dovedou být takové Ouholice od hřbitova, když dochází benzín. Z každého sebemenšího svážku jsem jel na volnoběh. Přidával jsme jen pomaličku, polehoučku, abych nepodráždil akcelerační pumpu, která při přidání šprycuje benzín do karburace. Pak se ukázalo, že pumpa není na začátku, nýbrž na konci Ouholic, pochopitelně na konci na kopci!
Tam jsem nalezl prvního magora, když jsem k pumpě dojel.
Něco mi říkal, nepochytil jsem ani jedno slovo. Odpovídal jsem gesty, krčením ramen a neutrálním pokyvováním hlavy. Neuvěřitelně se s tím pumpováním babral. Když šel platit, několikrát zakop. Pak mi došlo, že je ožralej jako puma!
Konečně odjel, já vrazlil pistoli do hrdla nádrže, zapnul pojistku a okouněl kolem. Pumpa vrčela a když vrčela dost dlouho, podíval jsem se, kolik ukazuje. Tedy, myslel jsem, že vidím,kolik ukazuje. Vytáhnul jsem pistoli z hrdla a šel zaplatit.
"Nebyl ten chlap přede mnou vožralej?" ptal jsem se člověka u kasy.
"Ne. To byl pan Říha, co bydlí vedle Dojáků. On tak jenom vypadá." Pak se podíval na displej toho svého přístrojem, co má u kasy. Pak se zadíval na mě. "Vy jste vážně chtěl tankovat jen 0,6 litrů?"
Ona ta pumpa mlela naprázdno!
Až příště přijede k pumpě Říha, co bydlí vedle Dojáků, pan kasíra mu bude vyprávvět o magorovi z Prahy, který napumpoval, věřil byste tomu, pane Říha, necelej litr a myslel, že jste vožralej!


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku