Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 23.7.2005
Svátek má Libor
  Výběr z vydání
 >SPOLEČNOST: Zavedení zdravotních knížek...
 >POLITIKA: Politici nezklamali - nejsou prostě lepší ani horší než ostatní
 >SPOLEČNOST: Omezte, ale nerušte povinnost vydávání paragonů
 >POLITICKÝ CIRKUS: Rozsévači strachu
 >MOBY DICK: Textárenské zločiny
 >ZÁBAVA: Energické dementi
 >ESEJ: O smyslu života
 >HISTORIE: "Námořní bitvu" na Bajkale vyhráli Češi
 >BODYPAINTNG: Světový festival (3.)
 >FILM: Sin City
 >CHTIP: Blondýnky
 >VÍKENDOVINY: Slast ve Slastičárně
 >GLOSA: Další Velký bratr
 >SPOLEČNOST: Pár otázek před důchodem
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Lidské vztahy

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
23.7. Mediální cvičení
(eff)

Není na tom nic zvláštního, že premiér Paroubek dopisem vyzval ministra vnitra, aby připravil protiteroristické cvičení. Chce, aby se prověřila schopnost složek IZS kooperovat. To jistě není jednoduché, vždyť systém zahrnuje hasiče, dále pak vojenské jednotky určené k ochraně obyvatelstva, policii a zdravotnickou záchrannou službu plus celou plejádu dalších institucí a sborů. Pravidelná cvičení jsou tedy namístě a v době možného ohrožení jsou namístě dvojnásob.

Poněkud zarážející je ale motiv cvičení.

Dalo by se pochopit, že cvičení slouží k prověrce, k odhalení nedostatků a ke hledání prostředků vedoucích k nápravě. Paroubek ale uvádí jinou motivaci. Cvičení má „dát veřejnosti impuls, že příslušné záchranářské složky i celá státní správa jsou připraveny k záchraně jejich životů a zdraví". Pak snadno pochopíme, proč byl záměr uspořádat cvičení hned za tepla roztrouben do médií.

O tomto víkendu se v Praze koná jiné cvičení. Prověřují se tu protipovodňová patření, zejména pak kovové bariéry, které by měly napříště zabránit devastaci ohrožených pražských čtvrtí. Cvičení přichází po monumentální ostudě z roku 2002, kdy šlendrián – nota bene nikdy nezjištěných viníků – zavinil zatopení „nevytopitelného“ pražského metra. Toto cvičení je bezpochyby rozumné a soudný člověk ho může jen uvítat.

Paroubkovo cvičení se možná povede a bude užitečné. Zatím je to jen mediální plácnutí do vody. Bude hodně záležet na tom, jak ho ministr Bublan připraví a jak se povede. Veřejnost bude na průběh a výsledky velmi zvědava. Vždyť tentokrát nejde o tekoucí vodu. Jde o tekoucí krev.

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku