Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 26.7.2005
Svátek má Anna
  Výběr z vydání
 >TEROR: Že by z Londýna Londonistan, z Evropy Eurábie?
 >EVROPA: Vězení za hubičku
 >SPOLEČNOST: Podnikat za vlády ČSSD se opravdu vyplatí!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Čas změn
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Státní bordel
 >ARCHITEKTURA: Ten Černý zas provokuje aneb Nová zastávka v Liberci
 >POLITICKÝ CIRKUS: Pravý důvod k pýše
 >PRÁVO: O střetu zájmů, ústavních principech a nezávislosti soudců
 >NÁZOR: Až se probereme, bude už pozdě
 >PSÍ PŘÍHODY: Jdem na to, Barte
 >ESEJ: O věcech tajemných
 >ÚVAHA: Pravda? Ano, ale kdo ví, co pravdou jest?
 >GLOSA: Bambuča
 >ZOO PRAHA: Do zoo i v noci
 >PENÍZE.CZ: První vysvědčení pro Novou Evropu

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Právo  
 
26.7. ŠAMANOVO DOUPĚ: Státní bordel
Jan Kovanic

Konečně dojde na osoby poskytující sexuální služby za úplatu. Bude novej zákon! Tak je to u nás vždy, když se neplní zákony staré. A neplní se hlavně proto, že je stát není schopen - anebo nechce - kontrolovat. Tak například jest zakázáno budit provozováním prostituce veřejné pohoršení. To jest přestupek a za přestupek patří pokuta do obecní pokladny!

Jenže za to nikdo pokuty platit nechce. Hm, vymyslíme novou definici sexuálního přestupku, zakážeme prostitutkám určité lokality - a budou pak platit za činnost v zakázaných zónách? Ó nikoli. Jen dostanou tip na dovolenou lokalitu.

Ale copak prostitutky. Což takhle bordely? Ty jsou u nás zakázány od roku 1922. Zakázány, ale neustále prosperují. Dneska se jim říká "erotické salony" a jsou stejně nezákonné. Nezákonné, avšak nestíhané. Když někdo jenom "pronajímá prostory" jiným osobám ku sexuálním službám v "hotelu", který neslouží jinému účelu, dopouští se za prvé kuplířství a za druhé zneužívá švarcsystém. Takže protože zákon není respektován ani ze strany bordelmamá ani ze strany státu, uděláme zákon, který erotické služby dovolí. Pak ovšem naše děvčata čeká náramný byznis v Holandsku, protože jako občanky členského státu EU zde smějí též v tomto oboru podnikat.

Problém je ale jinde. Problém je v tom, že kolem tohoto kšeftu se točí velké nezdaněné prachy. To je námět pro finanční úřady.

Ale hlavní problém je v tom, že státní správa, státní zástupci, policajti, soudci... ignorují masivní porušování zákonnosti. Problém je v tom, že se v sexu obchoduje s lidmi, vrátilo se nám staré zlé, otrokářství. Ukrajinky, Bělorusky a jiné východňárky jezdí do Česka za džobem - a zde jsou masivně zotročovány našimi pasáky. Kdežto naše dívky jezdí zase na náš Západ...

Problém je v tom, že se v tomto kšeftu "otáčejí" i nezletilci a děti - a stát to taky moc nechce vidět. Tyto hlavní problémy nějaký "zákon o prostituci" nevyřeší. Ale aby mohl být přijat, zrušíme naše přistoupení k “Úmluvě o potlačování a zrušení obchodu s lidmi a využívání prostituce druhých osob", která u nás platí od roku 1958. Jo, tuto smlouvu podepsaly hlavně "socialistické a nedemokratické země", jak jsem četl, takže je to vlastně bolševický zákon. A nepotřebujeme ho, protože tuhle oblast potírají zákony jiné. Ale možná ne tak úplně, že?

Takže co s bordely?

Já nevím. Vím ale, že by se mělo zatočit s těmi hajzly, co tyjou z lidské bídy prostitutek. Pro policajta, nebo soudce, který se ochomýtne kolem tohoto kšeftu, neexistuje omluva a neexistuje žádné místo ve státní správě! Jako ten soudce, co si teda nepučoval dětské porno, i když mu ho nabízeli - protože na to není. Ale pan soudce jaksi nenahlásil trestný čin. Ono by to nebylo tak těžké, zajít do těchto půjčoven a prohlédnout si jejich nabídku, a patřičně ji vyhodnotit, což? Ale to by pak páni soudci (někteří) a policajti (někteří) přišli o svou kratochvíli - a všimné, tedy nevšimné, že.

No ale nejdříve by se měl vymýtit bordel v zákonech živnostenských, daňových, pfinančních a všech souvisejících. Teprve až budou tyto zákony křišťálově jasné, srozumitelné, spravedlivé a jednoduché, teprve pak budou vynutitelné i přijímané. Teprve pak začnou platit všichni podnikatelé svoje daně. A teprve pak přijímejme zákon, který dělá z prostitutek podnikatele.

Nebo se ze všech podnikatelů časem stanou kurvy.

Psáno v Praze dne 25. července 2005


Další články tohoto autora:
Jan Kovanic

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku