Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 26.7.2005
Svátek má Anna
  Výběr z vydání
 >TEROR: Že by z Londýna Londonistan, z Evropy Eurábie?
 >EVROPA: Vězení za hubičku
 >SPOLEČNOST: Podnikat za vlády ČSSD se opravdu vyplatí!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Čas změn
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Státní bordel
 >ARCHITEKTURA: Ten Černý zas provokuje aneb Nová zastávka v Liberci
 >POLITICKÝ CIRKUS: Pravý důvod k pýše
 >PRÁVO: O střetu zájmů, ústavních principech a nezávislosti soudců
 >NÁZOR: Až se probereme, bude už pozdě
 >PSÍ PŘÍHODY: Jdem na to, Barte
 >ESEJ: O věcech tajemných
 >ÚVAHA: Pravda? Ano, ale kdo ví, co pravdou jest?
 >GLOSA: Bambuča
 >ZOO PRAHA: Do zoo i v noci
 >PENÍZE.CZ: První vysvědčení pro Novou Evropu

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
26.7. Případ zastřeleného nevinného
(eff)

Je to bezesporu tragédie. Britští policisté zastřelili prchajícího muže. Ukázalo se, že neměl s atentáty nic společného. Je pravděpodobné, že prchal proto, že měl propadlé vízum a policistů se bál.
Nastal čas jasně definovat pravidla hry. Ta hra se jmenuje válka. Protivník, tedy militantní muslimové, používají zbraň, jaká se v dějinách válek ještě nevyskytla. Je to sebevrah, který je schopen sám sebe proměnit v bombu. Účinnost výbušniny je pouhou rozbuškou: tou pravou bombou je až mediální odezva. Bez vynálezu knihtisku, bez rozhlasu a televize by neměly sebevražedné atentáty smysl. Fungují jenom ve světe mediálním. Navíc ve světě, který si mimořádně váží lidského života a pro jeho ochranu je schopen udělat cokoli.
Paradoxně, i spáchat sebevraždu ve společenském slova smyslu.
I ten nešťastník, který tak osudně podcenil vážnost situace a neuposlechl policejní výzvy, se stal mediální bombou. To proto, že pořád je ještě mnoho lidí, kteří nechápou, o co protivníkovi jde. Stejně jako komunisté využívali veškerých možností poskytovaných demokracií k tomu, aby ji zničili, také muslimští fanatici používají demokracie jako nástroje k jejímu zničení. Proto je tak naléhavě nutné stanovit mimořádná pravidla pro mimořádnou situaci. Současný stav demokracie vychází z pojetí konce minulého století. Dnes je situace jiná. Nepřítel je doslova mezi námi a proto, abychom minimalizovali škody, je třeba udělat aspoň základní úkony: například brát vážně pokyny policistů.
Zní to hloupě, školometsky, konzervativně. Ale připomenu, že všechna varování z úst protikomunistických konzervativců ve dvacátých a třicátých létech byla absolutně oprávněná. Nejlepší duchové našeho národa si z toho dělali srandu, doslova prdel.
A my za to zaplatili pětačtyřiceti lety prdele zvané socialismus.
Nevinně zastřeleného dlužno politovat, avšak nad jeho rakví je třeba vážně říci: berme policii - doslova - smrtelně vážně.
Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku