Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 28.7.2005
Svátek má Viktor
  Výběr z vydání
 >TEROR: Vysvětlování popudů krvelačných
 >SPOLEČNOST: Vládní návrh zákona o prostituci je hloupý a zbytečný
 >POLITIKA: Co je „zhovadilá potřeba“?
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Trestný čin vyvolávání pocitu ohrožení levicovým extremismem
 >SVĚT: Náš sever je jih
 >POLITICKÝ CIRKUS: Poprvé veřejně
 >HISTORIE: Československá republika 1918 – 1938
 >CHTIP: Skandál v Budapešti
 >ČÍNA: 9 komentářů k Čínské komunistické straně (13)
 >BOTANICKÁ ZAHRADA: Trvalkové dny v Tróji
 >EKONOMIKA: Sazby se očekávají beze změn
 >PENÍZE.CZ: Čerstvý vzduch z Východu zafoukal do těžkopádné EU
 >MROŽOVINY: Na druhý pohled
 >SPOLEČNOST: Náš nepřítel je v nás
 >SPOLEČNOST: Šesté nedožité výročí Impuls´99

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Právo  
 
28.7. ŠAMANOVO DOUPĚ: Trestný čin vyvolávání pocitu ohrožení levicovým extremismem
Jan Kovanic

Ano, takovou ptákovinu, vypustila v pondělí ČTK a všechny televize a noviny (krom Hospodářských) tu její pitominu ocitovaly:

"Obžaloba viní Vladimíra Hučína z šesti trestných činů, například za nelegální držení zbraní či vyvolávání pocitu ohrožení levicovým extremismem." Tedy, on je u nás tento trestný čin? Vyvolávání pocitu? Myslím si, že nikoli. Ovšem obžaloba sama není o nic hovadnější. Posuďte sami:

Kapitán Hučín, když byl u BIS, měl za úkol sledovat bezpečnost země, že. Psal zprávy, ve kterých upozorňoval na extrémismus, terorismus, na pronikání komunistů do správy státu a na podvody s bezpečnostními prověrkami. To, co bylo jeho povinností, a co my jako novináři tepeme - od Zemanova Šloufa po Paroubkova Ďurička. Ovšem my máme svobodu slova - agent tajné služby se tím dopustil trestného činu - podle našich soudců.

Já se nakonec Četce omlouvám, ona vlastně sice nikoli právnickou mluvou, ale doslovně popsala to, za co naše dnešní státní orgány popotahují onoho "zběsilého antikomunistu".

A hned se taky dopustím trestného činu: Považuji současnou KSČ a její členy za levicové extremisty a cítím se jimi ohrožen. Stejně jako islámistický terorista, který zavraždil Thea van Gogha, i komunisté říkají: "Uděláme to znovu!" Říkají: "Je třeba změnit režim!" A policajti, místo aby dostali pokyn od zástupce městské části k rozpuštění štvavého shromáždění levicových extrémistů, zhaftnou člověka, který protestuje proti trestnému činu štvaní a podkopávání demokracie. Ono to smrdí a je to cítit. To není vyvolávání pocitu - to je konstatování smradu!

On člověk nemusí být "zuřivý antikomunista", aby mu vadilo uvádění estébáckého lživého podvodného seriálu Major Zeman. Ale to se může - v zemi, kde platí zákon, že komunismus byl zločinným systémem. V zemi, kde levicoví extrémisté v KSČM, kteří ve svých pracovnách mají sošky a portréty masových vrahů, sedí v parlamentě.

V zemi, kde současný premiér o svém kamarádovi říká - "však to už bylo po sezóně". (Ďuričko byl zverbován v létě 1989.) Myslím si, že ne. Že sezóna estébáků dosud neskončila a má šanci se netušeně rozvíjet.

V zemi, kde projde bez povšimnutí, že by vůbec mohl existovat trestný čin "vyvolávání pocitu ohrožení levicovým extremismem"!

Psáno v Praze dne 27. července 2005

O Hučínovi více na stránce "angažovaného občana a nezávislého publicisty"Jan Šinágla


Další články tohoto autora:
Jan Kovanic

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku