Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 28.7.2005
Svátek má Viktor
  Výběr z vydání
 >TEROR: Vysvětlování popudů krvelačných
 >SPOLEČNOST: Vládní návrh zákona o prostituci je hloupý a zbytečný
 >POLITIKA: Co je „zhovadilá potřeba“?
 >PSÍ PŘÍHODY: On za to nemůže
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Trestný čin vyvolávání pocitu ohrožení levicovým extremismem
 >SVĚT: Náš sever je jih
 >POLITICKÝ CIRKUS: Poprvé veřejně
 >HISTORIE: Československá republika 1918 – 1938
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Den v ZOO
 >CHTIP: Skandál v Budapešti
 >ČÍNA: 9 komentářů k Čínské komunistické straně (13)
 >BOTANICKÁ ZAHRADA: Trvalkové dny v Tróji
 >EKONOMIKA: Sazby se očekávají beze změn
 >PENÍZE.CZ: Čerstvý vzduch z Východu zafoukal do těžkopádné EU
 >MROŽOVINY: Na druhý pohled

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
28.7. RODINA A PŘÁTELÉ: Den v ZOO
Ondřej Neff

Naposledy jsem se byl podívat v ZOO na gorilku. Včera jsem tam byl takříkajíc služebně: dvě besedy o digitální fotografie v rámci Dne Canonu!
Ty besedy byly inzerovány vcelku srandovně, jako že to jsou "moje zkušenosti z cest po rovníkové Africe", ve skutečnosti "čtyřdenní vejlet do Keňi". Na prohlížení ZOO jsem neměl čas, dokonce si teď uvědomuji, že jsem nezahlédl žádné zvíře, jen velkého hada, kterého měla jedna slečna omotaného kolem krku.
Úžasná ale byla atmosféra. Zahrada žije. Plno lidí, a je vidět, že je to baví. I ta slečna s hadem měla svou roli - v zahradě jsou místa, kde se předvádějí zvířata, která si děti mohou pohladit - a nádavkem se o nich něco dozvědí. To mi připadá jako výborný nápad!
Přednášky byly v budově hned vedle vchodu, naproti restauraci. Za tou budovou vzniká nový výběh pro lemury. Ten je ohraničen vodou, žádné ploty, žádné mříže, jen kolující voda s vodopády. Návštěvníci budou moci projít jakousi budkou a ocitnou se uvnitř mezi zvířaty. Něco podobného už funguje na jiném místě, tam se dá vejít do velké ptačí voliéry.
ZOO je skvělá a už se těším, že se tam zase vypravím, tentokrát už neúředně. Teď si uvědomuju, že bych měl vyprávět o něčem, co jsem zkonil, aby to povídání nebylo jako reklama na ZOO. No, snad jen, že jsme povídání doprovázel promítáním fotek z té Afriky a projektor byl už starý, vyšeptalý a nesvítila mu červená barva (on promítá v červené zelené a modré, jako jsou barvy v televizi). Takže jsme vyprávěl o fotografování červánek a na plátně byly zelánky.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku