Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 30.7.2005
Svátek má Bořivoj
  Výběr z vydání
 >SVĚT: Interview s Basajevem
 >MOBY DICK: Věrni ideálům
 >POLITICKÝ CIRKUS: Kdo po Dostálovi
 >CHTIP: Daňový systém
 >ESEJ: O čase
 >BODYPAINTING: Umění i reklama
 >POLITIKA: Jak čelit Paroubkově demagogii aneb 63:41
 >PRÁVO: Politické poradenství není dle úřadů práce švarsystém!
 >SVĚT: Válka civilizací a mýtus o mlčící většině
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Stereokino
 >POLITIKA: Evropa hledá politické vůdce
 >MÉDIA: Hvížďala zneužívá Dostálovo jméno
 >POLITICKÝ CIRKUS: Velké letní mlčení
 >POLITIKA: Vzhůru k volbám! Ale s kým?
 >PRAHA: Tváře?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
30.7. POLITICKÝ CIRKUS: Kdo po Dostálovi
Ondřej Neff

Čtvrtek byl ve znamení posledního loučení s Pavlem Dostálem, neoblíbenějším českým politikem, ministrem kultury. Jeho měli umělci coby ministra rádi, nejen jako člověka, a to je cosi zcela neobvyklého. Kdo přijde na jeho místo?

Mluví se o Vladimírovi Darjaninovi. O něm sotva kdo slyšel. Nebo ano, slyšel, v souvislosti se zakázkou na propagační cédéčka, jež měla chválit Českou republiku a udělala jí spíš ostudu, než chválu. V současnosti je generálním komisařem Světové výstavy EXPO 2005. Je to snad dobrý manažer. Potřebujeme jako ministra kultury dobrého manažera? A potřebujeme vůbec ministerstvo kultury? Sympaticky se vyjádřil brzy po svém jmenování někdejší Dostálův předchůdce Pavel Tigrid, když řekl, že podle jeho názoru by bylo nejlepší, kdyby se ministerstvo kultury zrušilo. Pavel Dostál vrátil tomuto úřadu dobré jméno. To se ale dá ztratit nejbližší Českou lotynkou, tehdy byl z této kauzy z ostudy Kabát.

Vladimír Darjanin je v čele české expozice EXPO. Tam ho posadil ještě Jan Kavan. Kavanovo jméno je bohužel spojeno s kauzou Kato, s Českým domem a Štiřínem, s Karlem Srbou, s nevysvětlitelnými balíky peněz v igelitových pytlících v jeho osobním trezoru. O tom všem se teď zase bude mluvit v souvislosti s nominací Kavanova muže do vládního týmu.

Je kupodivu, že právě toto pokládá Jiří Paroubek za potřebné v době, kdy, pro sociální demokracii naštěstí, Miloš Zeman jí přestal škodit a Kavan a spol. zmizeli za obzor veřejného zájmu a zabývají se frakcionářstvím a přípravou manifestačního sjezdu v Sazka aréně.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku