Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 30.7.2005
Svátek má Bořivoj
  Výběr z vydání
 >SVĚT: Interview s Basajevem
 >MOBY DICK: Věrni ideálům
 >POLITICKÝ CIRKUS: Kdo po Dostálovi
 >CHTIP: Daňový systém
 >ESEJ: O čase
 >BODYPAINTING: Umění i reklama
 >POLITIKA: Jak čelit Paroubkově demagogii aneb 63:41
 >PRÁVO: Politické poradenství není dle úřadů práce švarsystém!
 >SVĚT: Válka civilizací a mýtus o mlčící většině
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Stereokino
 >POLITIKA: Evropa hledá politické vůdce
 >MÉDIA: Hvížďala zneužívá Dostálovo jméno
 >POLITICKÝ CIRKUS: Velké letní mlčení
 >POLITIKA: Vzhůru k volbám! Ale s kým?
 >PRAHA: Tváře?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
30.7. MOBY DICK: Věrni ideálům

Moby Dick

Prosím své čtenáře, aby nepropadli dojmu, že jsem si tentokrát snad něco vymyslel!

...............................................................................

Pondělí 25. července 2005

Celej barák je prázdnej, nikdo mě neúkoluje. Čtu si noviny. Hle, zpráva ČTK: "Obžaloba viní Vladimíra Hučína z šesti trestných činů, například za vyvolávání pocitu ohrožení levicovým extremismem."

Úterý 26. července 2005

Čtu si noviny:
"V antikomunistickém tažení se takzvaní liberálové neštítí ničeho a všemožně se snaží infikovat svojí nenávistí mládež. Dětem, které minulé období zažily v plenkách, nebo se narodily po r. 1989 a nemají žádné vlastní zkušenosti, vykládají toto období bez historických souvislostí a pouze v negativech. Snaží se připisovat všechny minulé problémy komunistům a všemožně očerňovat současnou KSČM. Hitem letošního léta se měla stát trička proti komunismu. Zneužívají touhy mladých lidí po recesi a tak jim vnucují různé pochybné náměty."

Středa 27. července 2005

Čtu, a divím se, co jsem všechno neznal:
"Cesta rozdělování společnosti, kladné hodnocení násilí, falšování dějin a jiné projevy pokleslé inteligence nám všem velmi škodí. Nejednota a hledání nepřítele ve vlastních řadách nahrává dravému mezinárodnímu kapitálu. Stáváme se snadnou ekonomickou kořistí a politickým, nesvéprávným vazalem silných států. Snahou rozumných vládců země uprostřed Evropy by mělo být sjednocování národa a ne jeho oslabování nerozumným vyřazováním jedné pětiny jeho obyvatel. My, současní komunisté, přeci nechceme žádný návrat do minulosti, ale moderní a spravedlivý politický systém, který dokáže ocenit kvalitní a užitečnou práci a postavit hráz zlodějině, vykořisťování a šlendriánu."

Čtvrtek 28. července 2005

Čtu, co bylo otištěno v Česku, léta občanského kalendáře 2005 (je rok 2005, že?):
"Před 54 roky přijalo Národní shromáždění ČSR zákon, který přispěl k upevnění bezpečnosti země a jejich občanů. Jeho přijetí bylo vynuceno prudkou změnou mezinárodní situace, když se svět ocitl vlivem agresivní politiky USA a jejich spojenců na pokraji nukleární války. V této souvislosti též prudkým nárůstem nepřátelské činnosti vnitřních a vnějších sil, které se nechtěly smířit s poúnorovým směřováním naší země k socialismu. Dnes už otevřeně přiznávají, že organizovali podvratné a teroristické akce, z nichž akce skupiny Mašínů byla jen špičkou ledovce mnoha dalších vražd, sabotáží, žhářství a diverzních akcí všeho druhu. To byly způsoby, jakými chtěli nastolit svobodu a demokracii po svém.
Díky tedy těm, kdo 11. července 1951 zvedli v Národním shromáždění ruku pro přijetí zákona o ochraně státních hranic. Díky, čest a sláva těm, kteří při každodenní službě vlasti stáli na straně zákona, těm, kteří se nedožili dnešních dnů, a těm, kteří vydrželi a přes všechny urážky a hanobení zůstali věrni ideálům, jimž sloužili. Chránili mír, životy, majetek a budovatelskou práci lidu. Mnozí jsou dnes aktivními členy KČP a jeho sekcí ochránců československých státních hranic. Oslavme proto důstojně a hrdě náš hraničářský svátek. Položme květy vděčnosti k hrobům a památníkům těch, kteří položili životy při plnění povinností. Pozvěme k našim akcím ty, kteří tak dosud váhají učinit. Pravda je a zůstane na naší straně!"

Tihle komunisti ve mně vyvolávají pocit ohrožení levicovým extremismem. Jestlipak se tím nedopouští trestného činu, stejného jako Hučín? Anebo jsem zločincem já, když se děsím toho, co lze v našem tisku páchat? Ještěže je tenhle deníček tajný.

Pátek 29. července 2005

No jo, kolegyně Kruto Hlavová si tu zapomněla oficiální komunistický plátek Haló noviny. Raději poslouchám rádio:
"Říkat, že "komunisté jsou prasata", se u nás nesmí a už nebude. A to ani v satirickém pořadu. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání tento týden definitivně rozhodla, že Český rozhlas porušil mediální zákon, když odvysílal tuto větu v satirické talk show Ester Kočičkové a Oldřicha Kužílka. »Podobně by mi vadilo, kdyby někdo takto hanlivě mluvil o Židech, farářích nebo třeba Romech.«" Pravil místopředseda rady Jiří Šenkýř.

Hm, Židi jsou Židi, Romové Romy, prasata jsou prasata, vybírat si nemohou, narodili se tak. Rada je kráva, protože komunisti si mohou vybrat, jestli budou komunisty. A oni si vybrali. Být stejnými sviněmi, jako dříve.

Asi si koupím to tričko.

**************************************************************************

Co se stalo v Českých Textárnách
minulý týden: Textárenské zločiny
předminulý týden: VUML po španělsku

..............................................................................

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003
Anebo si kupte knížku "MOBY DICK: Deníček," v níž jsou sebrány denní poznámky z Českých Textáren od dubna 2000 do dubna 2003. Ale kde ji prodávají, nevím. Stojí 199,- Kč.
Avšak můžete si knížku objednat přímo u nakladatele na konvoj@konvoj.cz , pak ještě doplatíte za poštovné.

Dva předcházející týdny viz v horních odkazech. Odkazy na články od března 2003 do současnosti naleznete v rubrikách Šamanovo doupě a Zábava.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz. Předem děkuji!

Případně si poslužte komentářem.
>>:))


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku