Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 2.8.2005
Svátek má Gustav
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Paroubek změnil vizáž z buldozera na mlátičku
 >USA: Hollywood a posuny tamějšího ideologického vkusu
 >POLITIKA: Pěstujme si české kapitalisty
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Moje dámy jsou na dovolené
 >EKOLOGIE: Rovnější mezi rovnými
 >GLOSA: Nemám rád CzechTek, ale...
 >POLITICKÝ CIRKUS: Případ uprchlého podnikatele
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Tři skandály okolo CzechTeku
 >MÉDIA: Tiskoviny v Británii a terorismus
 >Z MÉHO PODKROVÍ: Zastřelený Brazilec a vražedkyně z Grazu
 >PSÍ PŘÍHODY: Žádné ponocování!
 >ARCHITEKTURA: Kovový záchod na Karláku - nádhera, která už není
 >SVĚT: Jaké jsou jazyky východních národů?
 >ESEJ: O svobodě
 >PENÍZE.CZ: Virtuální karty. To se to pak na internetu platí.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Právo  
 
2.8. GLOSA: Nemám rád CzechTek, ale...
Gentleman

Předesílám, že podobné technoakce nemám rád. Nemám rád tuhletu "svobodu" vyznání, kdy se tisíce lidí seberou a jedou někam dělat bordel a kravál, obtěžovat tím jiné a mít z toho prdel. Žasnu, když se dočtu, že tyto "hodnoty" jsou pro někoho víc než "několika probdělými nocemi místních nebo pošlapanou loukou" a nazývá je "svobodným chováním svobodomilovných lidí (R. Špaček, režisér, MFD 1. 8. 2005).

Jak jsem napsal, nejsem příznivcem takové zábavy lidí, kdy se nehledí na legálnost a na to, že jsou obtěžování jiní. Doufám tedy, že policie stihla legálnost tohoto CT včas ověřit, když preventivně zablokovala na 20 hodin dálnici, aby zabránila pošlapání louky, kterou pak zdevastovala těžkooděnci a vodními děly. Házení dělbuchů do aut a stanů je přesně to, co dělalo tak dobře policejním adeptům za totality a ukazuje na jediné: dej volovi moc a on ji rád využije.

To, co jsem se dočetl, viděl v TV a slyšel od účastníků, je policejní a politická prasečina a ač to není zvykem, nenechám si pointu na konec: věřím, že odstoupí nejen místní policejní kápo, ale i Bublan a především Paroubek. Bublan se zařadil svými výroky po bok Koláře (nemůžeme dopustit, aby okolní pozemky trpěly, či argument, že dálnici neucpala policie, ale ti, co kvůli blokovanému výjezdu z ní nemohli sjet) a Paroubka (ležící demonstranty exportovat na hranice). Bublan jde tak daleko, že už v neděli tvrdil, že policejní zásah byl v pořádku, protože na akci byl přítomen státní zástupce a ten mu nic nehlásil. Stejně tak Paroubek, který tvrdí, že zákrok byl legální, protože byl proti nelegální akci (taková neexistuje - jsou jen povolené a nepovolené). Ví vůbec ten podivný člověk v čele naší vlády, co říká? Na jím ohlášené změny v legislativě, které zamezí opakování podobných akcí, se můžeme jen těšit.

Jenže něco mi říká, že přece jen dojde na má slova: Do voleb budeme mít dalšího předsedu vlády...

Gentlemanův deníček


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku