Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 3.8.2005
Svátek má Miluše
  Výběr z vydání
 >SVĚT: Jde to i jinak
 >POLITIKA: „Samozvanci a ztroskotanci“ po téměř třiceti letech
 >SPOLEČNOST: Iluze rovnosti kultur s bombami souvisí
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Na skok za Frýbortem
 >POLITIKA: Lid a jeho političtí miláčci
 >MIMOCHODEM: Procesy v obrazech
 >POLITICKÝ CIRKUS: Jasno po neděli
 >NÁZOR: CzechTek dělí společnost
 >SPOLEČNOST: Mravenčí práce
 >MÉDIA: Změnil se Radiožurnál v Paroubkovu PR agenturu?
 >PSÍ PŘÍHODY: Co všechno pejsek dovede provést
 >FEJETON: CzechDech 2005
 >MEJLEM: Čtenáři k CzechTeku
 >MÉDIA: Procházky minovým polem české žurnalistiky po r. 1989 (Část 4.)
 >PENÍZE.CZ: Komu škodí české banky?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
3.8. POLITIKA: „Samozvanci a ztroskotanci“ po téměř třiceti letech
Jan Bartoň

Předseda vlády Paroubek nazval předsedu ODS Topolánka „zoufalcem a posléze ztroskotancem“. Tyto pojmy až do úterý 2.8.2005 byly u mne vždy spojeny s politikou Komunistické strany Československa z dob normalizace. Byli tak před téměř třiceti lety skandalizováni signatáři Charty 77 v článku nechvalně známého Kojzara v „největším a nejčtenějším“ deníku Československé socialistické republiky Rudé právo.

Použití stejné terminologie z úst předsedy „demokratické“ vlády České republiky je dalším posunem směrem k praktikám komunistického režimu před listopadem 1989. Zásah proti účastníkům CzechTeku 2005 tak dostává pochmurné normalizační dimenze.

Byla zde naostro rozehrána partie o dalším směřování České republiky. Směr, který reprezentuje Paroubek, je cestou k omezování svobody pod záminkou ochrany soukromého vlastnictví. Paradoxně tak tato argumentace zaznívá z úst člověka, který je členem strany, která za poslední tři roky vlády s otevřenou podporou KSČM neustále soukromý sektor šikanuje a omezuje.

To, co se dnes děje v našem státě, je mocenský boj, který má mimoparlamentní cestou připravit půdu pro přípravu takových zákonů, které omezí základní lidská práva garantovaná Ústavou České republiky. Použitý slovník je příznačný a cíle známé. Demokracie v našem státě zažívá největší polistopadovou krizi. Cílem Paroubka je vytvářením této vyhrocené politické atmosféry eliminovat mimo jiné i dopad zpráv, které potvrzují spojení bývalého předsedy vlády Grosse s lidmi provozující ekonomickou kriminalitu.

Jde o to nenechat se tímto politickým programem Paroubka zastrašit a požadovat důsledné prošetření skandálního policejního zákroku policie proti CzechTeku. Je to současně i cesta, která musí nové nastupující generaci ukázat kdo je kdo. Budou to hlavně dnešní mladí lidé, mimo jiné i účastníci CzechTeku, kteří ve volbách 2006 mohou rozhodnout o tom, zda Paroubkův politický styl padne nebo přežije.
Další články tohoto autora:
Jan Bartoň

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku