Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 6.8.2005
Svátek má Oldřiška
  Výběr z vydání
 >ANALÝZA: Technaři měli právo vstupu, ale ne vjezdu aneb Proč za to všechno stejně může Gross
 >POLITIKA: Paroubek skončil
 >EVROPA: Populismus a nacionalismus vs. globalismus
 >NÁZOR: Milý Astone, co píšeš, podepisuji
 >POLITICKÝ CIRKUS: Jsme tu. Zn.: Všichni
 >MOBY DICK: Ambrožovo zmanagoření
 >SPOLEČNOST: Nemoci státní moci
 >NÁZOR: CzechTek 2005 a Santa Claus
 >BODYPAINTING: Opět ta krásná ženská těla
 >POVÍDKA: Ubohé jistoty
 >CHTIP: Z pamětí ošklivého chlapce
 >ESEJ: O emocích
 >ZOO PRAHA: Do zoo i v noci
 >BOTANICKÁ ZAHRADA: Letos už 200 000 návštěvníků!
 >EKONOMIKA: Červenec ve znamení růstu, co dál

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Pražský chodec  
 
6.8. BOTANICKÁ ZAHRADA: Letos už 200 000 návštěvníků!
Marcela Uhlíková

Když během roku 1997 dorazilo do Botanické zahrady hl. města Prahy téměř 20.000 návštěvníků, zdálo se, že tento rekord nemůže být jen tak překonán. Dnes, o 8 let později (kdy je pro veřejnost druhým rokem v provozu tropický skleník Fata Morgana a venkovní expozice vešly do třináctého roku věku), se zdá toto číslo naprosto nezajímavé.

Už teď je jasné, že ke konci roku 2005 přijde do trojské zahrady více než desetinásobný počet návštěvníků než v roce 1997, právě totiž dorazil návštěvník s pořadovým číslem 200.000. Stal se jím uprostřed týdne pan Zdeněk Škvor z Dobříchovic, původním povoláním zahradník, který v originálním rančerském klobouku jakoby do Troje zamířil rovnou z plání Divokého západu. (Pozn.: 100000. návštěvníkem byl v dubnu pro změnu opět zahradník z Příbrami.)

Na výlet do Prahy, do Botanické zahrady hl. města Prahy vzal Zdeněk Škvor i dvě vnučky, odměnou za práci v předešlém dnu. O tom, že se má denně co otáčet, by určitě mohl vypravovat celé hodiny… Ještě před pár lety obhospodařoval 10 hektarů polí a 30 hektarů s jahodami. Dnes se už dvanáctým rokem živí coby soukromý podnikatel v oboru zahradník. „Viděla jste nějakého zbohatlíka, jak seká trávu? Za ty nepracovité to dělám právě já se svou rodinou,“ přiblížil náplň svého pracovního vytížení velice sympatický návštěvník. Vysoký, štíhlý, lehce prošedivělý muž moc dobře pamatuje dobu, kdy lidé nebyli majetní a každý kousek půdy dokázali využít pro svou obživu...

Velkou láskou je vedle zahradničení pro pana Zdeňka i cestování po vlastech českých, se svou rodinou rád a pravidelně navštěvuje hrady a zámky po celé ČR: „Když máme volno, tak putujem.“

Malou odměnou za přízeň, kterou k trojské botanické zahradě pan Zdeněk chová, se stal malý dárkový balíček s nezbytnou lahvinkou rýnského ryzlinku z produkce botanické zahrady a volné vstupenky pro celou rodinu, která je úctyhodná: 5 dětí a 10 vnuků.

Gratulujeme a především ještě jednou děkujeme, pane Zdeňku!

Marcela Uhlíková, tiskové oddělení
www.botanicka.cz

Foto: Pan Zdeněk Škvor dorazil do botanické zahrady i s vnučkami. Že neodejde s prázdnou, nechtěl uvěřit.
Další články tohoto autora:
Marcela Uhlíková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku