Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 4.8.2005
Svátek má Dominik
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Paroubkův vlastní gól do sítě populismu
 >DOKUMENT: Stanovisko ČHV k průběhu a důsledkům CzechTeku 2005
 >DLOUHÁ CESTA 8: Z Darwinu do Alice
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zmatek kolem nealkoholického vína
 >NÁZOR: Přesná analýza debaty kolem CzechTeku
 >NÁZOR: Astone, je mi smutno!
 >PRÁVO: Strangulace
 >POLITICKÝ CIRKUS: Stéblo naděje
 >POLITIKA: Nebezpečná premiérova dovolená
 >EKOLOGIE: Atomový pesimismus - Hnutí Duha neargumentuje férově
 >PSÍ PŘÍHODY: Ondřeji, lehni!
 >HISTORIE: Eurooptimismus v 15. století
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Co oči nevidí
 >PRAHA: Zátopková, dikobraz i želvička
 >PENÍZE.CZ: Stavební spořitelny (ne)půjčují i podle věku

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
4.8. Chystá se parlamentní komise
(eff)

Na popud ODS bude zřízena parlamentní komise pro vyšetření okolností bitvy u Tachova. Ať dopadne šetření tak nebo onak (nejspíš dopadne jako vždycky, totiž nijak), jedno je pravděpodobné: proti příští technoparty si policie netroufne hnout prstem. Bude to zábavné podívání, zvláště pak, pokud ODS vyhraje volby. Budeme sledovat, jak policisté monitorují počínání tančících dětí, jak probíhá ona taneční zábava. Nářky majitelů pozemků půjdou do zdi. Proti vůli dvaceti tisíc tančících dětí se přece Občanská demokratická strana nebude namáhat hájit něco tak pofiderního, jako je soukromý majetek.

Pozoruhodný už teď je postoj Zelených. Ti samozřejmě hudou melodii spolu s ostatními. Najednou Zeleným nevadí vpád automobilů do přírody, nevadí jim masivní devastace přírody. Tím jen potvrzují podezření, že příroda je jim asi to, co je komunistům proletariát. Je to jen cosi, o co se mohou účelově opřít, aby uchňapli aspoň ždibíček moci. Kdybych já jel autem do lesa na houby, Zelený mě sežere. Když na louku přijede několik tisíc aut tančících dětí, Zelený tleská. A mně je z toho špatně. Je to opravdu zajímavé, jak je libovolná ideologie tak často doprovázena totálním pokrytectvím.

Veselý ministr na obzoru?
V lůně sociální demokracie se zrodil nápad na nového ministra kultury. Mohl by jím být František Ringo Čech. Pokud by to prošlo, byl by v čele resortu se zanedbatelným rozpočtem a nulovou pravomocí opět další bouřlivák, výrazná osobnost a zábavný člověk. Připomeňme, že Ringo Čech je hudebník, výborný výtvarník, divadelník a má i zkušenost poslance za ČSSD. Nevím, jestli by vytáhl káru z bláta a dokonce ani to není jasné, zda je vůbec možno tahat z bláta káru, která nemá kola. Jisté ale je, že bychom se s ním nenudili.

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku