Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 5.8.2005
Svátek má Kristián
  Výběr z vydání
 >SPOLEČNOST: CzechTlach
 >NÁZOR: Odpověď Janovi Bartoňovi
 >SPOLEČNOST: Mediální divadlo s obuškem
 >SVĚT: Pan doktor to ví
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - rock´n roll
 >PRÁVO: Jirka I. Sjednotitel
 >POLEMIKA: Reakce na stanovisko ČHV k CzechTeku 2005
 >POLITICKÝ CIRKUS: Chystá se parlamentní komise
 >DOPRAVA: A co na to právo, pane ministře?
 >POLEMIKA: Atomový optimismus - Ivan Brezina argumentuje od věci
 >PSÍ PŘÍHODY: Irando Lotrando
 >SVĚT: Epidemiolog, který zachránil přes milion životů
 >UMĚNÍ: Všechny podoby světa
 >ZOO PRAHA: Otevření expozice lemurů kata a kotulů
 >PENÍZE.CZ: Krach penzijního fondu – nesmysl, nebo realita?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
5.8. POLITICKÝ CIRKUS: Chystá se parlamentní komise
Ondřej Neff

Na popud ODS bude zřízena parlamentní komise pro vyšetření okolností bitvy u Tachova. Ať dopadne šetření tak nebo onak (nejspíš dopadne jako vždycky, totiž nijak), jedno je pravděpodobné: proti příští technoparty si policie netroufne hnout prstem. Bude to zábavné podívání, zvláště pak, pokud ODS vyhraje volby. Budeme sledovat, jak policisté monitorují počínání tančících dětí, jak probíhá ona taneční zábava. Nářky majitelů pozemků půjdou do zdi. Proti vůli dvaceti tisíc tančících dětí se přece Občanská demokratická strana nebude namáhat hájit něco tak pofiderního, jako je soukromý majetek.

Pozoruhodný už teď je postoj Zelených. Ti samozřejmě hudou melodii spolu s ostatními. Najednou Zeleným nevadí vpád automobilů do přírody, nevadí jim masivní devastace přírody. Tím jen potvrzují podezření, že příroda je jim asi to, co je komunistům proletariát. Je to jen cosi, o co se mohou účelově opřít, aby uchňapli aspoň ždibíček moci. Kdybych já jel autem do lesa na houby, Zelený mě sežere. Když na louku přijede několik tisíc aut tančících dětí, Zelený tleská. A mně je z toho špatně. Je to opravdu zajímavé, jak je libovolná ideologie tak často doprovázena totálním pokrytectvím.

Veselý ministr na obzoru?
V lůně sociální demokracie se zrodil nápad na nového ministra kultury. Mohl by jím být František Ringo Čech. Pokud by to prošlo, byl by v čele resortu se zanedbatelným rozpočtem a nulovou pravomocí opět další bouřlivák, výrazná osobnost a zábavný člověk. Připomeňme, že Ringo Čech je hudebník, výborný výtvarník, divadelník a má i zkušenost poslance za ČSSD. Nevím, jestli by vytáhl káru z bláta a dokonce ani to není jasné, zda je vůbec možno tahat z bláta káru, která nemá kola. Jisté ale je, že bychom se s ním nenudili.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku