Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 6.8.2005
Svátek má Oldřiška
  Výběr z vydání
 >ANALÝZA: Technaři měli právo vstupu, ale ne vjezdu aneb Proč za to všechno stejně může Gross
 >POLITIKA: Paroubek skončil
 >EVROPA: Populismus a nacionalismus vs. globalismus
 >NÁZOR: Milý Astone, co píšeš, podepisuji
 >POLITICKÝ CIRKUS: Jsme tu. Zn.: Všichni
 >MOBY DICK: Ambrožovo zmanagoření
 >SPOLEČNOST: Nemoci státní moci
 >NÁZOR: CzechTek 2005 a Santa Claus
 >BODYPAINTING: Opět ta krásná ženská těla
 >POVÍDKA: Ubohé jistoty
 >CHTIP: Z pamětí ošklivého chlapce
 >ESEJ: O emocích
 >ZOO PRAHA: Do zoo i v noci
 >BOTANICKÁ ZAHRADA: Letos už 200 000 návštěvníků!
 >EKONOMIKA: Červenec ve znamení růstu, co dál

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Pražský chodec  
 
6.8. ZOO PRAHA: Do zoo i v noci
Iva Vilhumová

Prázdniny vstoupily do své druhé části a Zoo Praha nabízí příjemné prožití víkendových večerů. I v letošním roce jsme připravili nevšední noční prohlídky, kdy pod vedením odborných průvodců můžete nahlédnout do soukromí zvířat a uvidět to, co při běžné návštěvě zoo nikdy nespatříte.

Poprvé v letošním roce povede trasa nočních prohlídek od výběhu pand červených pavilonem Indonéská džungle, kde můžete na vlastní oči vidět jak prožívají noc komodští varani nebo orangutani či giboni. Noční expozice tohoto pavilonu je naopak osvícená bílým světlem a většina zvířat se ukládá ke spánku, protože jsou to soumrační a noční tvorové a my jim převracíme změnou světelných podmínek denní režim. Cesta vede dál do pavilonu Afrika zblízka, ve kterém jsou drobní živočichové afrických pouští a polopouští. Cestou k Africkému domu uvidíme i skupinku nosálů, kteří většinou spí na vysokém stromě nad vašimi hlavami. Vstupem do Afrického domu se rázem ocitnete uprostřed noční savany, kde čile pobíhají hrabáči a žirafy naopak tiše odpočívají.

Prohlídku, která trvá většinou 2 hodiny, zakončíme u bazénu lachtanů a nahlédneme i do nového výběhu tučňáků.

Vstupné na tyto exkluzivní prohlídky je jednotné 140,- Kč, děti mají 50% slevu (70,- Kč), průvodce i parkování jsou zdarma. Autobus č. 112 odjíždí od zoologické zahrady ve 23.32 a poslední v 00.31.

Noční prohlídky pořádáme každý pátek a sobotu v srpnu od 20.30, 21.00 a 21.30 a neděli od 20.30 a 21.00. je nutno se však telefonicky přihlásit na čísle 296 112 230 nebo na e-mailové adrese: pr@zoopraha.cz, protože kapacita jednotlivých skupin je omezená (nejvýše 25 lidí v jedné skupině).

RNDr. Iva Vilhumová
Výchově vzdělávací oddělení Zoo Praha

Po uzávěrce:
Zoo Praha přivítala třičtvrtěmiliontého návštěvníka
V pátek 5. srpna krátce před polednem prošel branou Zoo Praha třičtvrtěmiliontý návštěvník od začátku roku. Byl jím pan Milan Petřík z Krnova, který přišel na výlet do Zoo Praha s celou svou rodinou, manželkou Andreou a dětmi Luckou a Michalem. Za zoologickou zahradu je přivítala dr. Iva Vilhumová, vedoucí výchovně vzdělávacího oddělení a zoologický náměstek ing. Miroslav Špička, který také panu Petříkovi předal tašku plnou dárků nejen pro něj, ale především pro jeho děti.


Další články tohoto autora:
Iva Vilhumová

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku