Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 5.8.2005
Svátek má Kristián
  Výběr z vydání
 >SPOLEČNOST: CzechTlach
 >NÁZOR: Odpověď Janovi Bartoňovi
 >SPOLEČNOST: Mediální divadlo s obuškem
 >SVĚT: Pan doktor to ví
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - rock´n roll
 >PRÁVO: Jirka I. Sjednotitel
 >POLEMIKA: Reakce na stanovisko ČHV k CzechTeku 2005
 >POLITICKÝ CIRKUS: Chystá se parlamentní komise
 >DOPRAVA: A co na to právo, pane ministře?
 >POLEMIKA: Atomový optimismus - Ivan Brezina argumentuje od věci
 >PSÍ PŘÍHODY: Irando Lotrando
 >SVĚT: Epidemiolog, který zachránil přes milion životů
 >UMĚNÍ: Všechny podoby světa
 >ZOO PRAHA: Otevření expozice lemurů kata a kotulů
 >PENÍZE.CZ: Krach penzijního fondu – nesmysl, nebo realita?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zdraví  
 
5.8. SVĚT: Pan doktor to ví
Václav Vlk

Pan doktor Hnízdil, doktor věd lékařských, nám situaco rychle vysvětlil. Za všechno můžou chybné vědecké závěry, Američani a velké nadnárodní koncerny. Tak to alespoň vyplynulo z článku Bolest a nebezpečný svět teroru (LN 4.8.2005).

Pan doktor patří k těm, kteří vědí, že bolest je varování a obrana před sebepoškozujícím chováním. Pročež navrhuje, aby byly podporovány "samoúzdravné procesy organismu", což prý nejlépe dříve řešily babičky. Doporučuje se vrátit k obkladům, protože to je prý nejlepší a vůbec nejprospěšnější.

Hned v dalším odstavci pak opakuje, že jen v USA (sakra, proč je dneska všechno jen v USA, jako dříve bylo všechno jen v SSSR?) umírá ročně sedmnáct tisíc lidí na účinky aspirinu. Kolik lidí ovšem zemře, protože si nevzali ve správný čas ani aspirin, ovšem pan doktor neuvádí.

Pan doktor vůbec odmítá léčbu bolesti a pravděpodobně patří anebo podporuje tu skupinu lékařských zločinců, kteří u lidí v posledních stadiích chorob, v době, kdy jim zbývají jen dny života, odmítají podávání například opiátů s absurdním a lživým tvrzením, že "se jedná a nebezpečné návykové látky". Na co si asi člověk pár dní před smrtí, trpící šílenými bolestmi, může "nebezpečně navyknout"?

Tyto bohorovné a někdy jen odporně líné a drzé lékaře, kteří si prostě nechtějí přidělávat starosti spojené s podáváním silně utišujících léků, jsem zažil.

Naskýtá se pak otázka, proč máme vlastně lékaře, protože, jak vyplývá z posledních statistik, až 30% nemocí léčí lékaři na základě špatné diagnosy, což zjistili patologové. Také, jak vyšlo najevo, více než 10% nemocných v nemocnicích onemocní druhotnou nemocí, takže by bylo lepší, aby byly nemocnice zavřeny. Jistě je to v USA - celkem 270 milonů obyvatel - určitě více nemocných, kteří zemřou na základě špatně stanovené diagnosy a onemocnění získaného v nemocnici, než oněch 17 000, co údajně umřou na aspirin. Lékaři ošetřených a léky užívajících osob v USA ročně si troufám odhadnout na polovičku živých. Kolik pak je to procent přeživších pacientů beroucích ty hnusně nebezpečné a utišující léky, spočítáte to, pane doktore?

Nejde jen o nesnesitelné bolesti před smrtí, ale i třeba o děsivé bolesti u artróz. Pan doktor ji jistě nemá, a tak mu ji z celého srdce přeji, pořádnou a na obě nohy a jednu ruku najednou a k tomu ošetřujícího lékaře, který mu to bude léčit přikládám obkladů.

Autor se, jak je u podobně myslících jedinců tak známých z Guardienu, Britských listů a podobných, hned pustil do amerických imperialistů. Podle snad už milionkrát omletého tvrzení britského lékařského časopisu Lancet, který tento údaj uveřejnil, aniž by sdělil, jak k němu došel, že v Iráku prý zahynulo až sto tisíc civilistů. Hlavní příčinou prý jsou letecké údery USA. Pitomost tohoto tvrzení lze rychle zjistit s porovnáním intenzity bombardování a následných obětí německého a spojeneckého bombardování za světové války a za války íránsko-irácké a bombardování dnes v Iráku. Přesto, že jiné skutečně hodnověrné prameny toto číslo odmítly jako nesmyslné, autor na ně přísahá jako na zjevenou pravdu a hned rozvíjí teorii o škodlivosti boje proti terorismu. Jen je nechte, ty teroristy, s nimi je to jako s bolestí, žádné moderní léky, jen obklady a už to přejde.

Krokodýlí slzy nad obětmi terorismu a války v Iráku vyvolává oněmi proslulými zabitými svatebčany - které zabili spojenečtí vojáci. Že ale pan doktor ani nešpitne, co tam bylo předtím, než přišli spojenci do Iráku! Vraždění svatebčanů tajnou službou Saddáma, rozpouštění lidí za živa v kyselině sírové, popravy mladých mužů - budoucích či minulých ženichů tak, že se jim na srdce připevnil granát a za povinného dohledu rodiny se nechal odpálit, to našeho bojovníka proti monopolům a - jak sám říká silným zbrojařsko-politickým koncernům - netrápí.

Pan Hnízdil asi nikdy nic nečetl o tom, proč a kvůli čemu bojují islámští fundamentalisté. Asi nezná kalendář, protože by jinak věděl, že teroristické útoky na bělochy a vůbec obyvatele Západu začaly daleko dříve, než se začalo uvažovat o zásahu v Iráku.

Autor je na tom s pohledem na mezinárodní politiku asi jako s tou medicínou. Nejlepší by bylo, aby nás léčili šamani, obklady a tancem, odporné farmaceutické továrny by se zavřely a acetylsalicylovou kyselinu bychom získávali žvýkáním kůry. Jestli by nám to ovšem místí imám dovolil, jakožto bezprávným nevěřícím otrokům. Jak se žije Evropanům pod nadvládou muslimských imámů se račte, pane doktore, dojet informovat do archivů Slovenska, Maďarsku, Bulharsku a podobně . A také se tam můžete dočíst, jak se žilo, když nebyly ty hnusné tišící prostředky. Abyste to zkusil sám na sobě, můžete si třeba nechat bez umrtvení vytrhnout zub. Na co přece tišící prostředky? A mohl by vám ho v minulosti trhat některý z janičářů - poislámštělých pomocníků sultána. Ovšem ten by to asi rovnou řešil mečem. To prý moc nebolí. Anebo člen takzvaného "iráckého odporu".Ti našince, jak ho dostanou do rukou, vlastnoručně podříznou. To prý dost bolí. Ale zase byste byl v televizi. A všichni by se dívali . Ovšem těžko byste měl dost času jim vysvětlit svoji představu moderní léčby a názor na vztah k teroristům. A hluboké myšlenky, že traumatizující bolest se léčí nejlépe obkladama .

Nepotřebujete obklad na hlavu?


Další články tohoto autora:
Václav Vlk

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku