Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 8.8.2005
Svátek má Soběslav
  Výběr z vydání
 >ANALÝZA: Technaři měli právo vstupu, ale ne vjezdu aneb Proč za to všechno stejně může Gross
 >POLITIKA: Techno a konzerva
 >ÚVAHA: Ty naše nevinné bité dětičky
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Do kina - Sin City
 >SPOLEČNOST: Havel se mýlí, když hájí technaře
 >MÉDIA: Vhodný Kolářův nástupce aneb Veřejnoprávní newspeakové Dada
 >PRÁVO: Bleskový soud nad spisovatelem J.B.
 >POLITICKÝ CIRKUS: Mráz přichází z Downing str. 10
 >FOTOREPORTÁŽ: Happening na Letné
 >MIMOCHODEM: Rodí se sloh
 >PSÍ PŘÍHODY: Fanynčin návrat
 >FEJETON: Láska až za hrob
 >MEJLEM: Dlouhé nože přec jen budou?
 >MÉDIA: Procházky minovým polem české žurnalistiky po r. 1989 (Část 5.)
 >PENÍZE.CZ: Půjčku půjčkou nesplácejte

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Média  
 
8.8. MÉDIA: Vhodný Kolářův nástupce aneb Veřejnoprávní newspeakové Dada
Vít Blaha

V pondělí večer v Událostech komentářích jsem poprvé viděl náměstka policejního prezidenta pana Husáka. Bude více než vhodným nástupcem zkompromitovaného Jiřího Koláře – dokáže totiž lhát úplně stejně jako on. Ačkoliv jsme všichni (kdo jsme chtěli) viděli, že to byla právě Policie kdo zablokoval dálniční sjezd, kandidát na nejvyšší policejní funkci plácal naprosté nesmysly o tom, že příslušníci nic neblokovali. Moderátor Jan Němec ani nehlesl, naopak když rekapituloval průběh CzechTeku, vystupoval jako neplacený (nebo se snad mýlím?) mluvčí Policie. Když totiž uváděl vědomou a několikráte zopakovanou páteční Bublanovu lež o tom, že došlo ke zrušení smlouvy o nájmu, prohlásil, že majitel louky toto stanovisko ministra vnitra „nepotvrdil“. Takže milý, veřejnoprávní (synonymum pro „pochybný“?) předposraný moderátore Jane Němče! Majitel louky skutečně nic „nepotvrdil“, on od začátku říkal pravý opak. Ergo, s. ministr Bublan, podobně jako jeho podřízení, prostě a jednoduše lhal! To, že jste v tom vašem sebezaopatřovacím spolku kopajícím už zcela otevřeně za stále a více profláklou aSociální demokracii nedokázali (nebo přesněji řečeno nechtěli) s dotyčným majitelem natočit a zveřejnit pár vět o tom zda smlouvu zrušil nebo ne, svědčí především o ČT a její profesní úrovni.

*********
I když tachovský státní zástupce už v pondělí dopoledne dementoval prohlášení s. předsedy vlády Paroubka a s. ministra vnitra Bublana, že dohlížel policejní akci přímo na místě, veřejnoprávní Česká televize ještě ten samý den večer na teletextu společně se shora jmenovanými soudruhy lživě tvrdila opak.

*********
Český rozhlas – Radiožurnál zase mezi pozitiva 100 dnů vládnutí premiéra Paroubka uvedl v úterních zprávách ve 12:00 například, že dokázal zaznamenat osobní rekordní vzestup popularity u veřejnosti. A jak následně dodala zpravodajka Českého rozhlasu Milada Richtrová, „…Premiér Paroubek je plný pracovního elánu a chystá na druhou polovinu roku řadu nových zákonů, chce například prosadit přijetí Euroústavy….“

Paroubek dále dle Milady Richtrové udělal řadu viditelných kroků: „…Vyměnil svou první vládní mluvčí, podpořil nejvyšší státní zástupkyni Marii Benešovou, a svolal sérii schůzek kvůli reformě zdravotnictví…“

To není výběr – ty tři shora uvedené „viditelné kroky“ jsou opravdu všechny tři věci, které pracovnice Milada Richtrová, v současné době placená Českým rozhlasem a nazývaná „zpravodajkou“, považuje za tři největší pozitiva, která předseda vlády za 100 dnů učinil.

*************
Husarský kousek se naopak povedl panu Klímovi v úterním pořadu Na vlastní oči. Ve čtvrtek, den před CzechTekem natočil s panem Husákem, shora zmiňovaným náměstkem policejního prezidenta Koláře, rozhovor. Na základě těch několika slov co zazněly v jeho kanceláři by měl odstoupit nejen on, ale minimálně i pan Bublan. Ještě ve čtvrtek totiž pan Husák považoval „…za ideální, kdyby si pořadatelé udělali s nějakým vlastníkem louky, nebo statku smlouvu o pronájmu a to by tam ta policie ani nemusela potom jezdit…“.

Chápu, že když se v pátek dotyčný pán dověděl, že smlouva existuje, a dokonce notářsky ověřená, musel být poněkud rozčilený. A pravděpodobně ho jako správného policejního funkcionáře uklidnila až ta víkendová řežba!

***************
Jedna drobná spekulace nakonec. Mnozí vyznavači techna mají svým přirozeným tíhnutím k anarchistickým projevům blížeji k levicovým stranám. Paroubkův zcela nesmyslný populistický krok možná zapůsobil na kvanta starších buranů kvitujících s povděkem policejní akci proti „nebezpečným lidem“ jak je premiér nazývá, ale určitě spolehlivě od své strany odradil mladé, kteří tím, že jedou třeba přes půl republiky za kulturou, projevují alespoň nějakou aktivitu.

Ve volbách roku 2004 – do EU parlamentu a v krajských a senátních volbách to byla právě ČSSD, kdo navzdory všem průzkumům ztroskotala především kvůli tomu, že její voličstvo nešlo volit. Ale možná ti starší pod dojmem jedinečného zážitku ze zásahu proti „nebezpečným lidem“ zvednou zadky a půjdou Jirkovi Paroubkovi a Frantovi Bublanovi, bývalému disidentovi, hlas hodit. Možná…

Vít Blaha, www.angle.cz, blaha@angle.cz


Další články tohoto autora:
Vít Blaha

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku