Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 9.8.2005
Svátek má Roman
  Výběr z vydání
 >EVROPA: Pan Euro a jeho smrt
 >DLOUHÁ CESTA 9: Z pouště pryč k opačnému břehu
 >SPOLEČNOST: Média s rebely ruku v ruce
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Je to pravda? Není to pravda?
 >SPOLEČNOST: Bijte děti, kopejte policisty
 >SVĚT: Hanoi Jane zase útočí
 >SPOLEČNOST: Kauza „Rudá ústavní“
 >POLITICKÝ CIRKUS: Hrstka věrných vzdoruje lítici opozice
 >SPOLEČNOST: Kde končí svoboda a začíná úpadek
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Co policajt nesmí
 >PSÍ PŘÍHODY: Je to pravda? Není to pravda?
 >ARCHITEKTURA: Půdou a sklepem projedete bez nebezpečí aneb Znovu paternostery
 >NÁZOR: Vážený pane premiére...
 >ESEJ: O zabíjení kaprů
 >PENÍZE.CZ: Exekuce bez legrace

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Právo  
 
9.8. NÁZOR: Vážený pane premiére...
Jan Krejčí

...rozčilujete se nad mezinárodní techno anarchií a zřejmě oprávněně, protože já, co si neumím udělat pořádek ani na svém vlastním dvorku, nejsem s největší pravděpodobností schopen věci tak dalekosáhle až mezinárodně domyslet. Nejsem schopen být tak dobře informován jako Vy. Nemám na to ty správné buňky a receptory. Nemám na to lidi!

Vězte však, že i přes tuto moji indispozici a ubohost jsem si i já některých věcí stačil všimnout. Tak například skoro každý den, když jdu v šest hodin z práce domů. Sice zatím nevidím žádnou hudební anarchii, to bych hned hlásil, samozřejmě, ale vidím jednu a tu samou partu zlodějů, co okrádá mé spolucestující, a to už prosím pěkně více jak čtyři léta. Každý z těch gangsterů vypadá a mluví trochu jinak - jsou to mezinárodní zočinci, víte. Řekl bych dokonce internacionální. Odhaduji, že od Černého moře po Bajkal. Zrovna včera, po tom Vašem víkendovém humbuku na loučkách jsem je viděl opět v akci. Vypadali dobře, až blahobytně a vůbec nevypadali tak odpudivě jako ti hastroši, co nám hlučí po lučinách a ničí ráje květ. Také se mi v ten moment zdálo, že ti lumpové provádějí "svoji práci" s obvzláštní chutí a nadšením. Snad povzbuzeni pobytem policie v přírodě. Radostně a křepce obsloužili celé nástupiště během minutky.

Říkáte policie? Samozřejmě, že jsem byl na policii. Před lety. Říkali, že jsou bezmocní. Rozhazovali rukama. Ukázali mi jakési nepovedené album, ať prý si vyberu, že prý jim již ministr Ruml zakázal používat diapozitivy, projektory a jinou vyspělejší techniku, aby prý netrápili podezřelé. A vůbec, na spoustu věcí si tam stěžovali. Většinou oprávněně. Také se mi jistý kapitán, fyzicky ne nepodobný mé osobně (Vý.184, Vá.89, Hr.105), přiznal, že to už jednou nevydržel. Nevydržel se jen tak dívat a zasáhl. Sám. Chudák. Sám proti pěti až šesti dobře vypadajícím (v rámci jejich degenerativních možností ovšem) a také dobře živeným, trénovaným, a hlavně, hlavně mezinárodně organizovaným zločincům. Měl štěstí. Přežil, protože utekl.

Pane premiére, když už jste takový formát a manager a likvidujete ty mezinárodní sítě terrorismu a anarchismu. Prosím Vás, buďte tak hodný a hoďte očkem i na jeden neprávem opomíjený, já vím, já vím, také dost nezajímavý kus Prahy 1. Mrkněte se prosím tím vaším vyspělým policejním čmuchem i na stanice metra Můstek, Muzeum, Národní, Florenc a Náměstí Republiky. Namontujte tam třeba kamery se záznamovým zařízením, co já vím, co právě ráčíte mít k dispozici, když se tak vyznáte. Hlavně ale dejte prosím našemu kapitánovi k ruce několi těžkooděnců. Bez té hokejové výbavy, to dá rozum. Nebudou přece chrastit v metru. A ušetříme! Chlapci by mohli vypadat jako ti zvláštní cizokrajní turisté s prázdnými baťůžky. Budou moci zloděje lépe překvapit a prohmatat je tak, jako oni nám činí dnes.

S evropským pozdravem za louky zelenější Váš

Jan Krejčí


Další články tohoto autora:
Jan Krejčí

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku