Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 11.8.2005
Svátek má Zuzana
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Zhovadilá potřeba
 >SVĚT: Svatá válka je čím dál tím jasnější
 >DLOUHÁ CESTA 10: Naši Češi - protinožci
 >POLITIKA: Peripetie populismu premiéra Paroubka
 >ÚVAHA: Na cestě svobody
 >POLITICKÝ CIRKUS: Kulturní volba
 >POLITIKA: Foxteriéři, ministři a jejich kultura
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Chvála špuntů
 >HISTORIE: Exilová "práce drobná", demonstrace a policie v L.A.
 >ÚVAHA: Ontologický aspekt CzekTeku
 >NÁZOR: Česká politika po Mlýnci
 >CHTIP: Společný boj proti teroristům Talibanu
 >PENÍZE.CZ: Daň z nemovitosti - plaťme víc a s úsměvem
 >EVROPA: Vstoupili jsme do Evropské unie, abychom ji rozložili?
 >ÚVAHA: Nejsme v pohodě a nevíme proč

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
11.8. POLITIKA: Zhovadilá potřeba
Jan Beneš

Tak jsem si myslil, že nepřekonatelná hovadina je výrok jistého našeho zástupce svrchovaného lidu citovaný časopisem Týden ze dne 1. srpna. Vyjadřoval se, jak si při nedbání dopravní vyhlášky vynutit na dálnici předjetí. Bylo to ono na mou věru neandertálské buranství, jež z našich dálnic a silnic činí „killing field“. A předestřené s pýchou blba.

Ale mýlil jsem se, tentokrát sice jde o jízdu a chování během ní jen v druhé řadě, ale výrokem se proslavuje předseda vlády věcí našich Paroubek. Abychom tak řekli, sáhl jím sám sobě na zoubek, náš pašák je to. Hezky to připomíná onen paragraf socialistického zákonodárství stihající tak zvanou spekulaci. Ta nám například zakazovala, když jste z něčí stodoly vytáhli dvacet let nepoužívaný vrak Aero 662 a svou prací ho zhodnotili a uvedli do pojízdného stavu, prodat ho za víc než kolik jste za něj sami zaplatili. Tedy v rozporu se stavem poptávky, například. Tudíž tržním principem.

Když potřeboval pan předseda vlády (věcí našich) jaksi zakamuflovat silniční hovadství svého dvorního šoféra, pravil (Hospodářské noviny a MF Dnes 9. srpna 2005) …tu a tam se stane, že někam pospíchám. Pracuji ve prospěch občanů této země. To není zhovadilá potřeba, že bych byl nějaký kapitalista, který potřebuje zvýšit svůj firemní profit.

Nu a máme tu tedy, přinejmenším v hlavince pana předsedy vlády (věcí našich), socialismus jako řemen. Příznačný tím, že koná tak, aby prodělával, že? Jakpak dlouho by asi takový kapitalista, pane předsedo vlády věcí našich, mohl podnikat bez zisku? Jinak, zřejmě dle pana předsedy vlády (věcí našich) se tak, tedy s prodělkem, má konat, a dle vlády ČSSD zřejmě i koná, ta práce ve prospěch občanů naší země …

Pane, do čeho jsi to duši dal? A co nás ještě čeká?
Další články tohoto autora:
Jan Beneš

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku