Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 13.8.2005
Svátek má Alena
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: „Kulturní fronta“ pomáhá Paroubkovi s výběrem ministra
 >ÚVAHA: Paroubkovo divadélko
 >POLITIKA: Fronta vpravdě národní
 >SPOLEČNOST: Už je to tady!
 >POLITICKÝ CIRKUS: Co nedá ODS nacionalistům zadarmo?
 >BODYPAINTING: Potěcha pro oko
 >MOBY DICK: Pražská výzva
 >NÁZOR: Je cosi shnilého v naší policii, nebo snad i v justici?
 >ZÁBAVA: Test logického myšlení
 >NÁZOR: CzechTek a kolektivní vina
 >POVÍDKA: Starý kamarád
 >MEJLEM: Reakce na článek Techno a konzerva
 >NÁZOR: Pokud byla policie na Czechteku napadána, pak proto, že se nechovala jako policie
 >ČÍNA: 9 komentářů k Čínské komunistické straně (15)
 >EKONOMIKA: Silná koruna

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Mejlem  
 
13.8. MEJLEM: Reakce na článek Techno a konzerva
František Vízek

Proč by Václav Klaus nemohl hájit technaře, ptá se tajemník prezidenta republiky Ladislav Jakl (v článku Proč by Václav Klaus nemohl hájit technaře? v LN 8.8., přičemž titulek článku byl dosazen redakcí LN a neodpovídá titulku původnímu, uveřejněnému v NP rovněž 8.8. - Techno a konzerva, pozn. red.) a vysvětluje, že jde o principiální postoj, o projev svobody i práva na odlišnost, které je třeba přát i „pochybným živlům“. Vysvětluje, že na bdění nad občanskými právy a svobodami nemá nikdo monopol a bdít má (ba musí) i prezident.

Rozumím. Hájí-li ale Václav Klaus technaře, pak se jistě seznámil se vším podstatným: Jak organizátoři akci pečlivě připravili, jak se předem na všem potřebném domluvili s obecní samosprávou, jak zajistili a zřetelně označili dostatečně velký pozemek, aby nezpůsobil problémy sousedům, jak spolupracovali s ochránci přírody i s myslivci, aby nedošlo ke škodám či dokonce vandalismu, jak pečlivě vyznačili všechny příjezdové cesty a regulovali příjezd stovek a stovek aut a jak vzhledem k dálnici požádali o pomoc policii, aby průběh této několikadenní akce byl co možná hladký.

Hájí-li pan prezident technaře, pak se jistě vzhledem k netechnařům žijícím v širokém okolí seznámil s tím, jak včas a jak zodpovědně domluvili veškerá požární a zdravotnická zabezpečení, jaká přijali hygienická opatření, protože málo platné: tisíce lidí tančit, zpívat ba i ječet a křepčit ve dne i v noci mohou, ale pít, jíst a vykonávat fyziologické potřeby musí. Prezident byl zřejmě ujištěn svým hradním okolím, že všechno bylo zajištěno přiměřeně dobře, proto poprávu technaře hájí. A logicky nerozumí tomu, jaký konec akce měla.

Pan tajemník Jakl svůj „vyvážený“ postoj ve svém textu ilustruje dramatickým zvoláním: „Krev účastníka technoparty není krví anarchistického pošuka. Je to krev člověka.“ Má pravdu, ale jenom poloviční: Copak krev mladého muže v uniformě policie republiky, jejímž prezidentem je Václav Klaus, není krví člověka ? Jenom se shodnout na tom, proč musela téct, když všechno bylo OK a nikdo nikomu nechtěl dát KO.

František Vízek, Jablonec nad Nisou


Další články tohoto autora:
František Vízek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku