Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 13.8.2005
Svátek má Alena
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: „Kulturní fronta“ pomáhá Paroubkovi s výběrem ministra
 >ÚVAHA: Paroubkovo divadélko
 >POLITIKA: Fronta vpravdě národní
 >SPOLEČNOST: Už je to tady!
 >POLITICKÝ CIRKUS: Co nedá ODS nacionalistům zadarmo?
 >BODYPAINTING: Potěcha pro oko
 >MOBY DICK: Pražská výzva
 >NÁZOR: Je cosi shnilého v naší policii, nebo snad i v justici?
 >ZÁBAVA: Test logického myšlení
 >NÁZOR: CzechTek a kolektivní vina
 >POVÍDKA: Starý kamarád
 >MEJLEM: Reakce na článek Techno a konzerva
 >NÁZOR: Pokud byla policie na Czechteku napadána, pak proto, že se nechovala jako policie
 >ČÍNA: 9 komentářů k Čínské komunistické straně (15)
 >EKONOMIKA: Silná koruna

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Mejlem  
 
13.8. SPOLEČNOST: Už je to tady!
Miloslav Kilián

Ve středu jsem se u televize neskutečně naštval. Jak jsem tam viděl Paroubka zubit se s peticí tachovských starostů, požadujících úpravu shromažďovacího zákona ve směru "regulace" obcemi, pěnila se mi krev.

Asi se budu vážně radikalizovat. Prostě "už je to tady". Socani už zregulovali všechno možné a teď už jdou i na tak svaté polistopadové věci, jako je shromažďovací zákon. Bože můj - copak v této zemi byly po Listopadu nějaké závažné problémy se shromažďováním občanů? Vím, že mnoho lidí i v ODS uvažuje stejným směrem, také u prezidenta najdeme takové úvahy, ale já to neberu!

Paroubek vytvořil (úmyslně!) se svou policií problém, nahnal bordel lidem do vesnic, a tak starosty přesvědčil, že nejlepší bude řešit to omezením shromažďovacího práva. Někteří starostové se zase už už těší, jak budou ve svých katastrech vládnout. Kdo někdy potřeboval něco povolit od obecních radních třeba v menších obcích, sedících tam často jen proto, že nikdo jiný to tam nechce dělat, ví o čem mluvím. Ale ono se to týká samozřejmě i obcí a měst velkých. Teď se nám začne vysvětlovat, že jinde taková omezení také mají a že zúžení našich práv a naší svobody je vlastně v našem zájmu, abychom si mohli svobodu lépe užít.

S žádnou změnou shromažďovacího zákona pod jakýmikoliv záminkami a zejména kvůli těm socanským packalům nesouhlasím, dosavadní zákonné úpravy poskytují policii a dalšímu státnímu aparátu všechny možnosti v zájmu svobody a ochrany občanů konat.

Co ale můžeme očekávat od Paroubka, který prohlásí, že ministr vnitra měl zásah policie konzultovat se zástupci ostaních politických stran? Ten člověk je totálně mimo. Máme se snad domnívat, že nám vládne šílenec s fašistickými sklony? Já Paroubkovi na jeho pojetí "práva a pořádku" kašlu. Skoro se ale bojím požadovat odstoupení této podivné figury. Vždyť po každém socanském premiérovi vždy přijde ještě horší!!!


Další články tohoto autora:
Miloslav Kilián

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku