Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 16.8.2005
Svátek má Jáchym
  Výběr z vydání
 >SVĚT: Obhájci národní, politicky korektní sebevraždy
 >VZPOMÍNKA: Pozapomenutá kapitola
 >POLITIKA: Kam zákon nemůže...
 >RODINA A PŘÁTELÉ: To jsem to zase popletl
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Letadlo na Prahu
 >SVĚT: Jak změnil boj proti terorismu média?
 >POLITICKÝ CIRKUS: Historický den
 >SPOLEČNOST: CzechTek a svoboda
 >MIMOCHODEM: Trik z Kolchidy
 >PSÍ PŘÍHODY: Host do domu, hůl do ruky
 >ÚVAHA: Co udělá lesní zvěř
 >SPOLEČNOST: Polský katolicismus mladých
 >MEJLEM: Etika soudců
 >DOKUMENT: Etický kodex poslance (pracovní návrh)
 >PENÍZE.CZ: Neefektivní a nespravedlivá daň z nemovitosti

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Média  
 
16.8. ÚVAHA: Co udělá lesní zvěř
Martin Mařák

Dostal se mi do rukou pozoruhodný dokument. Premiér Jiří Paroubek na něm diskutuje o tom a o onom s redaktorem Rádia 1 Jeronýmem Janíčkem. Na přiloženém odkazu si ho můžete stáhnout ve formátu mp3 a rozhodně vám ho doporučuji k poslechu (www.radio1.cz).

Během takřka hodinového školení, jež si redaktor Janíček s neobyčejnou drzostí dovolil neustále přerušovat štvavým blábolem a otázkami nesouvisejícími s tématem rozhovoru ( naštěstí stejně jako premiér vím, že se jedná o novináře, a tedy hodnota a věrohodnost jeho slova je nulová ), jsem se mimo jiné dozvěděl, co obsahuje tajemný pojem "živel", proč se pan premiér považuje za moudrého muže, pochopil jsem, že se naše společnost dlouhodobě a harmonicky vyvíjí, a to zejména v posledních sedmi letech, kdy je u vlády sociální demokracie, a oproti ostatním zemím na západě se vyhýbá krizím a ozbrojeným střetům občanů s policií, bylo mi vysvětleno, že pan prezident Václav Klaus si přeje, aby si k nám každý z ciziny přijel kopnout do policisty, dále jsem byl ujištěn o tom, že žijeme ve společnosti, kde soukromé vlastnictví je něco posvátného a že pan premiér jako pevný zastánce práva a pořádku nedopustí, aby u nás lidé měli strach a museli kvůli technařům schovávat své děti do sklepa, konečně se mi dostalo vysvětlení o tom, kdo to byli hippies, a zároveň jsem porozuměl jejich životnímu názoru, no a nakonec jsem se mohl pousmát a obohatit své všeobecné vzdělání nad několika reminiscencemi z kulturního dědictví naší země, nad odkazem toho starého dobrého vojáka Švejka.

Co obnáší pojem "černá sotňa" však doteď nevím, jen z kontextu tuším, že to bude něco ponuře nelichotivého. Premiér se tak vyjádřil o Lidových novinách a o článku, ve kterém se kdosi opovážil napsat, že se jel do Číny naučit taktice policejních zásahů na náměstí Tian-an-Men.

Ukázka:

"Pane redaktore, vy nemáte žádné právní vědomí. Přeci tady nejde o to, jestli tady někdo bydlel, nebo nebydlel."

"Já bych to dokončil, já bych to s dovolením dokončil."

"Ale jestli tam byly vykonávány vlastnická práva nějakého člověka. Chápete, co je to vlastnictví?"

"Chápu, co je to vlastnictví."

"Že žijeme ve společnosti, kde je posvátné?"

"Ano."

"Že ti lidé tedy, že někdo porušil jejich vlastnická práva?"

"A proč tedy policie, proč policie porušila jedno z těch práv, jaksi využít jednu zásadní příjezdovou komunikaci k tomu pronajatému majetku?"

Co k tomu dodat? Náš premiér se předvedl coby konzervativní politik a obhájce kapitalismu, strážce soukromého vlastnictví, práva a pořádku. Nechť jsou tato jeho slova odpovědí všem těm uštěpačným smíškům, kteří nic nechápou a kteří zlovolně překrucují jeho myšlenky. Prý podle jeho vlastních slov nemá zhovadilou potřebu zvyšovat svůj firemní profit jako nějaký kapitalista. No a co? To jen dokazuje jeho sepětí s prostým lidem a hluboké pochopení toho, kdo vytváří národní majetek. Právě v tom vidím jádro a základ jeho sociálně-demokratické osobnosti.

Ukázka:

"Tady je úplně komické pro mě, když někteří ekologisté, nebo příslušníci Strany zelených, se vůbec nezajímají, co udělá lesní zvěř v takovémhle případě. Mně osobně třeba vadí, co udělá v tomto případě."

"A co udělá lesní zvěř?"

"No, lesní zvěř při takovýhle decibelech, které jsou pouštěny do lesa, no tak ta se přeci z toho může, ta může zešílet. Vám se to nezdá?"

"Ne, já se ptám na váš názor, co udělá lesní zvěř."

"Takže porušeny mohly být také Zákon o životním prostředí, dále Zákon o ochraně přírody a krajiny...."

Premiér odkryl další část své mnohostranné osobnosti a ukázal nám, že i sociální postavení lesní zvěře mu není cizí. Hanba! Třikrát hanba! Zatímco nebohý skot po stovkách umírá nakažen viry z cizáckého trusu volně rozptýleném v okresu Tachov, Strana zelených se zmítá v bezobsažných potyčkách o místo předsednického křesla. Hotová apokalypsa.

Ukázka:

"Já nechci postupovat jako tak, jak postupuje například Václav Klaus. Já kdybych postupoval stejným způsobem ve vztahu k policii, stejným způsobem k ministrovi vnitra jako on, no tak co by se stalo? Z této země by byla oblast, kam by si každý z Evropy přijel, jen tak mimochodem, téměř polovina, možná třetina těch účastníků podle těch informací, které mám, tak nebyli Češi, tak by si přijel kopnout do té policie. To já nechci, já chci, aby policie v této zemi..."

"Teď vkládáte panu prezidentovi do úst něco, co nikdy neřekl. A jedná se o velmi nefér argument."

Pan premiér ukázal, že i národovectví mu není myšlenkově vzdálené. Co si ten Václav Klaus myslí? Toho bohdá nebude, aby zahraniční lejno naše širé lány hyzdilo a kdejaký anarchistický bezbožník jezdil vypouštět chaos a zmar v naší krásné zemi medem a strdí oplývající. Do Daliborky s ním! Tam mu ten jeho liberalismus z hlavy vytlučou.

Ukázka:

"Víte, co to byli hippies? To byli v mé generaci lidé, kteří se nikdy neprali, kdežto tito se perou."

Už je slyším, ty věčné rýpaly, co si nevidí do vlastní nevymáchané huby, jak překotně melou cosi o legálním LSD, permanentně zfetované hromadně kopulující mládeži, o policií potlačených demonstracích proti válce ve Vietnamu a satanistické sektě hipísáka Mansona.

Na to vám stejně jako pan premiér odpovím, vy jedni provokatéři, hippies se neperou. Hippies se usmívají, mávají kopretinou, pijí vodu ze studánky a vyznávají pouze manželský sex. Tak tomu je a nijak jinak. A Plastic People nebyli žádní hippies, to byli kriminální živlové.

Dochází mi síly. Co chcete ještě, abych dodal? Cožpak nevidíte, jak všestranně renezanční muž nám vládne a jak silou své osobnosti zastřešuje nejrůznější politické proudy? On je více, než trojjediné mysterium svaté trojice, podoben fraktálu Kochovy vločky zpodobňuje nekonečno v konečném prostoru. Je základním pilířem, na kterém stojí a padá existence České republiky, je čtvrtým v řadě a jako kabalistický čtveroklíč JOD-HE-VAU-HE může magicky působit ve všech sférách mikrokosmu i makrokosmu. Podoben Bohu nejvyššímu má v rukou misi a nám nezbývá, než ho radostně a se zpěvem následovat.

Aleluja!

Martin Mařák

marakweb.wz.cz
Další články tohoto autora:
Martin Mařák

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku