Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 18.8.2005
Svátek má Helena
  Výběr z vydání
 >IRÁK: Vize a tužby povstalců
 >IZRAEL: Cena míru?
 >POLITIKA: Trocha matematiky aneb Umí Paroubek počítat?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Rozepře zásuvková
 >ÚVAHA: Na sudetoněmecků notečku
 >GLOSA: Mediální havárie
 >POLITICKÝ CIRKUS: Roboti přicházejí
 >ÚVAHA: Postdemokracie v „dobrých“ rukou
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Odejděte z domova
 >PSÍ PŘÍHODY: Patálie s rukavicí
 >SPOLEČNOST: Nejdražší český cirkus
 >NÁZOR: Také hledám českou kuchyni
 >POVÍDKA: Červené stodoly
 >HISTORIE: Anticharta 1977
 >PENÍZE.CZ: Exekutorské hrátky s neviňátky

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
18.8. ÚVAHA: Na sudetoněmecků notečku
Václav Vlk

Po roce 1989 jsme byli z bavorské strany svědky do té doby v Evropě nevídaného politického útoku na Československo a později Českou republiku. Vedení CSU a osobně pan Stiober společně s představiteli Landsmanšaftu zahájili proti Čechům politickou kampaň. Spojení CSU a vedení Landsmanšaftu nebylo skrýváno, naopak bylo stavěno na odiv a věc došla tak daleko, že se CSU, její poslanci a poslanci za sudetské Němce pokoušeli zabránit vstupu ČR do EU.

Když na mezinárodním fóru tyto snahy ztroskotaly a když Edmund Stoiber prohrál boj o křeslo kancléře BRD, pánové Doležal a Mandler, kteří vždy v českém tisku presentovali myšlenky CSU a sudetských Němců, ubrali na razanci.

V současnosti se zdá, že Stoiber má opět reálnou šanci na získání význačného místa v německé vládě. A tak jakmile se tato šance stala reálnou, přitvrdil v nenávistné rétorice proti všemu českému. Považujete-li slovo "nenávistný" za příliš silné, přečtete si, ale ještě lépe poslechněte si poslední projev bavorského ministerského předsedy k sudetským Němcům. Přednes a emoce, které umí Stoiber do svých projevů vložit, stojí skutečně za to.

Přesto, že se shora jmenovaní neoficiální mluvčí CSU a Landsmanšaftu v ČR, pánové Mandler a Doležal, odmlčeli, zdá se, že na sudetoněmecků notečku začali zpívat jiní pěvci.

Pan Luboš Palata, který je prý novým "silným mužem" v LN nasadil 13.8.2005 laťku skutečně vysoko, když v článku Jsme jako oni, dederoni napsal, cituji: "Nemůžeme svými hlasy rozhodnout o tom, kdo bude příštím německým kancléřem. O toto privilegium (sic!!!) jsme se připravili nejpozději devátého května 1945. Spíše ale, mnohem dříve, když jsme se ústy Palackého odmítli zúčastnit roku 1848 Frankfurtského sněmu, kam nás jako všechny podle tehdejších Němců německé národy také pozvali…" Konec citace.

Člověku se ani nechce věřit, že by toto mohla být věta z českého tisku. Jistě i pan Palata ví, že obyvatelé Protektorátu Böhmen und Möhren neměli žádné právo "volit" německého kancléře. Obyvatelé protektorátu, rasově podřadní Češi, byli určeni, podle různých plánů buď k vyhlazení, případně jejich rasově hodnotnější část k poněmčení - zvláště odebíráním dětí do německých rodin - navrhovalo se také, aby byli novodobými nevolníky bez vzdělání u německých nadlidí, jak to v praxi zkoušela na svých statcích u Prahy manželka říšského protektora Heydricha. Ta na dobu, kdy na jejích statcích v Břežanech pracovali Češi coby bezprávní otroci, ve svých pamětech vydaných na sklonku jejího pohodlného a bohatou penzí zajištěného života v BRD vzpomíná jako na nejkrásnější dobu kterou prožila.

Na rok 1848 a účast na Frankfurtském sněmu mohou být různé náhledy. V žádném případě však nebylo s Čechy ani Moravany počítáno v plánech na vytvoření velké německé říše jako se Slovany . Bylo počítáno s tím, že by se Češi postupně stali "skutečnými" Němci, byť možná jako další německý kmen "Böhmens", možná i doma mluvící "böhmisch",ale toť vše. Je možné,že se tato představa někomu dodnes líbí, ale po zkušenostech druhé světové války je nereálná. A tvrdit, že jsme přišli o "privilegium" volit německého kancléře, je skutečně drsné.

Zajímavé je, že prakticky stejný názor, že nejlepší by pro Čechy bylo, kdyby se stali Němci a že za Protektorátu bylo v Česku nejlépe i Čechům, mi tvrdili mnozí, jinak střízliví a zdánlivě rozumní sudetští Němci. Kde ty myšlenky mohl sehnat autor?

K článkům, v kterých si autoři rádi kopnou do "zločinných Čechů", se v LN připojil 17.8.2005 známý komentátor Respektu, tedy týdeníku, který se rád a s chutí věnuje "českým zločinům na sudetských Němcích", pan Zbyněk Petráček. Na konci svého článku Gaza jako Chebsko, kde porovnává vyklizení Sudet v roce 1938 a dnešní vyklízení izraelských osad v Ghaze, došel k tvrzení, že Češi se svým odsunem sudetských Němců více podobají Palestincům žádajícím etnicky čisté osídlení Gazy více než Izraeli, na jehož území žije asi 20% arabského obyvatelstva .

Ve všech porovnáváních Československa, sudetských Němců a Izraele a Palestinců mu nějak vypadla zásadní otázka. Nacistické Německo byla šílená diktatura připravující a posléze uskutečňující vyvražďování celých národů z politicko-nacionalistických důvodů a součástí, byť z počátku "tajnou", byla sudetoněmecká Henleinova strana, volená 90%. Palestinci si hrají před EU na jakousi demokracii a prozatím pouze veřejně hlásají, že " zaženou všechny Židy do moře" či že je rovnou po tom, co vyhrají, vyvraždí .Sílu k tomu však ještě nemají. Ale Evropa dělá vše proto, aby ji co nejdříve měli.

Československo v roce 1938 a Izrael od roku 1946 byli a jsou představitelé demokratických států obklopených diktaturami, které se je, mimo jiné proto, že jsou demokratické, snaží zničit. Vyhnání sudetských Němců po prohrané válce, v které probíhalo vyvražďování tzv. nepřátelských národů, rozpoutané a politicky propagované jejich vedením, rozhodně nelze srovnávat s vyklízením izraelských osad z Gazy. Jediné, co je srovnatelné, je to, že za potlesku některých západoevropských států jsou vyháněni občané demokratického státu z území, nad kterým pak povládnou představitelé militantního fanatismu, kteří opět připravují celosvětovou válku. Češi byli vyhnáni v roce 1938. Přesto nakonec válku rozpoutanou nacisty přežili. Stálo to miliony obětí. Zda přežijí Židé v Izraeli není jasné. Ale zdá se být jasné, že i tento vývoj bude stát miliony obětí.

Obhajuje-li někdo teroristy a milovníky diktatur, jedno zda nacionálně socialistické anebo muslimské, nerozlišuje-li mezi diktaturou a demokracií, přivolává diktaturu. To se běžně děje při hodnocení jak politické činnosti a aktivit sudetských Němců ,tak Palestinců.

To, co se nechce slyšet a zamlčuje se, je skutečnost, že pan Stiober veřejně propaguje nároky Landsmanšaftu na návrat sudetských Němců do bývalých území odtržených od ČSR po Mnichovské dohodě, vytvoření Sudetenlandu a jeho politických orgánů samostatných až po možnost "odtržení". Po okleštění území Česka na rozlohu Protektorátu přichází podle Svazu vyhnanců na řadu otázka náhrady škod způsobených sudetským Němcům, soudy, tentokrát již nikoliv jen morální nad zločinnými Čechy, a požadavek, aby ten okleštěný zbytek, do kterého odejdou Češi, uznal své viny a zaplatil za ně. Morálně i penězi. Viz Sudeten.de.

Edmund Stoiber to dnes říká otevřeněji než to říkal Henlein a stejně otevřeně jako sliboval Gottwald, že demokratům podřeže krky. Ti první dva své výhružky splnili. Proč bychom měli věřit, že budoucí silný muž BRD, který považuje i Ossis za méněcenné, s námi bude jednat jinak než to dnes prohlašuje?

Ostatně s otázkou Němců a Palestinců je to podobné:

"Všichni Němci nebyli nacisté. Ale všichni nacisté byli Němci (a Rakušáci)."

"Všichni muslimové nejsou teroristé.Ale prakticky všichni teroristé jsou muslimové."

Sudetští Němci byli nadšeným předvojem nacistů. Palestinci jsou nadšeným předvojem džihádu.

Tyhle věty by měli všichni novináři i politici povinně tisíckrát opsat. Aby si je zapamatovali.
Další články tohoto autora:
Václav Vlk

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku