Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 19.8.2005
Svátek má Ludvík
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Bublan si vymýšlí, Husák má obrácené priority
 >MÉDIA: Demagogie jako kvalifikace novináře
 >POLITIKA: Rozejděte se, toto shromáždění není povoleno
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - řemeslníci
 >DOKUMENT: Průběžná zpráva o postupu Policie ČR na CzechTeku
 >ANALÝZA: Sezónní aspekty sebevražednosti
 >POLITICKÝ CIRKUS: Volba dle očekávání
 >NÁZOR: Důchod v sedmdesáti?
 >PSÍ PŘÍHODY: Scéna z horroru
 >FILOSOFIE: Bůh jménem Ladislav Klíma
 >MÉDIA: Procházky minovým polem české žurnalistiky po r. 1989 (Část 10.)
 >ČÍNA: 9 komentářů k Čínské komunistické straně (17)
 >ZOO DĚČÍN: Pomozte zachránit želvy!
 >EKONOMIKA: Koruna posiluje
 >PENÍZE.CZ: Případ Helvag - OVB se nechová jako seriózní firma

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
19.8. POLITIKA: Bublan si vymýšlí, Husák má obrácené priority
Jiří Wagner

Ve středu večer se vláda dohodla, že ministr vnitra pana Husáka řízením policie zatím pouze pověří, říká nám mluvčí kabinetu Lucie Orgoníková k výsledku jednání o otázce, zda odstupujícího policejního ředitele nahradí ministrem vnitra Bublanem navržený a premiérem Paroubkem schvalovaný dosavadní Kolářův náměstek Husák (oficiálně "náměstek policejního prezidenta pro uniformovanou policii plk. Mgr. Vladislav Husák").

Kromě pokusu o ovlivnění nehody svého řidiče, který havaroval kousek od policejního prezidia se služebním BMW, a stále ještě nevyjasněného letošního zásahu proti technařům, nemá Husák, zdá se, jediný sebemenší škraloup. Až na působení v předlistopadovém Pohotovostním pluku Veřejné bezpečnosti, útvaru, který byl nasazován proti demonstracím. Že tento pluk zasahoval velice rázně (a to ještě neslyšel o nějakém Paroubkovi), dokládají svědectví mnoha lidí, kteří byli příslušníky "pohotováku" zmláceni - naposledy ještě v průběhu roku 1989. Ne nadarmo se tehdy Pohotovostnímu pluku přezdívalo "bicí komando", resp. "backomando"...

Premiér přesto věřil, že Husáka prosadí: "Je to nejlepší kandidát a já nevidím důvod, proč o týden protahovat spekulace." Narazil ale na pochyby koaličních partnerů, a to i přesto, že ministr Bublan chtěl Husákovo působení v PP VB obhájit slovy "k tomuto pluku nastupovali prostě všichni policisté před rokem 1989". Buď má pan ministr krátkou paměť, nebo si jednoduše vymýšlí - že by o Pohotovostním pluku nevěděl nic, tomu se snad ani nedá věřit. K Pohotovostním pluku totiž nenastupovali všichni, kdo se chtěli zařadit do služeb tehdejšího ministerstva vnitra. Sloužili v něm pouze lidé se základním, resp. středoškolským vzděláním, a to dva roky, pokud neabsolvovali základní vojenskou službu, nebo deset měsíců, pokud měli vojnu již za sebou. Protože vysokoškoláků se služba v "pohotováku" netýkala, ministr Bublan nám tedy ve zřejmé snaze obhájit "svého" člověka neříká pravdu.

Z toho je tedy zřejmé, že ke Sboru národní bezpečnosti nastupoval Vladislav Husák bez vysokoškolského vzdělání, které absolvoval až po roce 1989 na Policejní akademii. Na "opačné straně barikády" - v Pohotovostním pluku někdy téměř doslova - stál jen pár let před Listopadem jako absolvent střední školy ekonomické, tedy strážmistr, později nadstrážmistr.

Samotný Husák už je ale pro funkci policejního prezidenta předem diskvalifikován - svými prioritami. Nastupuje (zatím prozatímně) do služby s tím, že by se "chtěl zasadit o zlepšení image policie". Špatně!!! Ať se především snaží o zkvalitnění práce policie, o její oproštění od nekvalitních kádrů mnohdy s estébáckou minulostí a od lidí spojených s organizovaným zločinem - teprve pak se může obraz policie v očích veřejnosti začít zlepšovat. Toho nelze dosáhnout žádným nařízením shůry!

A už naprosto směšná jsou Bublanova slova: "Já jsem si pana Husáka nechal skutečně důkladně prošetřit od Inspekce Ministerstva vnitra a výsledek je takový, že není nic, co by mu mohlo bránit zastávat tuto funkci." Panebože, copak vnitrácká inspekce někdy něco vyšetřila? Notabene proti svým vlastním lidem? Neměl by se radši pan ministr nechat vyšetřit sám? Samozřejmě u kvalifikovaného lékaře na psychiatrii!


Další články tohoto autora:
Jiří Wagner

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku