Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 19.8.2005
Svátek má Ludvík
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Bublan si vymýšlí, Husák má obrácené priority
 >MÉDIA: Demagogie jako kvalifikace novináře
 >POLITIKA: Rozejděte se, toto shromáždění není povoleno
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - řemeslníci
 >DOKUMENT: Průběžná zpráva o postupu Policie ČR na CzechTeku
 >ANALÝZA: Sezónní aspekty sebevražednosti
 >POLITICKÝ CIRKUS: Volba dle očekávání
 >NÁZOR: Důchod v sedmdesáti?
 >PSÍ PŘÍHODY: Scéna z horroru
 >FILOSOFIE: Bůh jménem Ladislav Klíma
 >MÉDIA: Procházky minovým polem české žurnalistiky po r. 1989 (Část 10.)
 >ČÍNA: 9 komentářů k Čínské komunistické straně (17)
 >ZOO DĚČÍN: Pomozte zachránit želvy!
 >EKONOMIKA: Koruna posiluje
 >PENÍZE.CZ: Případ Helvag - OVB se nechová jako seriózní firma

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět  
 
19.8. ČÍNA: 9 komentářů k Čínské komunistické straně (17)
Epoch Times

Komentář V [1/5]

Tajná dohoda Ťiang Ce-mina s ČKS o pronásledování Falun Gongu

Předmluva

Paní Čang Fu-čen (38), pracovnice parku Sian-che v městě Pching-tu, provincie Šan-tung, Čína

Paní Čang byla unesena státními orgány, když jela v listopadu 2000 apelovat za Falun Gong do Pekingu. Podle ověřených zpráv ze zdrojů, které jsou s případem obeznámeny, byla policií mučena a ponižována – vysvlékli ji donaha a oholili hlavu. Připoutali ji k posteli s roztáhnutými končetinami. Takto svázána byla nucena vykonávat i základní lidské potřeby. Policisté jí vstříkli toxickou látku neznámého složení. Po injekci jí nastaly kruté bolesti, ze kterých téměř zešílela. S bolestí zápasila, dokud jí nakonec nepodlehla. Celý proces sledovali zástupci místního Úřadu 610. (Zpráva z 31. května 2004, www.clearwisdom.net.)

Paní Jang Li-žung (34), město Ting-čou, provincie Che-pej

Paní Jang byla praktikující Falun Gongu. Z tohoto důvodu byla její rodina často zastrašována a pronásledována policií. Policejní razie, která se odehrála v noci na 8. února 2002, manžela paní Jang velmi rozrušila. Také se bál, že ztratí svoji práci řidiče v Meteorologickém ústavu. Nesnesl psychický nátlak, který na něj policie vyvíjela, a druhý den ráno, když prarodiče nebyli doma, svoji ženu uškrtil. Jang Li-žung zemřela tragicky a zanechala po sobě desetiletého syna. Muž krátce nato ohlásil incident na policii, která přišla na ještě teplém těle vykonat pitvu. Vyňali z těla paní Jang mnoho orgánů, a zatímco je vyjímali, její tělo stále vyzařovalo teplo a neustále krvácelo. Zaměstnanec Úřadu veřejné bezpečnosti v Ting-čou k tomu řekl: „To nebyla autopsie mrtvoly, ale pitva za živa!“ (Zpráva z 25. září 2004, www.clearwisdom.net.)

Tábor nucených prací Wan-ťia, provincie Chej-lung-ťiang

Žena v sedmém měsíci těhotenství byla zavěšena na dřevěný trám. Ruce měla svázány silným provazem, který byl provlečen přes kladku. Policisté odkopli stolici, která ženu podepírala, a ta zůstala viset ve výšce tří až čtyř metrů nad zemí. Jeden konec lana procházel kladkou a druhý drželi v rukou dozorci věznice. Když dozorci lano popotáhli, zůstala viset ve vzduchu. Když lano pustili, spadla na zem. Tímto způsobem ženu mučili, dokud nepotratila. Jejího muže donutili, aby toto mučení sledoval. (Zpráva z 15. listopadu 2004 www.clearwisdom.net – z rozhovoru s paní Wang Jü-č', která byla mučena po dobu více než 100 dní v pracovním táboře Wan-ťia.)

Tyto šokující a tragické příběhy se odehrály v dnešní moderní Číně. Jde pouze o několik z nespočetného množství případů, které se za posledních pět let brutálního pronásledování Falun Gongu odehrály.

Od 70. let, kdy Čína zahájila své ekonomické reformy, se ČKS snažila před mezinárodní komunitou ukazovat dobrotivou a liberální tvář. Ale iracionální, brutální a krvavé pronásledování Falun Gongu dalo v posledních pěti letech světové veřejnosti možnost opět spatřit její pravou tvář. Je to největší hanba v dějinách potlačování lidských práv Čínskou komunistickou stranou. U čínské veřejnosti postupně převládl názor, že se ČKS zlepšuje a dělá pokroky, lidé si zvykli, že zvěrstva páchaná domácí justicí byla svalována na nízkou morálku policistů. Brutální a systematické pronásledování, které prosáklo všemi společenskými vrstvami země, však tuto iluzi přeměny zcela rozpustilo. Mnoho lidí teď uvažuje nad tím, jak vůbec mohlo k takovéto bestiální perzekuci dojít. Společenský řád země se po chaotickém období kulturní revoluce (před dvaceti lety) stabilizoval, proč tedy Čína musela vstoupit do další, podobně děsivé etapy? Proč je Falun Gong, který vyznává principy „Pravdivosti, Soucitu a Tolerance“ a svobodně se cvičí ve více než 60 zemích světa, pronásledován pouze v Číně a nikde jinde? Jaký je vztah mezi Ťiang Ce-minem a komunistickou stranou ve věci této perzekuce?

Ťiang Ce-min postrádá nejen schopnosti, ale i morální bezúhonnost. Bez precizně vyladěného a lží poháněného vražedného stroje, jakým je ČKS, by nebyl schopen spustit tuto genocidu – genocidu, která je celostátní, a v některých případech dokonce sahá za hranice Číny.

Stejně tak samotná ČKS by se nevydala proti proudu historie, směru dosavadních ekonomických změn a snah navázat kontakt se světem; kdyby zde nebyl tvrdohlavý diktátor, který trval na tom, že udělá věci po svém. Tajná dohoda mezi Ťiang Ce-minem a ČKS a jejich vzájemné souznění zesílily zvěrstva perzekuce do nevídaných rozměrů.

* * * *

I. Stejná historie a stejný původ přinášejí stejné katastrofy

Ťiang Ce-min se narodil v roce 1926 – v roce plném nepokojů. Stejně jako ČKS maskuje svou krvavou historii, tak i Ťiang Ce-min skrývá před komunistickou stranou a čínskou veřejností skutečnost, že byl zrádcem svého národa.

V době, kdy bylo Ťiang Ce-minovi 17 let, byla 2. světová válka v plném proudu. Když mladí patrioti jeden po druhém odcházeli na frontu bojovat proti Japonsku za záchranu Číny, Ťiang Ce-min se rozhodl jít studovat na vysokou školu. Od roku 1942 navštěvoval Centrální univerzitu v Nan-ťingu, která byla založena loutkovým režimem Wang Ťin-weje a byla pod kontrolou Japonců. Vyšetřování různých zdrojů napovídá, že skutečným důvodem toho bylo, že Ťiangův biologický otec – Ťiang Š'-ťün, byl v době, kdy Japonsko okupovalo čínskou provincii Ťiang-su, vysokým hodnostářem na oddělení protičínské propagandy v japonské armádě. Ťiang Š'-ťün byl zrádcem Číny.

Co se týče zrady a podvodu, jsou Ťiang Ce-min a ČKS stejní. Cit a pochopení pro čínský lid jim chybí do takové míry, že se opovažují bezstarostně vraždit nevinné lidi.

Aby Ťiang povýšil a finančně si pomohl, až ČKS vyhraje občanskou válku, vymyslel si, že byl adoptován a vychován svým strýcem Ťiang Šang-čchingem. Ten vstoupil do strany už jako mladík a později byl zastřelen bandity. Díky své šikovně zkonstruované rodinné historce byl Ťiang zanedlouho povýšen z funkce místního úředníka na náměstka ministra elektronického průmyslu. Ťiang nezískal povýšení díky svým schopnostem, ale díky kontaktům, které měl. Během svého funkčního období jako tajemník ČKS pro město Šanghaj usilovně podlézal hodnostářům strany Li Sien-nienovi a Čchen Junovi, kteří sem každoročně přijížděli na Jarní festival. Dokonce jako tajemník strany stál a čekal několik hodin ve sněhových závějích, jen aby mohl Li Sien-nienovi osobně předat narozeninový dort.

Masakr na náměstí Nebeského klidu 4. července 1989 byl dalším zlomem v životě Ťiang Ce-mina. Vyhoupl se do funkce generálního tajemníka ČKS, a to tak, že nechal zrušit liberální noviny „Hlasatel světové ekonomiky“, dal uvěznit lídra Lidového kongresu Wan Liho a navíc masakr všestranně podpořil. Krátce před začátkem masakru poslal Ťiang Ce-min tajný dopis Teng Siao-pchingovi, v němž žádal, aby byla proti studentům použita „rázná opatření“, protože jinak „by strana i národ byli v ohrožení“. Během uplynulých 15 let nechal Ťiang ve jménu „stability strany jako naprosté priority“ bezohledně potlačit a vyvraždit všechny disidenty a skupiny obyvatelstva, které měly odlišné názory.

Od roku 1991, kdy Rusko a Čína začaly mapovat svoji společnou hranici, Ťiang Ce-min uznal výsledky invazí carského Ruska a bývalého Sovětského svazu do Číny a přijal všechny nerovné smlouvy mezi Ruskem a Čínou. Tím dopustil, aby Čína ztratila území o ploše více než milion kilometrů čtverečních.

Ťiang Ce-min zfalšováním osobní minulosti, kdy předstíral, že je sirotkem mučedníka ČKS (přičemž ve skutečnosti byl nejstarším synem čínského zrádce), následoval příklad podlosti ČKS. Svojí podporou masakru ze 4. července a potlačením demokratických hnutí a náboženství přijal za své vyhlazovací praktiky ČKS. Pod dojmem toho, že Čína je pod nadvládou Sovětského svazu „zástupcem Komunistické internacionály pro Dálný Východ“, rozdával Ťiang „jen tak“ území své vlasti a následoval tak zrádcovské chování, charakteristické pro ČKS.

Ťiang Ce-min a ČKS se dělí o stejně hanebný původ a historii. Stejně tak vždy sdíleli i pocity strachu a nejistoty ohledně toho, jak dlouho budou ještě u moci.

II. Ťiang Ce-min a ČKS se bojí „Pravdivosti, Soucitu a Tolerance“

Historie komunistických hnutí ve světě je psána krví milionů lidí. Téměř každá komunistická země prošla procesem podobným Stalinovu kontrarevolučnímu útlaku v Sovětském svazu, kde byly vyvražděny desítky milionů nevinných lidí. V devadesátých letech se Sovětský svaz rozpadl a východní Evropa prošla obrovskými změnami. Komunistický blok tak během noci ztratil více než polovinu svého teritoria. ČKS se z této lekce poučila a uvědomila si, že přestat s útlakem a umožnit svobodu slova znamená kopat si vlastní hrob. Kdyby lidem byla dovolena svoboda projevu, jak by potom mohla ČKS ukrývat zvěrstva, která spáchala? Jak by mohla ospravedlnit svou falešnou ideologii? Kdyby utlačování lidí skončilo a oni přestali být zastrašováni, nevybrali by si snad jiný způsob života, než nabízí komunismus? Jak by si potom komunistická strana udržela sociální základnu nevyhnutelnou pro její přežití?

ČKS zůstává ve své podstatě stále stejná, bez ohledu na to, jaké změny provedla na povrchu. Po masakru 4. července dal Ťiang Ce-min příkaz „zlikvidovat všechny nestabilní faktory v jejich počáteční fázi.“ Vystrašen na nejvyšší míru se rozhodl, že nikdy nepřestane veřejnosti lhát do očí a že bude pokračovat v jejím útlaku, dokud nebude zcela paralyzována.

Právě během tohoto období byl v Číně představen Falun Gong. Zpočátku ho mnozí považovali za druh čchi-kungu s výjimečně dobrým účinkem na udržení zdraví a dobré kondice. Později lidé zjistili, že podstata Falun Gongu není jen v pěti jednoduchých cvičeních. V základu vede lidi k tomu, aby se stali lepšími, a to skrze hodnoty „Pravdivosti, Soucitu a Snášenlivosti“.
Další články tohoto autora:
Epoch Times

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku