Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 19.8.2005
Svátek má Ludvík
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Bublan si vymýšlí, Husák má obrácené priority
 >MÉDIA: Demagogie jako kvalifikace novináře
 >POLITIKA: Rozejděte se, toto shromáždění není povoleno
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - řemeslníci
 >DOKUMENT: Průběžná zpráva o postupu Policie ČR na CzechTeku
 >ANALÝZA: Sezónní aspekty sebevražednosti
 >POLITICKÝ CIRKUS: Volba dle očekávání
 >NÁZOR: Důchod v sedmdesáti?
 >PSÍ PŘÍHODY: Scéna z horroru
 >FILOSOFIE: Bůh jménem Ladislav Klíma
 >MÉDIA: Procházky minovým polem české žurnalistiky po r. 1989 (Část 10.)
 >ČÍNA: 9 komentářů k Čínské komunistické straně (17)
 >ZOO DĚČÍN: Pomozte zachránit želvy!
 >EKONOMIKA: Koruna posiluje
 >PENÍZE.CZ: Případ Helvag - OVB se nechová jako seriózní firma

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
19.8. POLITIKA: Rozejděte se, toto shromáždění není povoleno
Vít Blaha

Kdysi v dobách, kdy pan Paroubek řídil jiný podnik, než je vláda České republiky, mohli občané ČSSR svobodně cestovat kam chtěli. Pokud tedy obdrželi drobnosti v podobě devizového příslibu a výjezdní doložky. Na formulář žádosti o ten zvláštní papírek dávali svůj souhlas dílenské organizace ROH i KSČ, závodní výbory, zvláštní odbor, SSM, dílenský mistr a já nevím kdo ještě. Podobný soubor povolení a razítek bude brzy potřeba (alespoň dle návrhu MV) i na pořádání big bítu, či jak se tomu dnes říká.

Úspěšné hnutí PPZ (Plnou Parou Zpět) nás každým dnem vrací do těch šťastných dnů, kdy každý sehnaný banán, nebo sáček mandarinek dokázal potěšit celou rodinu. Příklonem k tradičním východním vzorům se může chlubit i nová slátanina 36. ZO PPZ z ministerstva vnitra - návrh zákona o pořádání Technoparty:

"…V tomto oznámení by musel pořadatel mimo jiné uvést účel a program akce, místo a dobu konání, předpokládaný počet účastníků a počet pořadatelů. K oznámení by musel také předložit souhlas vlastníků pozemků, stanovisko hygieniků, hasičů, orgánů ochrany přírody i obcí či vojenského újezdu, kde by se měla technoparty konat…

…Zákon by se měl vztahovat na akce trvající déle než 24 hodin, při nichž může ´nad obvyklou míru docházet k obtěžování jiných osob´ a kterých se zúčastní buď více než 500, nebo podle druhé varianty více než 1000 lidí…

…Obávat se však nemusí pořadatelé zavedených rockových či jiných hudebních festivalů. Zákon se totiž netýká akcí, které jsou na určitých místech pořádány tradičně. Povinnosti ukládané novým zákonem se také nemají vztahovat na kulturní a sportovní akce konané na místech k tomu určených ani na shromáždění jmenovitě pozvaných osob v uzavřených prostorách…"

Navrhuji, aby se k případné žádosti mohli vyjádřit i představitelé Českých drah, případně rovnou zástupce ministerstva dopravy, určitě také by se v zákonu mohla objevit zmínka o souhlasu pracovníků nejbližší hvězdárny - podobné akce produkují kromě zvukového zamoření i zamoření světelné a obloha se pak špatně pozoruje.

Kouzelná věta o neplatnosti zákona v případě pořádání "tradičních akcí na tradičních místech" zaručuje socanskému výmyslu naprostou exkluzivitu mezi právními předpisy civilizovaných zemí. Doufám, že soudruzi z ČSSD a z KSČM prosadí pozměňovací návrh a tradiční akce taxativně vyjmenují - Festival politické písně v Sokolově, Děčínská kotva, 1. máj na Letné, Mírovou slavnost v Gottwaldově údolí v Brně Líšni etc.. Také by mohli navrhnout aby k dohledu nad plněním zákona byla ustanovena nová dobrovolnická organizace. Mohla by se třeba jmenovat Lidové milice. Příslušníci této ozbrojené složky by ve svém volném čase, refundovaném z rozpočtu MV mohli účinně zajišťovat kontrolu "…shromáždění jmenovitě pozvaných osob v uzavřených prostorách…".

********************

Gross měl Přibyla, Paroubek Přikryla. Pan premiér se ve večerních zprávách přiznal, že mu vadí situace v BIS kde vesele fungují absolvensti speciálních škol KGB, ale totéž v bleděmodrém na vlastním úřadě ho nechává klidným. Ještě před pár lety si spousta lidí myslela, že pánové Vaněk a Hučín jsou paranoici a označovali je za laciné antikomunisty. Situace je horší, než si je většina národa ochotna připustit!

Vít Blaha, www.angle.cz, blaha@angle.cz


Další články tohoto autora:
Vít Blaha

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku