Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 22.8.2005
Svátek má Bohuslav
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Osobní názor?
 >PRÁVO: První dojmy z navržené deregulace nájmů
 >Z HISTORIE MEDICÍNY: Pokoření bolesti
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Nebyla to Fata Morgana
 >POVÍDKA: Exempla trahunt - příklady táhnou
 >MÉDIA: Zpracovává se...
 >POLITICKÝ CIRKUS: Neblahá tolerance
 >CHTIP: Z totality
 >ZVĚROKRUH: Panna (1)
 >PSÍ PŘÍHODY: Z Barta se stává rozvážný pán
 >ESEJ: O přístupech k životu
 >MÉDIA: Procházky minovým polem české žurnalistiky po r. 1989 (Část 11.)
 >PENÍZE.CZ: Noční můra studenta? Zdravotní pojištění
 >SVĚT: Je Darwinova teorie evoluce vědecká?
 >EVROPA: Kritizujete EU? Budete mít problémy!

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
22.8. MÉDIA: Zpracovává se...
František Vízek

Po prázdninové pauze se na Novu vrátil pořad Sedmička. Nabídl nám ministra financí Bohuslava Sobotku (ČSSD) i jeho stínový protějšek z ODS Vlastimila Tlustého. Diváci opět mohli telefonovat, „esemeskovat“, aby se zjistilo, kdo u nich boduje. Jak jinak: vyhrál „stín“. Sám se do průzkumů tohoto druhu nezapojuji, ale tentokrát jsem neodolal. Přišlo mi nefér, když televize nabídla ke srovnání předem připravený výpočet úspor, které občanům přinese onen zázrak plošné patnáctiprocentní daně a zapomněla do něj zakomponovat maličkost, totiž zdražení veškerých potravin, léků, dopravy i služeb (včetně často diskutovaných restauračních a hotelových), které rovná daň vyvolá, když DPH přes noc přejde z pětiprocentní do patnáctiprocentní sazby..

Slova ministra Sobotky se mi zdála přesvědčivá, proto jsem dvacet minut po začátku pořadu poslal SMS s hlasem pro něho. Deset minut se můj hlas zpracovával, aniž byl doručen, proto jsem pro jistotu poslal totéž znovu tamtéž. Až do konce pořadu se moje stanovisko doručit nepodařilo a zřejmě se zpracovává dosud… Nemrzí mě těch devět či osmnáct korun (možná se za nedoručené ani neplatí), ale kladu si otázku: Kolik občanů mělo v neděli po poledni tutéž zkušenost ?

Jaký smysl má potom nejen „vítězství“, ale sama anketa, když nelze technicky zajistit její solidní zpracování ? O tom, že by šlo o úmyslné zkreslování, o manipulaci či dokonce o podvod, neuvažuji. Dennodenně se přece přesvědčuji, že veškerá česká média podávají zcela vyvážené a pravdě odpovídající informace, nefandí žádné straně, jsou zcela objektivní a udržují si zralý nadhled, protože čtenáře a diváky nemají za hlupáky a moc si jich váží.

Nebo se mýlím ?


Další články tohoto autora:
František Vízek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku