Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 23.8.2005
Svátek má Sandra
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Peníze nebo život!
 >SVĚT: Nutkání odpelášit
 >POLITIKA: Gross přikryl Přibyla, Paroubkovi přibyl Přikryl
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Absurdní nápad, zcela nesmyslný
 >MIMOCHODEM: Opomenuté okurky
 >NÁZOR: Dva Paroubkové? To už je moc!
 >POLITICKÝ CIRKUS: Perpetuum mobile
 >FEJETON: Bomby na knižní trh
 >ARCHITEKTURA: Střípky z Berlína
 >PSÍ PŘÍHODY: Ema na návštěvě
 >INTERNET: Český Parnas a kyberkultura
 >CHTIP: Z totality II.
 >ZVĚROKRUH: Panna (2)
 >EKONOMIKA: Řekni, kde ty zdroje jsou
 >PENÍZE.CZ: Mění ČNB úrokové sazby neočekávaně?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
23.8. NÁZOR: Dva Paroubkové? To už je moc!
Ivana Sladká

Paroubek a Jandák, dvojice se slovníkem jako z padesátých let, kdy Gottwald a jeho ministr kultury (informatiky) jako by byli učiteli svých nynějších následovníků. Od koho že je výrok: "LN jsou suverénně nejreakčnějším periodikem…"? (Nápověda: tento výrok není od soudruhů minulých!)

Stačí si pustit zprávy z jednání vlády, parlamentu, přečíst noviny a jsme zase zpátky na začátku normalizace. Viz plánovaná změna shromažďovacího zákona.

Nyní, při výročí sovětské okupace je podobnost s normalizačními činy (a to vím jen o těch zveřejněných v médiích) a projevy velmi varovná. Šrouby se utahují postupně. Pro silné povahy: dívejte se na jednání poslanecké sněmovny. Pokud tam ovšem naši zástupci lidu vůbec přijdou a neuvíznou u občerstvení, které údajně není dotované.

Paroubek dosadil Jandáka, který si nepamatuje, jestli podepsal antichartu nebo ne. V rozhovoru v sobotních LN to alespoň tvrdí. A moc hezký je jeho výrok: "Mít přehled o kultuře? To vůbec ne!" Ać při hledání vhodného kandidáta na ministra kultury Paroubek kladl důraz na znalost, přehled a informovanost budoucího ministra. Ale co čekat, když jeden nezvolený politik si dosazuje jiného nezvoleného kamaráda. Jen si vzpomeňme, že Paroubka si vytáhl Gross z pražského magistrátu. A tento člověk nejspíš sebekriticky řekl, že pokud budeme celý týden ukazovat opici, tak se taky stane miláčkem národa. Tolik ze soudku humoru.

Děsivé je, že BIS je hadí hnízdo StB. A to stále pokračuje soud s Hučínem - i za poplašnou zprávu o hrozícím levicovém extremismu. To v TV reagoval ihned ministr Sobotka na zprávu, že v širším vedení ČSSD sedí donašeč StB, rozhodně a rázně. Řekl, že tento člověk musí odejít. Jenže zveřejněná informace není nijak čerstvá. Už dřív totiž policie odložila kauzu: poškozování cizí věci. Musela, neměla ověřenou kopii negativního lustrační osvědčení (sobota ČT1).

A nepřekvapuje informace o protestu nespokojených občanů proti propojení StB v nejvyšší politice, kdy je např. pod fotem v MFDnes: "Antikomunističtí aktivisté demonstrovali…" V této zemi jsi buď komunista nebo antikomunista. A ve vládě sedí kdo?

Nakonec bych chtěla velmi doporučit v Lidových novinách z 20.8. v kavárně studii Petra Steinera: Václav Havel a invaze do Iráku. (Originál zde.)

P.S. Může, moc prosím, někdo vysvětlit Moravcovi, že v neděli v poledne očekávám politickou diskusi, tak jak je v upoutávkách inzerováno (i když dnes 21.8. volbu Paroubka a Grebeníčka nechápu)? A nezajímá mě, že si někde bude pindat s někým na 24ČT, protože tu já jako většina normálních lidí v této zemi nemám. Nemám proto, že platím benzín i rohlíky za stejnou cenu jako ostatní mí eurospoluobčané v okolních zemích, ale plat mám stále český! Neboli tak 10x menší. Tak bych ještě jednou prosila, vraťte politickou diskusi na ČT1, na tu zatím ještě mám!
Další články tohoto autora:
Ivana Sladká

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku