Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 23.8.2005
Svátek má Sandra
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Peníze nebo život!
 >SVĚT: Nutkání odpelášit
 >POLITIKA: Gross přikryl Přibyla, Paroubkovi přibyl Přikryl
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Absurdní nápad, zcela nesmyslný
 >MIMOCHODEM: Opomenuté okurky
 >NÁZOR: Dva Paroubkové? To už je moc!
 >POLITICKÝ CIRKUS: Perpetuum mobile
 >FEJETON: Bomby na knižní trh
 >ARCHITEKTURA: Střípky z Berlína
 >PSÍ PŘÍHODY: Ema na návštěvě
 >INTERNET: Český Parnas a kyberkultura
 >CHTIP: Z totality II.
 >ZVĚROKRUH: Panna (2)
 >EKONOMIKA: Řekni, kde ty zdroje jsou
 >PENÍZE.CZ: Mění ČNB úrokové sazby neočekávaně?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
23.8. Arbitrážní klekánice
(eff)

Českem obchází strašidlo arbitráže. Dodejme, že další arbitráže z mnohých. Nebereme ho na lehkou váhu. Doktor Železný druhdy blahopřál veřejnosti, že deset miliard je dobrá cena za to, že TV Nova zůstala v českých rukou. Od té doby víme, že některé klekánice dovedou kousnout, ba ukousnout pořádný žvanec ze státního rozpočtu. Zase jde o televizi a o cizí investici a opět je ve hře Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Někdejší radní Petr Štěpánek ujišťuje, že se nemáme čeho bát, že Rada rozhodla správně. Jenže on tvrdí totéž o jiném rozhodnutí v jiné kauze, právě té, která stála daňového poplatníka deset miliard.

„Oškubat lze toho, kdo se oškubat nechá,“ upozornil Štěpánek. To je bezpochyby pravda. V případě TV Nova se český stát dal oškubat vinou úřadnické hlouposti a lhostejnosti. Kdyby těch prohraných deset miliard mohlo posloužit jako školné a napříště by zájmy českého státu nebyly v rukou lhostejných a hloupých úředníků, mohli bychom doktoru Železnému poděkovat. Bohužel, občan nevidí nikde ani tu nejmenší známku toho, že by v tomto smyslu došlo k nějaké pozitivní změně.

Zdravý rozum napovídá, že tentokrát by arbitráž měla dopadnout pro nás dobře. Dobrý právník ale hravě nechá vystrčit zdravý rozum na chodbu před jednací síní. Teď jde o to, aby ten dobrý právník stál na straně českého státu.
Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku