Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 25.8.2005
Svátek má Radim
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Podřadní sprosťáci
 >NÁZOR: Porozhlédnutí v rodné zemi 2005
 >PRÁVO: Soud skončil, spor pokračuje
 >RODINA A PŘÁTELÉ: A voda stoupá
 >IZRAEL: Vyklizení Gazy je jen začátek
 >REAKCE: Zpracovává se...
 >POLITICKÝ CIRKUS: Kdo není princ má smůlu
 >MÉDIA: Komerční televize - válka na třech frontách
 >FOTO: Tornádo
 >PSÍ PŘÍHODY: Pes s oteklou tlamou
 >POVÍDKA: Inspekce
 >ESEJ: O životě ve vesmíru
 >EKONOMIKA: Letní růst v USA je u konce
 >PENÍZE.CZ: Poslední záchrana pojišťovny? Vlastní kapitál
 >POLITIKA: Finance popírají svého šéfa

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět  
 
25.8. IZRAEL: Vyklizení Gazy je jen začátek
Václav Vlk

To alespoň prohlásil zástupce Hammásu, mírně řečeno radikální palestinské organizace. Po pravdě řečeno, teroristické organizace. A hned dodal, že následovat bude Západní břeh Jordánu, Samaria, Judea a Jerusalem. A pak další a další.

Každý, kdo se dívá na vyklízení osad v pásmu Gazy a něco pamatuje, či něco četl z českých dějin, musí si připomenout československé pohraničí v roce 1938. Také, jak dnes tvrdí někteří takzvaně čeští novináři, odcházeli do vnitrozemí ze Sudet "osadníci", kteří byli do pohraničí prý úředně přemístěni. A dokonce se našel doveda, který vážně tvrdil, že úplnému odsunu Čechoslováků zabránil K.H. Frank!

S odsunem a nebo vyklizením pohraničí ČSR má dnešní odsun z Gazy některé věci podobné .S Čechy tehdy odcházeli i demokratičtí Němci a většina Židů, dneska musí odejít i demokratičtí muslimové a nebo další obyvatelé Gazy, kteří nejsou přívrženci teroru. V Izraeli, který je mnohonárodnostním demokratickým státem, totiž nežijí jen Palestinci a Židé, ale také Drůzové, Samaritáni, Arménci, beduíni atd. A většina zde jmenovaných má na řešení otázky palestinského státu jiné mínění než fanatici z Hizballáhu, Hammásu a nenávistní palestinští mladíci.

Často se v tisku objevují informace, jako například v posledním Reflexu, že prý odchod z Gazy byl nutný, protože byl politicky neudržitelný a navíc, že Izraelci přišli do Gazy v roce 1967 po "válce" kterou Izrael vyhrál.

Už to samo není pravda. Pokud vím, Židé se do Gazy stěhovali ve vetším měřítku již v roce 1946, pak byli vyhnáni v roce 1948, opět se vraceli, opět byli vyhnáni a po roce 1967 začali skutečně budovat v pásmu Gazy takzvané "osady".

Poněkud a myslím, že nejen z důvodů neznalosti, zapomínají různí "komentátoři" v Evropě, že Gaza není žádné paelstinské území, že je to když tak bývalé území Egypta . Ostatně v Izraeli panuje dodnes obecný názor, že jednou z největších chyb vedení státu Izrael po roce 1967 bylo to, že nedokázali nazpátek vnutit Gazu Egyptu. Při vyjednávání o navrácení Sinajského poloostrova a uzavření mírové smlouvy s Egyptem - které se dodnes dodržuje - odmítli prý Egypťané přijmout Gazu s odůvodněním, že si nepřejí mít na svém území "to hnízdo hadů". Izrael, v touze uzavřít první mírovou dohodu s Araby, ustoupil a Gazu si ponechal. Což, jak se ukazuje, byla chyba.

Další málo známou skutečností je, že takzvané "osady" u nás a v Evropě vůbec líčené jako cosi na pomezí shluku obytných kontejnerů a chatrčí fanatiků ježící se samopaly, s osazenstvem vyznávajícím touhu obsadit Gazu, byla ve skutečnosti maličká kvalitně zařízená městečka evropského stylu - ostatně velká část jejich prvních obyvatel pocházela z Evropy. S plnou infrastrukturou a hlavně s nesmírně pracovitými lidmi, kteří doslova vyrvali z písečných dun po staletí neobhospodařovaných zelené zahrady a vytvořili území na kterém byla úrodná pole, skleníky, bazény, veřejné knihovny, a hlavně zeleň a zeleň, což je na Středním východě jedna z nejcennějších věcí, která dá nejvíce práce. Viz např. www.katif.net, v angličtině www.katif.net/~shop.

Kontrast mezi úpravností židovských osad a obydlími Palestinců usídlených v Gaze je strašlivý. Na jedné straně nepořádek, cosi, co vypadá jako kombinace Chánova a slovenských romských osad a na druhé straně čisté parky, zelené zahrady a stinné domy s klimatizací. A to přesto, že - což nám evropská media "cudně" zamlčovala - byly tyto osady prakticky denně vystaveny útokům zvenčí, hlavně pak útokům primitivními raketami Kásám. Viz www.katif.net/patzmar, kde najdete obrazovou dokumentaci útoků na izraelské osady. To číslo je strašné, jenom na osadu Gush Kativ dopadlo 5905 raket.

Obraťme se k naprostému rozdílu života Palestinců a Izraelců. Problém není v tom, že by Palestinci byli osobně líní či neschopní, ale v tom, v jakém systému a pod jakou vládou žijí. Ostatně Palestinci v Evropě a Česku jsou většinou úspěšní a vzdělaní. Jenže to, aby žili jako vykořenění utečenci místo jako běžní lidé, vyhovuje hlavně jejich vedení a vedení mnoha arabských států a nejvíce fanatickým ajatoláhům a klerikům. Těm se ostatně podařilo z celkem sekulárního a socialismem poznamenaného původního palestinského hnutí v posledních letech vytvořit sociální a politickou skupinu, zvláště pak mládeže, která je natolik indoktrinovaná nenávistí a odporem k jakékoliv demokracii, že není prakticky reálná naděje přesvědčit je o čemkoliv jiném.

Abychom se vrátili k jistě že kulhajícímu přirovnání z dob vyklízení Sudet . Vždycky mne při vcelku přátelských diskusích s Palestinci, kteří, zvláště ti vzdělaní, mají k Čechům celkem příznivý vztah, udivovala jejich hluboká nenávist ke všemu izraelskému. Skutečně hluboká, dá se říci fyzická, iracionální. Po mnoha letech jsem se pak s podobným setkal při povídání se staršími sudetskými Němci. Také u mnohých z nich indoktrinovaná nenávist k Benešovi, k Československu atd. přetrvala dodnes. V okamžiku, uprostřed klidné a přátelské debaty, začne z těchto lidí doslova létat uvnitř uložená nenávist, která člověka prostě děsí. A to přitom sudetští Němci žijí demokratickém státě uprostřed civilizované Evropy už skoro 60 let. Jistě že to na obou stranách neplatí o všech. Bohužel v dějinách nikdy nerozhodovali ve vypjaté atmosféře "ti slušní". Dnes, po všem co se stalo, existují tisíce Němců, kteří se, obrazně řečeno, stydí, že jejich matky líbaly Hitlerovy stopy v Chebu. . A mají rozumný a seriozní vztah k bývalé domovině. Palestinci jsou však ve fázi, v jaké byli sudetští Němci, když oslavovali Henleina a s nadšením se oblékali do chlapáckých uniforem wehrmachtu.

Palestinci žijí svůj boj dnes. Nepochybují. Jsou prostoupeni nenávistí vůči Izraeli a světu kolem sebe tak, že se pak klidně stávají živými bombami. Většina lidí u nás se domnívá, že nás "se to netýká". Bohužel, jako v době nacismu, se mýlí. Tak jako Češi a Poláci a Ukrajinci měli přijít na řadu hned po Židech, stejně tak jsme na řadě po Židech dnes. Hammás a další islámské teroristická hnutí veřejně prohlašují, že bojují proti Židům a křižákům. Křižáky jsou myšleni všichni evropští a američtí křesťané. Tedy i my.

20.8. řekl Mahmud Abbas na gazském letišti:

Odchod z gazského pásma je výsledek obětí palestinského lidu, sahidů (sebevrazi) a vězňů. Zítra odejdou (Židé) z Jenin a potom ze západního břehu Jordánu a Jerusalema. Bylo toho dosáhnuto oběťmi....... všech a samozřejmě krví sahidů a osvobozením věznů (zatčených teroristů), našich hrdinů.

Toto jsou jeho slova a ne to, co jsme četli v českých novinách.

Ti hrdinové, "sahidové" oslavovaní Abbásem, však nebojovali proti izraelské armádě. Oni bojovali a bojují proti civilistům. Kdybyste si říkali, že nás se to netýká, my jsme daleko nebo dokonce "co mně je do toho, já jsem ateista", mám pro vás nemilé překvapení. Všichni Evropané jsou podle Hizballáhu "křižáci". Tedy oprávněný cíl útoků. A čeští ateisté? Ateisté jsou podle islámských mulláhů i bojovníků osoby bezectné, které nemají nárok ani na chování, které dodržují islamisté ve vztahu k Židům a křesťanům. Nevěřící, ateisté, jsou podle věřících muslimů odpad, s kterým si může každý dělat co chce.

Proti komu bojují "hrdinové" Hammásu, se můžete podívat na Israeli children. Totéž připravují teroristé pro vaše děti a vnuky. Říkají to docela zřetelně a nahlas! Proč jim tedy nechcete věřit?

Můžete o tom přemýšlet, až se budete dívat do tváří dětí, které se staly záměrnými cíly pro palestinské teroristy. A všimněte si, jak podezřele často mají ta zavražděná děcka jména, která byste našli i v našem telefonním seznamu.
Další články tohoto autora:
Václav Vlk

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku