Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 25.8.2005
Svátek má Radim
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Podřadní sprosťáci
 >NÁZOR: Porozhlédnutí v rodné zemi 2005
 >PRÁVO: Soud skončil, spor pokračuje
 >RODINA A PŘÁTELÉ: A voda stoupá
 >IZRAEL: Vyklizení Gazy je jen začátek
 >REAKCE: Zpracovává se...
 >POLITICKÝ CIRKUS: Kdo není princ má smůlu
 >MÉDIA: Komerční televize - válka na třech frontách
 >FOTO: Tornádo
 >PSÍ PŘÍHODY: Pes s oteklou tlamou
 >POVÍDKA: Inspekce
 >ESEJ: O životě ve vesmíru
 >EKONOMIKA: Letní růst v USA je u konce
 >PENÍZE.CZ: Poslední záchrana pojišťovny? Vlastní kapitál
 >POLITIKA: Finance popírají svého šéfa

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
25.8. POLITIKA: Podřadní sprosťáci
Josef Havránek

/z cyklu Je třeba zabít Sekala/

Jsem přesvědčen, že zdánlivě nenápadná zprávička o tom, že dcera bývalého premiéra a předsedy sociální demokracie Miloše Zemana začne od září navštěvovat soukromé První obnovené reálné gymnázium v Praze, opravdu patří do tučných titulků prvních stran nejenom bulváru, a to i v případě, kdyby ředitelem zmíněného gymnázia paradoxně nebyl syn prezidenta Václava Klause.

Po předchozích zjištěních, že dcera předsedy ČSSD Grosse navštěvuje soukromou anglickou jazykovou školku a dokonce i ministryně školství posílá svou dceru do soukromého francouzského lycea, je už zbytečné investigativně pátrat - kolik dalších potomků prominentů z ČSSD ještě navštěvuje soukromé školy, které jsou jinak - oficiálně sociálním demokratům trnem v oku.

Bohužel to však zase není nějaký ojedinělý, výjimečný případ, kdy sociálně demokratičtí představitelé kážou vodu a pijí víno. Flexibilita ČSSD je přímo úžasná, pochybuji, že vůbec existuje nějaká oblast, kde jsou socialisté schopni prokázat alespoň náznak nějaké té zásadovosti, krom permanentní a křečovité snahy o zachování svých pozic.

Jen namátkou si stačí připomenout s jakou vehemencí kdysi odsuzovali prodloužení věku odchodu do důchodu a upřímně slibovali jak oni po volbách…...

Téměř dva roky ministr Sobotka usiloval o zavedení povinnosti obchodníkům vydávat účty za každý nákup přesahující hranici padesáti korun. Když se konečně tohle povedené dílko podařilo a poslanecký klub ČSSD jako poslušné stádo, v obligátní spolupráci s komunisty, zákon prosadil, stačily necelé dva měsíce negativních ohlasů, aby vystrašené poslanecké sociálnědemokratické stádečko, opět v jednom šiku, odvolalo …..

Nikdo, s výjimkou komunistů, tak usilovně nehorlil pro nutnost zachování vysokých daňových odvodů, ve jménu jakési mezilidské solidarity, jako sociální demokraté. Znovu však stačilo, aby se přiblížil volební termín, poklesly preference a najednou ti samí socialisté halasně předkládají populistické – nesystémové návrhy právě na snížení daní a zoufale se i v této oblasti snaží napodobit a dokonce i trumfnout ODS.

Podle premiéra Paroubka, který je přímo typickým představitelem populistické politiky, rozhodně není populismus žádné sprosté slovo. Možná, ale ani tento zdatný demagog mě asi nepřesvědčí, že populističtí politici nejsou více než podřadní sprosťáci……..

(Psáno pro Virtually.cz)


Další články tohoto autora:
Josef Havránek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku