Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 25.8.2005
Svátek má Radim
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Podřadní sprosťáci
 >NÁZOR: Porozhlédnutí v rodné zemi 2005
 >PRÁVO: Soud skončil, spor pokračuje
 >RODINA A PŘÁTELÉ: A voda stoupá
 >IZRAEL: Vyklizení Gazy je jen začátek
 >REAKCE: Zpracovává se...
 >POLITICKÝ CIRKUS: Kdo není princ má smůlu
 >MÉDIA: Komerční televize - válka na třech frontách
 >FOTO: Tornádo
 >PSÍ PŘÍHODY: Pes s oteklou tlamou
 >POVÍDKA: Inspekce
 >ESEJ: O životě ve vesmíru
 >EKONOMIKA: Letní růst v USA je u konce
 >PENÍZE.CZ: Poslední záchrana pojišťovny? Vlastní kapitál
 >POLITIKA: Finance popírají svého šéfa

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
25.8. K zářezu skalp
(eff)

Jen nevyléčitelný optimista si mohl myslet, že nastane klid, až katarský princ Sání odletí do domácího soudního ošetřování. V něm, jak se dozvídáme, budou poškozené dívky svědčit prostřednictvím videotelefonů. Ministra spravedlnosti Němce podržel Nejvyšší soud, který shledal, že podle litery zákona je vše v pořádku, když představitel výkonné moci rozmetá stavbu soudního řízení jak domeček z karet.
Ministr Němec si tedy vypiloval zářez na pažbu, ale nestačí mu to. Rád by k opasku připojil ještě skalp nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešové. Má k disposici přinejmenším deset návrhů na kárné řízení proti Benešové obsahujících „obecné námitky proti ní“. To bude další hezké obohacení našeho veřejného života. Ale ne zela originální. Obecné námitky od kolektivů i soukromých osob, to nám přece něco připomíná! Můžeme se časem dočkat, že hlavu Benešové budou žádat pracující ze závodů a hlavně jejich Brigády kapitalistické práce.
Ministr navíc Benešové vytýká, že se jí nepodařilo udělat ze státního zastupitelství výkonnou složku v trestním řízení. Zvenčí se to těžko posuzuje, ale je to možná pravda. Naproti tomu by se mohli ozvat pracující a jejich Brigády kapitalistcké práce, že se ani ministru Němcovi nepodařilo udělat z našeho soudnictví výkonnou složku zajišťující spravedlnost. No, když se to nepovedlo žádnému ministrovi před ním, proč by se to mělo povést právě Němcovi?
Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku