Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 30.8.2005
Svátek má Vladěna
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Jak ČSSD likviduje na Univerzitě Karlově studenty z regionů
 >DLOUHÁ CESTA 11: Hlavní město a největší město
 >POLITIKA: Poslanecká imunita
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Velké pokušení
 >SPOLEČNOST: Kanyza, Jandák a StB
 >MÉDIA: Velký bratr bodoval, Paroubek prohrál
 >POLITICKÝ CIRKUS: Ministr údajné spravedlnosti
 >Z MÉHO PODKROVÍ: Ikarie XB 1, CzechTek a utajování informací
 >SPOLEČNOST: Radost ze zla
 >PSÍ PŘÍHODY: Případ ztracené rukavice šťastně skončil
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Srpen
 >ARCHITEKTURA: Fenomén Ještěd
 >OSOBNOST: Robert Moog
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Autor novinové zprávy neuvedl důležité sdělení BIS
 >PENÍZE.CZ: Důchodové pojistky - jehla v kupce pojistného sena

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
30.8. MÉDIA: Velký bratr bodoval, Paroubek prohrál
Jana Dědečková

Úvodní show Velkého bratra lámala rekordy sledovanosti a na plné čáře zvítězila v souboji se svým slabým odvarem na Primě. Není to můj šálek kávy, ale nedá se Nově upřít, že umí přilákat lidí k obrazovce. Mnohem menší sledovanosti se asi těšila polední politická show Martina Veselovského, který hostil současného premiéra Paroubka a předsedu ODS Mirka Topolánka. Mezi těmito dvěma oponenty byl včera podobný rozdíl jako mezi Velkým bratrem a Vyvolenými. Malá, zježená kleč s bodající ostny, rozvalující se pod klidným urostlým topolem. Co více může posilovat napoleonský komplex u ješitného chlapa?

Jsem opravdu moc zvědavá na mediální hodnocení včerejší Sedmičky. Být v diskusi takto arogantní Topolánek, jistě by ho média s chutí nejméně týden oblékala do hnědého oblečku a podkolenek a na čelo by mu s řevem přibíjela nacistický hákenkrajc. Pehe by chrochtal blahem a jeho peroutkovský brk by z bahnité delty mozku doloval nová a přesvědčivější adjektiva pro zlotřilou ODS a tisíce omluvných slůvek pro nové a lepší komunisty zosobňované Dolejšem, který by podle něho z fleku mohl zastávat jakoukoli ministerskou funkci.

Arogantní však nebyl Topolánek. Celých 50 minut byl jeho projev výrazně kultivovanější než arogantní demonstrace síly, hlouposti a nepřiměřeného sebevědomí Paroubka. Topolánek byl klidný a vyrovnaný. Nepřerušoval svého oponenta a na uzdě udržel mimiku svého obličeje i ve chvílích, kdy s Paroubkem evidentně nemohl souhlasit. Vydržel-li by s tímto postojem celých šedesát minut, dalo by se napsat, že vyhrál na plné čáře. Strhnout se však necha v závěru Sedmičky, kdy Paroubek značně překrouceně interpretoval jeho výrok spojený s mrtvým mladíkem na dálnici a s technoparty. Škoda, deset kladných bodů mu proto odečítám.

Premiér nezklamal na 110%. Jako malý Rambo nastoupil hned v úvodu, který beze zbytku věnoval chvástání. Zbývající část pořadu potom vyplňoval urážkami moderátora i soupeře a soustavným skákáním do řeči, kdy neustále pronášel nějaké poznámky a poštěkával jako malý vzteklý ratlík. Svou obličejovou mimikou provázel každé Topolánkovo slovo s takovým zápalem, že následná slova už byla zcela zbytečná. Zdá se, že břímě popularity nejúspěšnějšího žijícího politika, se opravdu nedá přežít bez následků.

(Psáno pro Virtually.cz)


Další články tohoto autora:
Jana Dědečková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku