Úterý 20.11.2001
Svátek má Nikola

 Hledání:
 


 
 Výběr z vydání:

KONFLIKT: Co obsahují zajištěné dokumenty

TEMELÍN Technika kontra etika

ÚVAHA: Je muž beta verzí člověka?

ARMÁDA: Gripen nebo Falcon? Vláda o stíhačkách mlčí...

SMRŠŤ: Australské počasí.

RODINA A PŘÁTELÉ: Jo, koupit si sikovky... jo, koupit si foťák

PSÍ PŘÍHODY: Jak to bylo s tou zrzavou potvorou

ŠAMANOVO DOUPĚ: Vy kluci sakramentský!

POLITIKA: Proč potřebujeme zákon o státní službě

HISTORIE: Naše (sudeto)německá otázka

CHTIP: 404 Not Found a jiné hlášky

ZDRAVÍ: Podpoří ministr Fišer devitalizaci?

ARCHITEKTURA: Bomba v Liberci!

SLOVENSKO : Slavný plot na Matiční ulici bude mít bratra

KURSK: Pojďme si probrat všechna Co když to bylo takhle
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost

20.11. TEMELÍN Technika kontra etika
Jiří Tyc
Dalším z příkladů, kde se potkává technika s etikou, je jaderná energetika. Některé země se rozhodly pro využití jaderné energetiky, jiné naopak. Rozhodnutí Rakouska na jedné straně a například Francie na straně druhé je naprosto rozdílné. Nedá se ale říct, které rozhodnutí je z hlediska etiky správnější, soudí autor.

20.11. KURSK: Pojďme si probrat všechna Co když to bylo takhle
(JITA)
Včera jsme se dozvěděli, co k nehodě Kursku říká viceadmirál Mocak. A Teď si můžeme tedy se všemi danými- či předkládanými fakty zahrát logickou hříčku - co když to bylo takhle (předem upozorňuji, že zde uvádím možnosti, které mě momentálně napadají, skutečnost může být jiná a také nemusí a některá ze zde uvedených možných variant může být pravdivá. Která?)

19.11. ZAMYŠLENÍ: K 17. Listopadu 2001
Miroslav Kutílek

Byl 17. listopad, byl sychravý čas…


19.11. CO KDYŽ TO BYLO TAKHLE: Havárie ponorky Kursk
(JITA)
Ještě čtyři hodiny po havárii Kursku někdo vysílal falešná volání jakoby z této ponorky - sdělil to 16.11. 2001 v besedě s korespondentem novin Izvestija Konstantinem Germanskim náčelník štábu Severní flotily viceadmirál Michail Mocak. Byla zaznamenána prý i druhá ponorka v blízkosti Kursku... Vicepremiér Klebanov v sobotu tyto údaje potvrdil.

19.11. SVĚT: Pákistánská domácnost
paj
Podívejme se s Pavlou Jazairiovou do jedné domácnosti v Pákistánu - a to do její ženské části, kam muži nesmějí.

17.11. ŠKOLSTVÍ: Úvaha na téma financování vysokých škol
Václav Fořtík

U příležitosti 17. listopadu se jistě objeví články, diskuse atd. kolem financování VŠ. Dovolím si předložit několik námětů k diskusi, které jsem v médiích příliš nezaznamenal (oproti např. zavedení školného).


16.11. BURIANOVO KAFE: Moje sametová revoluce
Jan Burian

(Burianova stránka) Co se změnilo za posledních deset let? Malá osobní konfrontace - Jan Burian komentuje své přesně deset let staré fejetony.


16.11. ZAMYŠLENÍ: Politika kvality místo politiky rivality...
Ludmila Pachtová
Po přečtení projevu k programové konferenci pana Václava Klause, otištěném dne 7.11.2001 v deníku Mladá fronta DNES, mne napadlo zřetelně jediné. Rivalita, úspěchy a vítězství, avšak prostředky jsou asi irelevantní, škodami vzniklými druhým není čas se zabývat.

Myslím, že strana, která by chtěla přinést změnu, by musela zastávat jiný princip, shrnutelný pod jedno heslo: politika kvality, politika vyjednávání a svobody pro každého.


16.11. FAKTA: Jak dopadl rozsudek?

Jedná se o následující kauzu: Městský soud v Praze rozhodl soudcem JUDr. Martinem Valehrachem v právní věci žalobce: Sebastian P a w l ow s k i, zast. advokátem: Richard Baček, AK, proti obžalovaným 1) Irena V á l o v á,2)Syndikát novinářů České republiky, IČO 00408123 se sídlem Praha 1, Pařížská 68/9, oba žalovaní zastoupeni advokátem JUDr. Aleš Pejchal, AK , o ochranu osobnosti

15.11. ZAJÍMAVOSTI: Střípky z Ameriky
Ivan Rebensteiger
Spravedlnost pro teroristy: vojenské tribunály
Cervený kríž v USA má z ostudy kabát a obcané vidí rude.
a na zvěr krocaní hody


15.11. EKO: Jak zchladit vášně kolem globálního oteplování?
překlad A. Ryska

Převzato z: Zpravodaj Sisyfos č. 2, r. 2001

Mnohý ze skeptiků již určitě zažil posměšné popichování typu "předpokládám, že nevěříte také na globální oteplování." Obvykle se jedná o ironický postřeh ve smyslu "předpokládám, že nevěříte ani na gravitační zákon." Můžeme se divit, že tolik lidí pokládá globální oteplování za zničující skutečnost, která provází náš život? Novináři neustále zdůrazňují, že k prvním změnám počasí už došlo.


15.11. MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů

Tohle bahno platíme my


15.11. ZE ŽIVOTA: (Ne)Důvěřujte profesionálům!
Vít Paroulek
Chystáte se koupit starší automobil v bazaru? Ale prosím … poslyšte neuvěřitelný příběh, který se stal...

15.11. MEDIA: Nechejme bulvár žít, aneb s čím kdo zachází...
Květoslav Vícha
...s tím někdy schází. Nebo jinak - za své jednání si zodpovídá každý sám. Proto by měl umět "unést" případné následky. Nedivit se, že ho šéf vyrazí z práce, protože se fláká. Nedivit se, když jsem politik, a surfuji po barech, že se o tom píše v novinách, hlavně v bulváru. Prostý občan to má snažší, celebrity náročnější

15.11. EKO: Ještě ke sporu o vleky na Ovčárně
Oldřich Přikryl
V uplynulých dnech se poměrně často objevovaly ve sdělovacích prostředcích informace ohledně sporu kolem lyžování na Ovčárně...

Dnes pohledem ředitele Úřadu práce v Bruntále


14.11. TÉMA: Chtějí naše školy produkovat mnohoučené hlupáky? (2)
14.11. ZE ŽIVOTA: Esej o reklamě
14.11. PRAHA: Staré myšlení na Starém městě.
14.11. SPOLEČNOST: Svět bez mužů
13.11. FLASH: Letecké neštěstí v New York City.
13.11. TÉMA: Chtějí naše školy produkovat mnohoučené hlupáky? (1)
13.11. KOMENTÁŘ: Vyloučení
12.11. AKCE: Nejhezčí Vánoční dárek je nekouřit
12.11. EKO: O sjezdovkách, Jeseníkách, ochraně přírody a jejím smyslu
12.11. EKO: Znovu kauza Jeseníky
10.11. LIDÉ: Mladá žena z kalendáře automobilky
10.11. MEJLEM: Z čtenářské tvorby
9.11. BURIANOVO KAFE: Hlídači slov
9.11. PA-VĚDO: Pí-voda aneb Agresivita šarlatánů.
9.11. TÉMA: Boj křesťanství a islámu?
9.11. MÉDIA: NÁMĚTY PRO BALVÍNA
9.11. MEJLEM: Čtenáři píší své názory a ohlasy
8.11. MÉDIA: O děravé paměti našich novinářů
8.11. ZAMYŠLENÍ: Drsná plavba společné lodi.
8.11. MÉDIA: Televizní kalvárie