Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 14.3.2003
Svátek má Rút, Matylda
  Výběr z vydání
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA (11)
 >OHLAS: Rada pro Gentlemana - Jak investovat
 >POLITIKA: Demokracie jako třídní boj
 >POLITIKA: Překvapí prezident Václav Klaus?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Kdybych to byl věděl...
 >PSÍ PŘÍHODY: Když je psů jako psů
 >VÝSTAVA: 1 + 3 aneb Mlčenliví svědci z Pražského hradu
 >NÁZOR: Kvalifikace pro úřad
 >O KNIZE: Opravdu děkujeme
 >GLOSA: Ministerský předseda vlády ČR začal jednat.
 >INFO: Paříž 2003 - doprava a vstupné do muzeí, galerií a dalších památek
 >INFO: Přehled národních veřejnoprávních TV kanálů v zemích EU
 >NÁZOR: Sametové čelisti
 >ZDRAVÍ: Meningokoková meningitida 
 >EVROPSKÁ UNIE: Až příliš jednoduchý koncept

  Starší články
 >10.3. NÁŠ RYBNÍK: Nechutné zneužití autodafé
 >10.3. POLITIKA: Ostuda jako Brno
 >10.3. ZAMYŠLENÍ: Národní stát vs. národní stát
 >8.3. NÁŠ RYBNÍK: Slibuji...
 >8.3. POLITIKA: Získá česká vláda důvěru?
 >8.3. POLITIKA: Komu facku, komu čest ?
 >7.3. INFO: Konzervativní strana a EU-referendum
 >7.3. TÉMA: Hyenismus
 >7.3. REAKCE: Blbá nálada, pohádky a smrt
 >6.3. ČESKÁ TELEVIZE: Pocity a realita
 >6.3. POLITIKA: Obavy a znejistění.
 >6.3. POLITIKA: Volby veřejné či tajné, aneb Co ví i Pitkin.
 >6.3. OHLAS: Veřejnoprávní média a volba prezidenta v úměře nepřímé.
 >5.3. POLITIKA: Dvě poznámky o prezidentské volbě
 >5.3. NÁZOR: Jak se budí voliči
 >4.3. POLITIKA: Mýty a dozvuky prezidentské volby
 >4.3. POLITIKA: Který Klaus je prezidentem?
 >4.3. NÁŠ RYBNÍK: Co je loajalita je členům ODS jasné.
 >4.3. ŠAMANOVO DOUPĚ: Co slíbil Klaus?
 >3.3. POLITIKA: Václav Klaus prezidentem, a co bude dál

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika
 
14.3. POLITIKA: Demokracie jako třídní boj
Jiří Pehe
První místopředseda Občanské demokratické strany Jan Zahradil v článcích v tisku tvrdí, že zvolením Václava Klause nastává nová éra v české politice. Kdybychom si přečetli jenom tuto větu, mohli bychom se naivně domnívat, že Zahradil mluví o slibech Klause být prezidentem smířlivým a nadstranickým, prezidentem celé občanské společnosti. Ve skutečnosti Zahradil mluví o pravém opaku!
Webová stránka Jiřího Pehe
Komentářů k článku:

14.3. POLITIKA: Překvapí prezident Václav Klaus?
Jiří Witzany
Autor píše: Václav Klaus v minulosti opakovaně svými kroky překvapil. Mobilizoval proti levici, proti socialistům, aby se s nimi nakonec spojil. Nyní se spojil s komunisty, aby se stal prezidentem. Překvapil by příjemně a získal by mou obrovskou podporu, kdyby to byl nyní právě on, kdo se zasadí o zrušení KSČM...
Komentářů k článku:


14.3. GLOSA: Ministerský předseda vlády ČR začal jednat.
Václav John
Sociálně demokratičtí poslanci, někteří sice se skřípěním zubů, udělili důvěru koaliční vládě a předseda vlády začal jednat. Z reakcí příznivců i nepříznivců tohoto politika je nejvíce vidět, že je překvapil.
Komentářů k článku:


13.3. EVROPSKÁ UNIE: Až příliš jednoduchý koncept
Jan Beneš
Sjednocování Evropy, jež se v minulosti nezdařilo křesťanství ani komunismu, nemluvě o konceptu Nové Evropy o který usilováno (po roce 1943, kdy už to měl nahnuté) Evropou skoro sjednocenou pod botou Adolfa Hitlera, by tedy, pokud jde o nás, mělo vcházet do svých závěrečných podob. Jenže ten koncept mi, zvláště při sic dobře zaplacené ale dle mého soudu dost mizerné inserci této myšlenky v TV, opravdu připadá až trochu příliš jednoduchý.
Komentářů k článku:


13.3. POLITIKA: Máme prezidenta
Daniel Kroupa
Prezidentem České republiky byl zvolen Václav Klaus. Nevolil jsem ho, svůj hlas jsem dal jeho protikandidátům. Přesto se stal mým prezidentem a zaslouží si moji loajalitu. Nikoli souhlas. Nechovám vůči němu žádnou nenávist, přeji mu všechno dobré v osobním životě a přeji mu úspěch i v jeho nové funkci. Budu ho podporovat ve všem, co bude sloužit obecnému dobru a co bude pomáhat postavení naší země v mezinárodní soutěži.
Komentářů k článku:


13.3. ŠAMANOVO DOUPĚ: O Iráku bez mandátu
Jan Kovanic
Američané prý k vojenskému zásahu v Iráku nemají mandát Rady bezpečnosti. Jaký mandát však má Českomoravská konfederace odborových svazů k "jednostrannému ultimativnímu požadavku" na "mírové odzbrojení Iráku"?
Komentářů k článku:


13.3. ZAMYŠLENÍ: Důvěra, vláda a media.
Tomáš Haas
Vláda Vladimíra Špidly získala důvěru poslanecké sněmovny. Není to žádým překvapením, koaliční poslanci měli všechny důvody pro hlasování pro vládu, včetně těch dvou nejdůležitějších, pudu sebezáchovy, a viditelnosti veřejné volby. Pud sebezáchovy donutil poslance malých koaličních stran volit tak jak volili, Unie svobody žije jen touto vládou a této vládě, a ani KDU-ČSL nemůže připustit pád vlády, není vůbec jisté, po prohlášeních Vladimíra Špidly a Stanislava Grosse zda by se stala "žádanou nevěstou" v jakékoliv jiné vládě, která by mohla v opačném případě následovat.
Komentářů k článku:


13.3. DOKUMENT: Stanovisko ČMKOS k iráckému konfliktu

Rada ČMKOS konaná dne 10. března 2003 se vyslovuje za mírové odzbrojení Iráku a odmítá jednostranné ultimativní vojenské řešení tohoto konfliktu mimo rámec Rady bezpečnosti OSN.
Komentářů k článku:


12.3. POLITIKA: Ten hodný, ten zlý a ten ošklivý
Rudolf Mládek
Vláda se nám udržela. Parta rozhádanců pochopila, že jí samotné jde už o politický krk. A my občané můžeme jásat.Máme údajnou stabilizaci. Máme klid a mír na práci. Máme pokračující socializaci. Máme sociální normalizaci. A to s plánovaným dluhem 110 miliard jen za tento rok. A jen nezdolný optimista si myslí, že nebude tento dluh větší...
Komentářů k článku:


12.3. POLITIKA: Klaus na hradě je dalším neúspěchem Cyrila Svobody
Milan Hamerský
Zvolení Václava Klause prezidentem vyvolává mnoho emocí, hledají se viníci domnělí či skuteční. Hroutící se vláda a především ČSSD umožňují zůstat ve stínu jednomu z hlavních strůjců Klausova triumfu Cyrilu Svobodovi.
Komentářů k článku:


12.3. GLOSA: Ubohost některých poslanců ČSSD došla svého konce.
Václav John
Hlavním skutečným smyslem hlasování poslanců dne 11.3.2003 o důvěře vládě, alespoň pro mne, nebylo její vyslovení, nebo nevyslovení, ale vystavení vysvědčení osobní kvalitě některým poslancům ČSSD.
Komentářů k článku:


12.3. POLITIKA: Referendum na Maltě
Michal Simkanič
Nejsme zdaleka jedinou zemí, kde politické názvosloví ztrácí svůj obsah. Při nadějném výsledku referenda z Malty, kdy se ukázalo, že odmítnutí vstupu do EU může být zcela reálnou věcí - tamní obyvatelé to nezvládli jen o pár procent - je asi nejpřekvapivější, že v roli zrádce národních zájmů, který chce vygumovat státní nezávislost a suverenitu tohoto malého souostroví, je jakási nacionální strana.
Komentářů k článku:


11.3. POLITIKA: Evropa regionů
Jiří Löw
Vize "Evropy regionů" vychází z vize postupného slábnutí států (které často vznikly a dodnes přetrvávají v umělých bariérách) a zesilování regionů, jako autonomních útvarů vzniklých na základě přirozené logiky, nezkreslované válečnými a mocenskými aspekty... Jedním z hlavních cílů regionální politiky EU je tak “harmonický a hospodářsky vyvážený rozvoj regionů a jejich vzájemné kontakty”.
Komentářů k článku:


11.3. ŠAMANOVO DOUPĚ: Pero Václava Klause
Jan Kovanic
Za komunismu se při volbách "nemuselo" chodit za plentu. Kdo tam přece jen šel, aby svévolně upravil (škrtl) hlasovací lístek, musel si vzít své vlastní písadlo - za plentou totiž pravidelně nebylo!
Komentářů k článku:


10.3. POLITIKA: Důvěra či nedůvěra?
Michal Kadlec
Nastala tedy vládní krize. Vláda má nyní alespoň argument, proč se zásadní programové kroky tak protahují. To, že by při úspěchu v prezidentských volbách reformy dostaly spád a koalice se stmelila, je velmi nepravděpodobné.
Komentářů k článku: