Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 13.7.2004
Svátek má Markéta
  Výběr z vydání
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Takže vyrážíme
 >PSÍ PŘÍHODY: Ještě k psímu čmuchání
 >PENÍZE.CZ: Penzijní systém není v krizi, tvrdí KSČM
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Vláda štěnic
 >LITEVSKÉ LISTY: Můj nejlepší přítel
 >FEJETON: O budoucnosti
 >NÁZOR: Poměrný nebo většinový volební systém ?
 >NÁZOR: Iluze postupně opadávají
 >HRA: Král nemůže spát
 >VÝZVA: Hledám majitele fenky sražené autem.
 >ZAMYŠLENÍ: Poněkud znesvěcené svátky.
 >LIDŠTINY: Politické gesto
 >ARCHITEKTURA: Letenské sady v novém hávu
 >POLITIKA: Dvě glosy
 >MROŽOVINY: Zvedá se třetí technologická vlna

  Starší články
 >7.7. SPOLEČNOST: Výzva ke komunitě svobodného softwaru
 >7.7. PRÁZDNINY: Na cestu
 >7.7. GLOSA: Vole, Evropa !
 >7.7. GLOSA: Plíživá privatizace na Českých drahách?
 >7.7. NÁZOR: Jsme všeho přesycení
 >7.7. SPOLEČNOST: Děkujeme Vám, pane prezidente Reagane!
 >6.7. FEJETON: "Ameriku", ani náhodou
 >3.7. Řeči, řeč a pro hubu na hubu… :-)
 >3.7. NÁZOR: Politicky nekorektní eurooptimisté
 >2.7. VÍKENDOVINY: Nad technikou zvítězíme! díl 1.
 >2.7. NÁZOR: Evropští demokraté - Nová strana české politiky
 >1.7. PRÁVO: Don Quijote v bludném justičním kruhu
 >1.7. REAKCE: Labské jezy a "nová" fakta
 >1.7. GLOSA: Co s tím?
 >1.7. NÁZOR: Slušní z kola ven ?
 >30.6. PRÁVO: Jak to teda vlastně je?
 >30.6. JE LIBO VTÍPEK: Pravice se těší na občany ČR
 >30.6. NÁZOR: K volbám nepudu aneb Defenestraciiii!
 >29.6. NÁZOR: A co já, volič ČSSD?
 >29.6. DOPRAVA: Výsledky crash testů na Václaváku

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost
 
13.7. NÁZOR: Poměrný nebo většinový volební systém ?
Václav John
Diskuze o kladech a záporech obou systémů, v různé intenzitě, u nás probíhá už od znovuzavedení demokracie. Bohužel, hlavně pro voliče, má dva různé aspekty. Dnes je tato debata zvláště aktuální.
Komentářů k článku:

13.7. NÁZOR: Iluze postupně opadávají
Tomáš Haas
Ještě nikdy jsem neviděl spokojenější výraz ve tvářích dvou politiků, kteří se na ničem podstatném nedohodli, než byly zářící obličeje Stanislava Grossea Miroslava Grebeníčka po jejich vzájemné schůzce.
Komentářů k článku:


12.7. VÝZVA: Hledám majitele fenky sražené autem.
Ladislav Kahoun
Toto není zábavný článek ale bohužel jen smutná výzva. Na přiložené fotografii nebo fotografiích je fenka, kterou neznámý řidič srazil autem na Benešovské silnici jižně od Prahy. Stalo se to dnes, tedy v neděli 11.7. někdy pozdě odpoledne nebo večer, myslím, že se to místo jmenuje Želivec. Fenku jsem nalezl kolem 22,00 hod. a s velmi vážnými zraněními ji odvezl do veterinární nemocnice v Praze. Paní doktorka Chylíková z veterinární nemocnice naléhavě žádá majitele aby se jí neprodleně ozval.
Komentářů k článku:


12.7. ZAMYŠLENÍ: Poněkud znesvěcené svátky.
Milan Pavel
T.G. Masaryk prý kdysi řekl, že vývoj spěje doleva. My bychom spíše řekli, že spěje k levárnám.
Komentářů k článku:


12.7. GLOSA: Sponzorují automobilisté stát anebo naopak?
Milan Petrák
Nezřídka se objevují diskuse, v nichž si jedni stěžují, že stát utrácí spoustu peněz za výstavbu silniční infrastruktury a tím vlastně sponzoruje automobilisty, a druzí oponují, že je tomu spíše naopak - že spotřební daň za benzín je dodatečným zdrojem pro stát a jen její část jde do výstavby a údržby infrastruktury.
Komentářů k článku:


12.7. ZAMYŠLENÍ: Bičujme bolševika v nás
Mirek Pesat
Ano vazeni je nas bolseviku cim dal vice, nedivno, ze preference stoupaji, mozna i vas zajima, jak se clovek takovym bolsevikem stane.
Komentářů k článku:


10.7. Politické gesto?
JITA Splítková
Nechejme stranou ty různé zaručené průzkumy veřejného mínění, podle kterých se dozvídáme, že většina občanů ČR požaduje předčasné volby (v minulosti nám tyto průzkumy tvrdily, že téměř všichni obyvatelé ČR milují Grosse). Ve skutečnosti, pokud se porozhlédnete po okolí a poptáte se třeba sousedů, to chtění mezi lidmi není až tak horké a většina si spíš předčasné volby nepřeje. Dále velká skupina voličů na jakékoliv volby není zvědavá vůbec a nemíní k nim v žádném případě chodit.
Takže předčasné volby početná skupina obyvatel ČR nechce a úplně by je ignorovalo velké procento voličů a tím pádem se takové předčasné volby jeví jako převelice drahý špás.
Komentářů k článku:


10.7. GLOSA: Ne hlavní, ale jeden z více malých důvodů proč občané nechodí volit.
Václav John
Volby do Evropského parlamentu, a také současná krize vládní koalice, vynesly na světlo další z důvodů znechucení voličstva z našich politiků a politických stran. A vůbec nejde o to v jakém stavu ta která strana je. A už vůbec ne o to která to je.
Komentářů k článku:


9.7. TÉMA: Mezisklad vyhořelého jaderného paliva, aneb jak strašit lidi
Jiří Tyc
Temelínská elektrárna připravuje stavbu meziskladu pro tak zvané použité, nebo vyhořelé jaderné palivo (sklad VJP). Má to být - podobně jako na Dukovanech, ale i jinde ve světě - velká hala, kde budou stát kontejnery plné použitých palivových souborů. V kontejnerech mají být palivové soubory uloženy přibližně padesát let. To je doba, kdy by mělo být už jasné, jestli budeme energii z použitého paliva dále využívat po tzv. přepracování, nebo jestli najdeme lepší způsob získávání elektrické energie a použité palivo uložíme trvale do země. A to ať už v ČR, nebo v nějakém centrálním evropském úložišti.
Komentářů k článku:


9.7. GLOSA: Ó my se máme
František Vízek
Ó, my se máme, řekl by člověk nad čerstvou statistikou o superboháčích v České republice. V nárůstu počtu dolarových milionářů (tj. těch, jejichž majetek přesahuje 27 milionů korun) patříme ke světové špičce:
Komentářů k článku:


9.7. LIDŠTINY: ...to odnesla voda aneb Kolik je hodin?
JITA Splítková
Byly časy, kdy si lidé s sebou nosili malé přesýpací hodiny. Samozřejmě, že jim neukazovaly kolik je, ale sloužily jim jako časomíra určitého okamžiku, třeba obchodního jednání.
Čas se neměří jen na obchodních jednáních, audiencích, ale ve starém Řecku jedna hetéra (ona to byla normální prostitutka, ale hetéra zní lépe) vynalezla přístrojek na měření času zákazníka...
Komentářů k článku:


9.7. VÍKENDOVINY: Nad technikou zvítězíme! díl 2.
Václav Vlk
Minule jsme vzpomněli, jak jsem se skupinou vzdělaných přátel navštívil na krátkou chvíli město Ulm a jak jsme zvítězili nad technikou, tedy nad parkovacím automatem. Anebo že by byl vlastně zvítězil on nad námi? Vlastně ono je to jedno, on to popíše vždycky každý z podhledu své strany... No ale vraťme se do Ulmu.
Komentářů k článku:


8.7. ZAMYŠLENÍ: Dejte němému slovo
Mirek Pesat
Je uz tomu drahne let, co probehl v nemeckem Norimberku soud s nacistickymi pohlavary, ve sve dobe to byla skutecne vyznamna udalost a z pohledu mezinarodniho prava urcite vyrazny milnik v posuzovani ulohy politiku v kontextu vojenskych nebo valecnych operaci, prave s ohledem na mezinarodni konvence upravujici tuto oblast vztahu mezi staty.
Komentářů k článku:


8.7. PRAHA: Coin machine na Staroměstské radnici
Jiří Wagner
Po létech, co vlastním "tikitální" foťák, jsem s ním konečně vylezl na věž Staroměstské radnice. Byl odtamtud nejen nádherný výhled, ale narazil jsem tam i na přístroj, mně dosud známý pouze z Kanady...
Komentářů k článku:


7.7. SPOLEČNOST: Výzva ke komunitě svobodného softwaru
Vilém Kmuníček
Josef Zieleniec získal v Evropském parlamentu tři křesla, protože z hlediska přívrženců svobodného softwaru odpověděl korektně, rozumně, přijatelně a na úrovni na dotaz, jaký je jeho postoj k patentování softwaru. Tím se rázem stal pro freesoft jediným volitelným
Komentářů k článku: